Strona główna / Z kraju / Wymóg bycia miejsc parkingowych dla rowerów przy przyczyny powstawania parkingów samochodowych to prawdziwy pomysł

Wymóg bycia miejsc parkingowych dla rowerów przy przyczyny powstawania parkingów samochodowych to prawdziwy pomysł

Reklama: Zarządzanie parkingiem Bydgoszcz

Wymóg bycia miejsc parkingowych dla rowerów przy okazji powstawania parkingów samochodowych toż silny pomysł – każde centrum handlowe czy parking na dowolnym powietrzu powinno zapewnić znaczenia dla rowerów.

Stojaków, w obecnym zawieranych, brakuje generalnie w pełnym mieście, zwłaszcza w sercu, gdzie wiele osób ciągnie się rowerem (co pokazały badania do planu transportowego).

Lepsze lecz byłyby parkingi z wiatą rozproszone po śródmieściu zamiast robienia ich w mało punktach, co zawierać będzie ruch samochodowy i rowerowy w jakimś miejscu, przez co wzrastać może kolizyjność rowerzysta-kierowca. Gra tym przy mieszaniu się rowerem kluczowa istnieje szansa swobodnego unoszenia się z zajęcia na znaczenie i dostępność roweru „pod ręką”, do czego miasto powinno zachęcać. Nieco mało kto będzie pobierać z parkingu krytego położonego dalej niż 200 metrów z końca podróży (lub będziecie parkować na Pl. Wielkopolskim, udając się do Biblioteki Raczyńskich – wątpimy w obecne zdecydowanie), dlatego zasięg tych parkingów nie będzie za długi, natomiast ich głównymi użytkownikami będą kobiety pozostawiające rowery na dłużej. Ważne jest też, ile tych pól rowerowych będzie – obyśmy nie musieli się obejść smakiem 5 znaczeń dla rowerów przy 200-300 znaczeniach dla samochodów…

Sama lokalizacja dużych parkingów samochodowych w środowiskiem budzi wiele kontrowersji, gdyż jednak z jednej strony pozwolą na odciążenie ulic z parkowania, więc z pozostałej zasysają do centrum ruch samochodowy (bo jedne miejsce parkingowe się znajdzie) i prowadzą otwieranie się dużych strumieni samochodów na trasy (kto siedzi przy Mostowej, zna sytuację, gdy z działu starej gazowni jedzie na raz tłum samochodów – ulice są od razu zakorkowane). Z obecnym problemem borykają się miasta, które już są takie trudne parkingi piętrowe w miastu. Pytanie, czy budowa parkingów spowoduje odciążenie ulic z nowych miejsc parkingowych, czy raczej zapewni kolejne pola do podejmowania opłaty. Inna sytuacja to wydatki – budowa parkingów samochodowych stanowi dużo przyjemna, a budżet miasta stanowi niezwykle napięty. Zamiast wielkich inwestycji w centrum, jakie nie kierują do modyfikacje zachowań transportowych, lepiej wydać materiały na morze parkingów rowerowych przy szkołach, urzędach także nowych celach podróży. Parkingi samochodowe stawiajmy na obrzeżach, nie będzie mocna przyjechać do miasta komunikacją miejską bądź rowerem miejskim.

O admin

Sprawdź także

W sprawie, gdy za godzinę parkowania w samym serce miasta płacimy maksymalnie 3 złote, nie mieszajmy się, że znajdą się inwestorzy skłonni budować wielopoziomowe parkingi, które pozwoliłyby uspokoić serca i dokonać więcej przestrzeni przyjaznej pieszym.

Reklama: Zarządzanie parkingiem Bydgoszcz W pozycji, gdy za godzinę parkowania w jednym sercu miasta płacimy …