Strona główna / Ciekawostki / Wcale nie wolno gotować tej tejże wody dużo niż raz.

Wcale nie wolno gotować tej tejże wody dużo niż raz.

Nie nie wolno gotować tej tejże wody bardzo niż raz. To najważniejsza z norm, którymi zdecydował podzielić się brytyjski specjalista od przygotowywania herbaty. 

Wielokrotnie gotowana woda działa na smak herbaty. Stanowi o tym przekonany William Gorman, przewodniczący Tea and Infusions Association, stowarzyszenia wykorzystującego się każdym elementem herbaty. Według niego taż taż woda gotowana po raz kolejny traci tlen i azot, co daje, że zaparzona napój będzie traktował obojętny smak. Spośród obecnego względu do czajnika zaleca zawsze wlewać gorącą wodę lub… podgrzewać herbatę, która wystygła, w mikrofalówce. Z prawdziwego punktu uważania nie wpłynie zatem na ostatni smak. 

Dobrej kondycje herbata to reguła. Pan Gorman nie ma nic przeciwko pociętym liściom w torebkach, byle stanowiły one dobrej form. Warto łączyć ją w hermetycznie zamkniętych pojemnikach, w domowej temperaturze. Z zmian herbaty sypanej wystarczy złożyć do kubka jedną łyżeczkę, nie ma potrzeby stosowania znaczniejszej ilości.

Na tył ta rada. Kiedy herbata parzy się obecnie w dobrej wodzie, pora dodać wisienkę na torcie, a wtedy… trochę mleka. To ewidentnie brytyjska rada, choć ale dodatkowo w Polsce znamy bawarkę.

O admin

Sprawdź także

Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niebawiący się cukiernictwem określa się na rozpoczęcie wyzwania

Reklama: Alejki ślubne Bydgoszcz Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niebawiący się cukiernictwem decyduje się …