wyprawa

Przy okazji pobytu w Johannesburgu w RPA polecam odwiedzenie Parku Lwów. Można tam zobaczyć wyjątkowo rzadko występujęce na wolności białe lwy. Istnienie białych lwów było historią do 1975 roku.

wycieczki

Reklama: wycieczki Łańcut
Tradycyjna legenda afrykańska ćwiczona z pokolenia na pokolenie mówi biały lew jest dzieckiem Boga Ciepła również zostawił zesłany na Rolę w gwieździe dla ochrony całej rasy ludzkiej. Wprowadza się pytanie, jeżeli był wysłany żeby bronić ludzi, dlaczego pany je niszczą? Legenda przez długi atmosfera była dopiero legendą, nikt nie widział białego lwa do 1975 roku, kiedy więc strażnik parku Timbavati natknął się na trzy białe lwiątka. Odkrycie wtedy traktowało stanowiło tymże bogatsze uznanie że lwiątka znaleziono w Timbavati co w stylu Shangaan znaczy „miejsce gdzie gwiezdne lwy przyszły na Ziemię”. W czasie mojego dwudniowego pobytu w Johannesburgu, pierwszą grą którą chciałbyś zwiedzić był Park Lwów słynący z sporej grupy białych lwów. Tymże intensywnie że gdyby zajęcie to wpadli i stanowili dumni Chris Daughtry, Shakira, Timbaland, Paul Walker również Natalie Portman, mnie oraz winno się spodobać. Toż nie ważne że Born Free również Światowe Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt (WSPA) odradzają odwiedzania Lion Parku. Są założenia, iż ćwiczenie lwów do mężczyzn być może zmniejszyć ich trwanie czy przesuwa do konfliktu pomiędzy lwem i gościem. Właściciele Parku Lwów tłumaczą, że pieniądze, jakie odpowiada się za bilety wstępu chodzą na straż naturalnego środowiska, jednak szkodliwy zarobek na rehabilitację lwów znacznie przekracza szkody. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, Johannesburg to nader głębokie aglomeracja, transport publiczny właściwie tu nie istnieje. Nie postanowił się na wypożyczenie samochodu iż względu na lewostronny trening i otwarte zapłaty w wypożyczalniach samochodów. Na zadowolenie w internecie znalazłem nasze biuro drogi wiedzione poprzez Polaka. Oni wzięli mnie z lotniska, zawieźli do hotelu, po kąpieli również wyrazistym wypoczynku byliśmy chętni na oglądanie Lion Park. Jeśli wolisz pojechać tam wypożyczonym samochodem, podaję współrzędne GPS S25.59.663 E027, 55.847
Informatory turystyczne mówią iż Park Lwów założony został listopadzie 1966 roku przez cyrk Chipperfields. Od samego powodu inwestycja pokazała się to solidnym zyskiem, głównie dzięki przymocowaniu w serce prowincji Gauteng, w sąsiedztwie Johannesburga również Pretorii. Wszelkie lwy przypuszczają się tam jak u siebie w domu, panuje tutaj jednak klimat w jakim występują na wolności. Dlatego Park Lwów nie możemy obserwować za zoo, rezerwatem i widocznie nie jest. Wydany na dwie popularni, kluczowa to roślinożercy z zebrami, żyrafami i grupa gatunków antylop niegdyś przebywających na tych obszarach. Nowa racja to kilka ogrodzonych wysokim płotem postępowań z lwami, likaonami i gepardami. W środkowej części, zaraz poza otoczenia gdzie pisane są zdjęcia z zdrowymi lwami można ustalić sympatyczne surykatki.
Nasze safari po Lion Park rozpoczęło się zwiedzaniem największej grupy z spędzającymi ta antylopami, żyrafami i strusiami. Nie potrzebowaliby tracić tutaj czasu, przyjechaliśmy tutaj żeby podziwiać białe lwy. Pomimo że lwy były wychowane przez panów, robiono z nimi przejęcia, karmiono z dłoni, cały godzina posiadają własny instynkt drapieżnika. Przedmiotem stanowi że nie rozumieją strategii polowania, na wolności zginęły by z głodu. Mogą istnieć groźne dla gości, dlatego niemożliwe jest usuwanie okien w samochodach dla ciekawszych zdjęć. Przewodnik powiedział nam iż biały lew owo nie albinos. Posiadają one gen recesywny, czyli ukryty element informacji wrodzonej bądź genotypu. Jasny kolor lwów przeniesiony będzie do pokolenia innego zaś w tym pozostałym pokoleniu okaże się, gdy jego towarzyszem będzie tożsamy gen recesywny. Recesywny gen nie złapie się jak jego dostawcą będzie gen dominujący. Niestety do uwierzenia że swój czarownik Zuluski Credo Mutwa nie tylko przewidział w latach 60 tych iż mityczne białe lwy pojawią się na Okolicy, ale wskazał te pomieszczenie gdzie to wyniknie. Skoro w 1975 roku strażnik parku natknął się na lwiątka, istniałoby ostatnie w przerw tylko 47m od przewidzianego miejsca.
W Hollywood krążą informacje o zarządzania obrazu o Lindzie Tucker, słynnej działaczce na pracę ochrony białych lwów. W okresie jej pobytu w Parku Narodowym Krugera wydarzyło się coś ciężkiego do zapoznania. Podczas nocnego safari, samochody zostały okrążone przez stado rozwścieczonych lwów. Uczestnicy safari istnieli solidni że będą wyeliminowani, nagle w gąszczu pojawiła się stara osoba zawierająca na plecach dziecko. Podeszła dokładnie i wprowadziła na sam spośród pojazdów. Jej wizyta uspokoiła lwy. Linda Tucker dowiedziała się później że stara to Maria Khosa, znana polska szamanka uważana za obrońcę lwów.
Zanim zaprezentuje się wspomniany film, polecam obejrzenie filmu White Lion nakręconego w Republice Południowej Afryki. Używały w nim związek właśnie lwy z Lion Parku.

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …