Strona główna / Moda / Zdrowie / W układzie ostatnich 10 lat leki biologiczne zrewolucjonizowały terapię wielu długich chorób dermatologicznych.

W układzie ostatnich 10 lat leki biologiczne zrewolucjonizowały terapię wielu długich chorób dermatologicznych.

Reklama: Dermatolog dziecięcy Bydgoszcz

W procesu ostatnich 10 lat leki biologiczne zrewolucjonizowały terapię wielu przewlekłych chorób dermatologicznych. Najbardziej ładny sukces zwróciły w działaniu ciężkich, opornych na łatwe formy usuwania postaci łuszczycy. Pacjenci pokochali leki biologiczne zbytnio ich duże działanie przy relatywnie małych skutkach ubocznych. Więc te, firmy farmaceutyczne dołożyły wszelkich starań, by zmienić i formę bycia chorych z atopowym zapaleniem skóry. Po dużo latach intensywnych badań klinicznych pojawił się lek Dupilumab, jaki potrafi ujawnić się ostatnią deską ratunku w terapii AZS.

Dupilumab stanowi kolejnym środkiem blokującym interleukinę 4 i 13. Interleukiny to cytokiny, które sięgają udział w biegach układu immunologicznego także tworzą podłoże chorób alergicznych takich jak atopowe zapalenie błony czy astma. Do ostatniej godziny Dupilumab otrzymałeś pozytywną poradę do stawiania u pacjentów z astmą i podniesionym poziomem eozynofilów. Naukowcy zauważyli, że pomaganie Dupilumabu można skorzystać również w leczeniu skojarzonych z astmą chorób alergicznych, w współczesnym atopowego zapalenia błony. Badacze przeprowadzili 4 podstawowe badania kliniczne u pacjentów z szarą i pełną postacią AZS. Dupilumab był oceniany w dwóch 4-tygodniowych badaniach, w poszczególnym 12-tygodniowym doświadczeniu natomiast w poszczególnym 4-tygodniowym badaniu gdzie jeszcze stosowano maści sterydowe. Skuteczność oceniono przy zachowaniu siły EASI (skala zawierająca na punkcie ocenę aktywności wyprysku) oraz IGA ( globalna ocena lekarza). Wyniki 12-tygodniowej terapii potwierdziły wstępne wnioski wysunięte na bazie przeprowadzonych wcześniej 4-tygodniowych badań. 85% Pacjentów leczonych Dupilumabem w przyrównaniu do 35% z klasy kontrolnej (grupa stosująca placebo- substancja obojętna dla organizmu) uzyskało zniżkę w mierze EASI aż o 50% (EASI-5, im ogromniejszy finał w mocy EASI, tymże znaczniejsze nasilenie wyprysku). Ponadto aż 40% pacjentach z klasy Dupilumabu w zestawieniu z 7% pacjentów stosujących placebo zdobyło w klasyfikacji ogólnej lekarza (skala IGA) punktację 0 do 1 (myślącą na istotne lub częściowo wszystkie ulegnięcie zmian skórnych). W załączniku zobaczono oraz zmniejszenie świądu o 55,7% u chorych z struktury Dupilumabu w przeciwieństwie do 15,7% w linii kontrolnej.

Co spośród owego następuje?

Leki biologiczne mogą poprawić komfort życia pacjentów z atopowym zapaleniem skóry. Także mogą siedzieć się dobrą metodą usuwania dla pacjentów zmęczonych codzienną pielęgnacją skóry różnorodnymi odmianami i kosmetykami, a więcej źle znoszącymi leczenie otwartymi na targu lekami ogólnymi np. cyklosporyną. W określonym badaniu pacjenci leczeni Dupilumabem zaobserwowali poważną także szybką poprawę stanu dermatologicznego, potwierdzoną obiektywnymi skalami powszechnie stawianymi w klasyfikacji aktywności AZS. Wkłada się tutaj ale trochę pytań, które z lat pacjenci zadają lekarzom: jak długo będą wskazywałyby się efekty działania? Lub zmiany skórne nie wrócą ze zdwojoną siłą? Czy cena leku będzie skromna dla grup pacjentów? Miejmy nadzieję, że prowadzone badania naukowe pozwolą odpowiedzieć na grupa nurtujących pytań.

O admin

Sprawdź także

Jak wszystek zna kiedy to pisać i funkcję tą powoduje przynajmniej 2 razy dziennie

Reklama: Technik dentystyczny Bydgoszcz Niby każdy wie kiedy toż produkować i czynność tą pisze przynajmniej …