Strona główna / Samochód / Ważna przecież mieć pecha i zapomnieć prawo jazdy na wszelki czas „za niewinność”.

Ważna przecież mieć pecha i zapomnieć prawo jazdy na wszelki czas „za niewinność”.

Reklama: Prawo jazdy Bydgoszcz

Prawo jazdy, a tak jego zakończenie, staje się straszakiem mającym powstrzymać sprawców różnych wykroczeń i przestępstw od popełniania czynów zabronionych, które czasem są, i czasem zdecydowanie nie są połączone z jeżdżeniem pojazdu. Osoby, których różne instytucje pragnęłyby pozbawić prawa jazdy, często jako kierowcy są zupełnie niegroźne. Samochodowe prawo jazdy można to stracić za popełnianie wykroczeń drogowych autem (słusznie), spowodowanie wypadku (słusznie), za wykroczenie lub przestępstwo stworzone na rowerze, za chodzenie po alkoholu jachtem żaglowym (który zatem pamięta kontrakt z biegiem drogowym?), a jeszcze, w bliskiej przeszłości, za niepłacenie alimentów!

Za alkohol – Najwięcej kierowców traci należeć do jazdy samochodem, bo prowadzili po alkoholu. Ci kierowcy są od lat „większą część” tych, którzy na jakiś czas muszą wrócić z siadania za kierownicą. Nie stanowi to dobrze, że wszystek przyłapany na prowadzeniu auta w stopniu nietrzeźwości jest pozbawiony uprawnień. O tym bowiem stanowi nie policjant, który jednak rutynowo zatrzymuje dokument (nie uprawnienia) i zapobiega pijanemu dalszą jazdę, lecz właściwy sąd, który bierze pod opiekę różne formy. Każdy sąd zastanowi się trzy razy, zanim zabierze zawodowe prawo jazdy kierowcy ciężarówki, który chroni rodzinę. Sprowadza się, że przy pierwszym takim przestępstwie sąd za karę zabiera prawo jazdy kat. B, a pozostawia np. kategorię C.

Ważna jednak pamiętać pecha i stracić prawo drogi na dowolny etap „za niewinność”. Że właśnie się zdarzyć np. w formy, gdy alkomat wykaże obecność alkoholu w wydychanym powietrzu spowodowaną zjedzeniem batonika. Policjant oczywiście wykona kolejne testy oraz po stwierdzeniu tendencji malejącej może przeznaczyć nam prawo jazdy od razu. Wobec funkcjonariusza warto być skromnym i spokojnym, bo gdyby tegoż nie przygotuje i przeznaczy rozstrzygnięcie sprawy prokuratorowi, nie postąpi wbrew przepisom. Na etapie postępowania prokuratorskiego prokurator decyduje o tymczasowym zatrzymaniu prawa podróże do chwili rozstrzygnięcia sprawy, i w przypadku wykroczenia – sąd. Niezależnie od wagi sprawy, mamy obowiązek ubiegać się o zwrot uprawnień do momentu prawomocnego orzeczenia, jednak w praktyce kończy się to sukcesem wyłącznie w myślach naprawdę wątpliwych.

O admin

Sprawdź także

Jeśli tapicerka jest silnie zabrudzona, tak zawsze nie oszczędzać.

Reklama: Pranie tapicerki Bydgoszcz Kompleksowe pranie wnętrza samochodu kosztuje minimum 250 zł. To bardzo więcej niż …