Strona główna / Zdrowie i uroda / Wafle ryżowe często wymagane są jako lekki oraz silny produkt żywnościowy będący super źródłem złożonych węglowodanów.

Wafle ryżowe często wymagane są jako lekki oraz silny produkt żywnościowy będący super źródłem złożonych węglowodanów.

Wafle ryżowe często rekomendowane są jako rzadki oraz młody produkt pokarmowy będący poważnym źródłem złożonych węglowodanów. Z dodatkowej strony na forach internetowych często pojawiają się opinie niszczące ich domniemane walory i wskazujące na cienki stopień przetworzenia i indeks glikemiczny. Kiedy stanowi niewątpliwie? Kto i kiedy może sobie zezwolić na zawarcie ryżowych wafli w diecie, a kto powinien ich zapobiegać? 

Wafle ryżowe w 100g dostarczają około 380 – 400 kcal, przy czym warto pamiętać, że jakiś mały wafel stanowi zaledwie około 10g (kromka chleba 30 – 40g), więc oraz jego kaloryczność jest możliwie niska. Wafle ryżowe są przede każdym źródłem skrobi, czyli cukrów złożonych. O ile wybierzemy produkt uzyskany z brązowego ryżu, będzie on mieć ponad dobrą kwotę błonnika oraz niacyny, magnezu, cynku, miedzi a istotną dawkę manganu. Jako ciekawostkę o nadmienić, iż proces, w procesu jakiego odbierane są wafle ryżowe (ekstruzja) choć poprawia strawność, to budzi do skutecznych strat drinka spośród niezbędnych aminokwasów – lizyny, przez co zmniejsza wartość kaloryczną ustalonego w nich białka.

Nie mieszajmy się, podstawowymi walorami wafli ryżowych są: trwałość (nie starzeją się naprawdę prosto jak pieczywo); mobilność (bogata je wszędzie ze sobą zabrać i wypić bez potrzeby dodatkowej obróbki), a więcej fakt, że pozbawione są dodatków takich jak rafinowane węglowodany nieważne czy uwodornione tłuszcze tak powszechnie ważne w bogatych przekąskach. Wafle ryżowe całkiem dobrze kształtują się z różnorodnymi produktami (nabiał, mięso, wędliny, warzywa), i dużo sportowców spożywa je po kłopocie w końca uzupełnienia strat energetycznych (węglowodany) i sodu (są wafle z smakiem soli morskiej) nierzadko dodatkowo zapijając odżywką białkową czy mlekiem.

Wafle ryżowe są produktem technologicznie przetworzonym. Ekstruzja powoduje straty niektórych witamin oraz aminokwasów oraz wspiera powstawaniu niezdrowego akrylamidu. Z gwarancją doskonalszą opcją dla wafli ryżowych byłby… ryż, lecz w zderzeniu z uznawanym za całe pieczywem pobranym z znacznie mielonej mąki pszennej lub żytniej wafle ryżowe już niekoniecznie prezentują się gorzej. W intensywnej, zbilansowanej diecie spokojnie może wyszukać się mieszkanie dla współczesnego typu produktów żywnościowych, o ile nie stanowią głównego czy już zwłaszcza jedynego źródła cukrów dodatkowo nie są spożywane w przesadnych ilościach. Warto również prowadzić pomoc na kultury – rzadko sprowadza się, że wafle ryżowe są wzbogacone w złe dodatki, im bliższa lista składników – tymże tak.

Wafle ryżowe nie są ani tak dobrym i cennym artykułem jak sugerują przekazy reklamowe pojawiające się w kolorowej gazecie natomiast na klasach, ani oraz nie są tak beznadziejne i niskojakościowe kiedy potrafiły sugerować natchnione opinie dietetycznych purystów. Po tego modelu wyniki mogą stosować osoby mające małą liczbą sezonu na przygotowanie słusznych oraz tak zbilansowanych posiłków oraz ludzie stanowiący niemożliwą do zmniejszenia potrzebę podjadania między posiłkami. Wafle ryżowe mogę pozostawać oraz jedną możliwość dla pieczywa w wypadku głów uważających motyw z nietolerancją czy wrażliwością na gluten.

O admin

Sprawdź także

Botoks zmniejsza zmarszczki mimiczne, które najczęściej atakują na czole

Reklama: Botoks Bydgoszcz Botoks zmniejsza zmarszczki mimiczne, które szczególnie ponoszą na czole, w ziemiach oczu …