Strona główna / Zdrowie i uroda / Wybrać cytrynę czy limonkę? W projektach kulinarnych często świętuje się ich wymiennie, mają jednak dwa różne rodzaje cytrusów.

Wybrać cytrynę czy limonkę? W projektach kulinarnych często świętuje się ich wymiennie, mają jednak dwa różne rodzaje cytrusów.

Wybrać cytrynę lub limonkę? W sensach kulinarnych często przyjmuje się ich wymiennie, są jednak dwa różne typy cytrusów. Mimo wszystko z artykułu widzenia wartości odżywczych oba zyski są do siebie bardzo podobne, a dla zwykłego konsumenta główna różnica między nimi polega wyłącznie na zmyśle i dostępności w składach. Limonki są zazwyczaj lżejsze i korzystają mocniejszy, słodszy aromat. Wybiera je również swoisty urok egzotyki, którego zwykłym, popularnym cytrynom nieco brakuje. Zarówno cytryny jak limonki są doskonałym źródłem witaminy C, B6 i odpornych flawonoidów. 

Nieznaczną przewagą wartości odżywczych zalecają się cytryny. Są kosztowniejsze w witaminę C, jaka jest niezastąpiona do prowadzenia silnego systemu immunologicznego. Są także większe dawce potasu, który jest poważne miejsce dla zachowania dobrej pracy serca. Limonki charakteryzują się za wyższą porcją witaminy A co prawdopodobnie mieć dobre znaczenie między innymi dla wzroku i skóry oraz paznokci. Oba cytrusy z wieków podawane są za właściwości dezynfekcyjne oraz zawartość antyoksydantów, a i posiadają substancje minimalizujące ryzyko zachorowania na raka żołądka, piersi, płuc i okrężnicy. A więc jeśli zastanawiacie się co wybrać, cytrynę czy limonkę – stosujcie się wyłącznie własnym zainteresowaniem i stylem.

Jak sprawić napój oczyszczający organizm?

Rano do szklanki z letnią wodą dodaj sok z cytryny bądź limonki oraz miód pszczeli. Wymieszaj składniki łyżeczką, i z wierzchu posyp cynamonem. Pomożesz organizmowi pozbyć się toksyn i zaopatrzysz mu niezbędnej o poranku energii.

O admin

Sprawdź także

Botoks zmniejsza zmarszczki mimiczne, które najczęściej atakują na czole

Reklama: Botoks Bydgoszcz Botoks zmniejsza zmarszczki mimiczne, które szczególnie ponoszą na czole, w ziemiach oczu …