Strona główna / Porady / Wielu kierowców marzy o skórzanych fotelach w naszym aucie.

Wielu kierowców marzy o skórzanych fotelach w naszym aucie.

Reklama: Czyszczenie tapicerki samochodowej Bydgoszcz

Wielu kierowców marzy o skórzanych fotelach w domowym aucie. Aczkolwiek nie wszyscy potrafią sobie na taki komfort pozwolić. Czynnik jest ciężki, zwykle producenci aut za taki dodatek w pełnym samochodzie każą płacić sobie krocie. Z kolejce w prawie istotnych wozach tego standardu bycia występuje tylko w największej wersji wyposażenia. Dziś sprawdzimy czy można korzystać skórzaną tapicerkę taniej. 

Kupując meble na portalach aukcyjnych jednak jest ryzyko, że kupiony tam produkt będzie niesprawny (np. nie działający mechanizm regulacja siedziska). Często i oferowane tam kanapy są już bardzo wyeksploatowane. Więc jeśli planujemy przez lata zajmować się doskonałej klasie tapicerką, powinniśmy wybrać się do prawidłowego domu.

Jak wybrać odpowiedniego fachowca?

Prace tapicerskie pochłaniają bardzo dużo czasu, a poza wymagają przy tym szerokiej umiejętności i precyzji. Zanim więc zdecydujemy się na prawdziwy warsztat najpierw poczytajmy o nim na forach, jeśli zapewne stanowi wtedy dodatkowe. Warto też dokładnie obejrzeć tapicerkę uszytą przez poszczególną markę w własnym aucie, dzięki czemu będziemy mogli ocenić jakość wykonywanych usług.

Gra tymże warto także dobrze przyjrzeć się pracom tworzonym w biznesie tapicerskim, któremu potrzebujemy przekazać swój samochód, lekarze nie sprowadzają się jedynie do współprace artykułu z weluru na skórę, czyli na alcantarę. Profesjonalni tapicerzy najpierw sprawdzają działanie regulacji fotela, a wtedy wymieniają w nim wszystkie gąbki i ewentualnie uzdrawiają niesprawne mechanizmy.

Dzięki takim zabiegom po zajęciu mieszkania w odświeżonym fotelu poczujemy się jak w drugim aucie. Jakie usługi oferują tego gatunku zakłady? Tapicerzy są w mieszkanie obszyć niemal wszystko, co sobie zażyczymy. Obicie skórą boczków drzwi, kierownicy, lewarka zmiany biegów lub nawet deski rozdzielczej nie stanowią dla nich żadnego problemu. Co więcej, klienci mogą zainstalować w bezpośrednich siedziskach podgrzewanie, i nawet klimatyzację zapobiegającą przyklejaniu się ciała do mebla w upalne dni.

Przewaga wyrobu szytego na zamówienie nad produktem podawanym w salonie istnieje taka, że u tapicera możemy zamówić sobie obicia naszych foteli niemal w dowolnym kolorze. Co dobre fachowiec może odnowić nam siedziska przy wykorzystaniu kilku rodzajów ról w nietypowych kolorach. Dla wybrednych sprzedawane są również wytłoczenia dowolnych napisów na oparciach, kierownicy, zagłówkach albo na własnym, wskazanym przez nas elemencie.

Kupując na dowód nowe Audi A6 ze skórzaną tapicerką musimy za taki gadżet dopłacić około 9 tysięcy złotych. W wybranych autach chęć posiadania tego standardu towaru na fotelach godzi się z tym, że dealer zażyczy sobie ceny za wszelki pakiet mający jeszcze kilka zbędnych dodatków. Taka rzecz jest znaczenie między innymi w przypadku nowego Volkswagena Golfa. Tylko z powyższych początków warto powierzyć nasze wnętrze wyspecjalizowanemu warsztatowi, który wykona więc nie tylko taniej, a również właściwie.

Na obszycie lewarka zmiany biegów u tapicera wydamy kilkadziesiąt złotych, w sukcesie Volvo S40 dealerzy żądają za taką usługę prawie 300 złotych. Koszt obicia skórą jednego elementu fotela to koszt 150–250 zł. Z zmiany za wszelkie siedzisko zapłacimy od 800 do 1600 złotych. Montaż podgrzewania opiewa na kwotę około 500 zł za komplet. Jeśli zażądamy obicia skórą deski rozdzielczej nasz portfel zmniejszy się o 1 000–1 500 zł. Koszty wszystkich usług zależne są od trudności demontażu danej dziedzin, a także od sytuacje wskazanych przez nas materiałów (skór, alcantar, welurów).

Jeśli naszym zainteresowaniu jest przechowywanie klasyków to zarówno możemy zastosować z pomocy tapicerskich, które nadadzą naszemu sfatygowanemu wnętrzu powiewu świeżości. Niestety ceny takich zabiegów wahają się w ścianach od 6 000 do 12 000 złotych. Warto jednak dodać, iż w niniejszym przykładu wszystkie prace prowadzona są z największą starannością. Tapicer, któremu zleciliśmy działanie w ramach podanej kwoty nie tylko obszyje kanapy właściwym ściegiem przy zachowaniu skóry gatunkowo zbliżonej do oryginału, a także zadba o renowację chromowanych elementów.

Jeżeli rola w bliskim pojeździe nie stanowi niezwykle uszkodzona możemy zdecydować się na pomalowanie siedzeń specjalnymi farbami, taka usługa wyceniona jest zawsze na 400–600 zł.

Bardzo lepszym wyborem jest tapicerka wykonywana na zlecenie w profesjonalnym warsztacie. Dlaczego? Bo, po ważne jest niezwykle tańsza, a po drugie zbudowana jest spośród prawdziwszej kondycji skór w dowolnie wskazanej przez nas kolorystyce. Dzięki czemu mówi indywidualnym gustom właściciela auta, który może cieszyć się jej urokiem przez duży czas eksploatacji. Tapicerki seryjne zwykle oferowane są zdecydowanie w trzech jednolitych kolorach i lekko się niszczą ze względu na gorszą jakość zastosowanych materiałów.

O admin

Sprawdź także

Przysięga ślubna wypowiedziana przed ołtarzem stanowi którąkolwiek spośród specjalnie czułych chwil w dniu ślubu

Reklama: Dekoracje kościołów Bydgoszcz Przysięga ślubna wypowiedziana przed ołtarzem stanowi jedyną z specjalnie ostrych chwil …