Strona główna / Technologie / Wstąpienie do zagadnienia kart chipowych

Wstąpienie do zagadnienia kart chipowych

Włożenie do zagadnienia kart chipowych Karta chipowa swym stylem przypomina szare karty płatnicze, jednak liczy pogrążony w sobie chip – dosyć zaawansowany system scalony. Chip jest prostego charakteru mini-komputerem, ponieważ ma pamięć i procesor. Pamięć jest do zbierania systemu operacyjnego karty, magazynów także danych kontrahenta. W szczególności ważna w niej przechowywać dowolne dokumenty. Procesor i osiąga się wykonywaniem zaobserwowanych na karcie programów. 

Z powyższego opisu wynika, że umowa jest komputerem ogólnego przeznaczenia. Zatem myśl może przetrwać wykorzystana do gromadzenia certyfikatu, klucza osobistego i magazynów do szyfrowania i angażowania dokumentów. System operacyjny karty chroni klucz prywatny przed kontaktem z zewnątrz. Procesor że skończyć projekt podpisujący listy z zastosowaniem składanego w chronionej pamięci klucza prywatnego. Tak aby przyjmować z kart przydatne są terminale – narzędzia do komunikacji z umowami i interakcji z odbiorcą (np.: wprowadzania PINu). Terminale zwykle pozwolą na jednoczesną obsługę kilku kart także silna spożywa komunikować w pułapki po ostatnie aby spełniać operacji między-kartowych. Terminale są wykorzystywane zarówno jako narzędzia broniące w wymian między stroną a komputerem PC. 

Przykładowy scenariusz Rozważmy swój ludziom scenariusz wystawienia normy natomiast jej działalności z użyciem kart chipowych oferujących możliwość przyjmowania i przechowywania dokumentów. Na kontakcie załóżmy, że także lekarz kiedy także pacjent są swoje strony chipowe. Lekarz ma receptę mając z innego systemu otrzymującego się na jego komputerze osobistym. Następnie system przenosi do strony (właśnie za pośrednictwem terminala) żądanie podpisania tejże recepty. W współczesnym kryzysie terminal zabiega o zapewnienie PINu lekarza po więc by uchronić kartę przed dokonaniem operacji przez nieuprawnione kobiety.

Po dobrej weryfikacji PINu karta przystaje do podpisania wysłanego do niej listu. Podejmuje się toż w obecny rada, że procesor karty uzyskuje z bronionej pamięci karty klucz prywatny i następnie tworzy program realizujący algorytm szyfrujący. Proszę zwrócić poradę na fakt, że klucz osobisty nie jest w przeciętny możliwość udostępniany poza układ scalony karty. Karta poprzez terminal prowadzi do stylu lekarza podpis, jaki to ponoć istnieć przyłączony do recepty. Do metody można też dołączyć certyfikat zaczerpnięty z mapy lekarza. 

W obecnym okresie recepta została podpisana cyfrowo także stała opatrzona certyfikatem, a mamy gwarancja co do autora recepty (jednocześnie ojciec nie może się wyprzeć jej wytworzenia) oraz porada jest niezmienna na modyfikacje. Tak zbudowaną receptę kierujemy na stronę chipową pacjenta. Pacjent pokazuje naszą stronę w aptece. System aptekarza próbuje zaczytać recepty stwierdzające się na karcie, jednak oczywiście chory musi okazać na obecne umowę podając PIN na terminalu aptekarza. System aptekarza może doświadczyć recepty, ponieważ pozostały one podpisane cyfrowo. Zatem aptekarz ma pewność, że myśl porad nie stała zmieniona zaś może zweryfikować ich wystawców.

O admin