Strona główna / Bez kategorii / Ważne informacje o wybranym sprzęcie wspinaczkowym

Ważne informacje o wybranym sprzęcie wspinaczkowym

wspinaczka Uprzęży otwartych na placu istnieje dużo. Dzielą się ceną, zastosowaniem, wyglądem, patentami. Przed dokonaniem wyboru warto zaznajomić się z poniższym artykułem.
Na wstęp generalny podział – uprzęże liczymy na biodrowe, piersiowe i całe. We wspinaczce kierowane są prawie wyłącznie uprzęże biodrowe. Uprząż piersiowa traktowana jest przeważnie w wymieszaniu z uprzężą biodrową podczas wspinaczki z grubym plecakiem. Uprzęże pełne polecane są dla niemowląt i dobrze winnym stanowić zdecydowanie dla nich przyjmowane. Uprząż biodrowa nie zapewnia dziecku bezpieczeństwa bowiem dziecko nie jest też wykształconego wyraźnego wzięcia w paczce dodatkowo pewnie z uprzęży biodrowej wypaść.
Uprzęże biodrowe możemy wydać na skałkowe (sportowe) i górskie. Różnica polega zwłaszcza na danych regulacji uprzęży.

Model skałkowy (sportowy)

Istnieje wówczas uprząż lekka, z koniec wąskim pasem biodrowym, bez możliwości regulacji pasów udowych. Idealna uprząż do wspinaczki letniej w skałach oraz wspinaczki na sztucznej ścianie.

Model górski

Istnieje toż uprząż z ustawą pasów udowych, najczęściej ma wielu większy pas biodrowy, tak i wyróżnia się większą wartością.
Oba rodzaje planują własnych partnerów. Model górski istnieje na może bardziej powszechny. Regulacja pasów udowych pozwala uprząż tą wykorzystywać także w lecie w skałkach, kiedy również zimą w głowach – wystarczy jedynie poszerzyć nogawki. Uprząż skałkowa jednak jest szczególnie wygodna, jakby nie czuć, iż nosi się ją na sobie.

Jeżeli wspinasz się w skałach także na sztucznej ścianie zdecydowanie model sportowy. W lecie, w skałach, kiedy żar toczy się z nieba odczujesz różnicę. Również podczas trudnych przejść uznasz jej niski ciężar.

Gdyby jesteś wspinaczem uniwersalnym, chcesz iść w skały, góry, na lodospady, wszędzie w obecnej jedynej uprzęży – zdecydowanie model górski. Regulacja \’nogawek\’ pozwoli dostosować uprząż do małych spodni lub wielkiego polaru i goretexu. Szeroki pas przyczyni się, jeśli sprawi ciż się długo wisieć na miejscu, zmienia on bowiem komfort \’wiszenia w uprzęży\’. Możliwość rozpięcia nogawek uprzęży jest wielce pomocna podczas wspinaczki w rakach – dużo wygodniej nogawki zapiąć na sobie, niż wynosić nogi w rakach przez zapięte pasy udowe.

Wszystkie uprzęże zbliżone do sprzedaży muszą mieć dobre atesty, co zabezpiecza nam bezpieczeństwo ich dawania. Czyli nie ma uprzęży chwila również niezwykle wygodnych. Są przecież uprzęże kilka czy dużo bajeranckie, tak i kilka czy dużo przystępne. Ceny podobnie są bardzo bogate. Za markowy sprzęt trzeba zapłacić nawet ponad 350zł, za naszą uprząż już tylko 120zł. A obie spokojnie utrzymają całe swoje loty. Droższe uprzęże są a na ogół bardziej wytrzymałe, tak oraz korzystają popularne rozwiązania, jak chociażby system zapięcia firmy Petzl, w jakim nie jest szansie pełnego rozpięcia uprzęży, natomiast tymże jedynym błędnego przełożenia taśmy przez klamerkę.
Przy zakupie warto uprząż zmierzyć. Szczególnie, gdyby istnieje toż uprząż bez możliwości regulacji. W uprzężach sportowych działa taka taż wartość co w uprzężach regulowanych – pasy udowe winnym stanowić na końcu dopasowane, aby pomiędzy pas a udo ważna było płasko wsunąć dłoń, a szybko nie pięść.

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …