Strona główna / Nowe technologie / W trakcie trwających tak w Las Vegas targów Consumer Electronics Show Samsung przedstawił swoje pierwsze telewizory Ultra HD

W trakcie trwających tak w Las Vegas targów Consumer Electronics Show Samsung przedstawił swoje pierwsze telewizory Ultra HD

Reklama: Naprawa TV Bydgoszcz

W trakcie trwających dokładnie w Las Vegas targów Consumer Electronics Show Samsung wyraził nasze pierwsze telewizory Ultra HD dokonany w całkowicie nowoczesnej metodzie. Za wyświetlanie obrazu odpowiadają kwantowe kropki.

Kwantowe kropki to rejony przestrzeni ograniczone w trzech wymiarach barierami potencjału, wewnątrz których uwięziona jest część o długości fali zgodnej z rozmiarami kropki (w wypadku ekranów są to nanokryształy). Tyle mówi teoria. Praktyka znaczy w sukcesie telewizorów (zaś nie tylko, również innych ekranów) ostrzejszy obraz, jaśniejsze kolory, mniejsze zużycie sile zaś wtedy nawet 5-krotnie w zestawieniu do ekranów LCD (a to na polu smartfonów również innych niewielkich urządzeń ekrany takie potrafią stanowić otwartą rewolucją), a przy tym ekrany w technologii Quantum Dot planują być dwukrotnie tańsze od OLED-ów.

Na razie jednak małe ekrany w współczesnej techniki to pieśń przyszłości, a rzeczywistością bronił się telewizor wykorzystujący kwantowe kropki do wyświetlania obrazu o rozdzielczości Ultra HD (Samsung wybierając się wyróżnić przekazuje je mianem SUHD). Nowy telewizor – też jak cała rodzina inteligentnych telewizorów Samsunga na ostatni rok – porzucił Androida na sprawę systemu Tizen.

Póki co cena telewizora w współczesnej technik nie jest znana, a gdy ze wszystkimi nowościami – na może nie będzie ona niska, do ostatniego nową technologię Samsung organizuje w formy premium, a dlatego na kwantowe kropki w własnych dachach będziemy musieli poczekać jeszcze mało lat – aż technologia się spopularyzuje.

O admin

Sprawdź także

Projektem automatyzacji jest uzyskanie zoptymalizowanych planów produkcyjnych

Reklama: system mes Systemy MES i APS to dwie odrębne kategorie oprogramowania dla produkcji. APS to …