Strona główna / nauka / Wielu analityków uważa, że jazdy w etapie są możliwe, lecz ma to zbyt sobą spore konsekwencje.

Wielu analityków uważa, że jazdy w etapie są możliwe, lecz ma to zbyt sobą spore konsekwencje.

Paradoks dziadka jest zapewnieniem jakie zajmuje udowadniać iż drogi w ciągu są niemożliwe. Najczęściej daje się następujący przykład: jeśli ktoś podczas jazd w okresie wstecz zabije własnego dziadka przed poczęciem swego ojca, toż tenże człowiek się nie narodzi. Kiedy się nie narodzi to nie odbędzie jazdy w klimacie zaś nie zabije własnego dziadka, więc się narodzi i zabije własnego dziadka. Mamy zatem twierdzenie paradoksalne. Niektórzy twierdzą jednak, że sprzeczność taż stanowi jedynie pozorna.

Fizycy przeprowadzając symulację badali dwa możliwe produkty dla zwiedzającego w momencie fotonu. W głównym przypadku, pierwszy foton cofnąłby się w momencie za pomocą tunelu czasoprzestrzennego (tzw. wormhole) i stworzył interakcji spośród jego poprzednią wersją. W pozostałym przypadku, drugi foton przechodził przez normalną czasoprzestrzeń ale oddziaływałby z fotonem, który utkwił w zamkniętej pętli czasu. Analizując drugi foton, udało się również zbadać zachowanie pierwszego fotonu.

Wyniki badania dały naukowcom do zrozumienia iż jazdy w etapie są możliwe, choć na stanie kwantowym. Nie stanowi jednak pewności, lub taką podróż mogłyby pokonać większe cząsteczki albo nawet całe rodziny cząsteczek, natomiast odbywanie drogi w porządku przez pracownika stanowi wielką zagadką. Spodziewać się dlatego można kolejnych pytań w obecnym kierunku.

O admin