Strona główna / Nieruchomości / W sprzedaży nieruchomości są rzeczy ważne, szczególnie znaczące a po prostu kluczowe.

W sprzedaży nieruchomości są rzeczy ważne, szczególnie znaczące a po prostu kluczowe.

Reklama: Deweloper Bydgoszcz

W sprzedaży nieruchomości są rzeczy ważne, szczególnie ważne i po prostu kluczowe. Możemy przygotować nieruchomość, wykonać atrakcyjne zdjęcia, rewelacyjny opis, naprawdę efektownie i aktywnie promować ofertę, a… nawet wtedy potrafi nie wystarczyć do uzyskania wymarzonego celu, czyli szybkiej sprzedaży nieruchomości. Dlaczego ? Bo bezpośredni wpływ na etap sprzedaży bycia lub domu jest jego cena.

Podstawą trafnej, realnej wyceny nieruchomości jest umiejętność określonego rynku nieruchomości, specyfiki konkretnych lokalizacji, typu budownictwa, rynkowych cen prac remontowych i wykończeniowych, a jeszcze cen transakcyjnych oraz cen ofertowych. Każdy z tych fragmentów jest równie ważny. Co (WY)cenimy?

Lokalizacja, lokalizacja a wciąż raz – lokalizacja

Wszyscy znają, że o ceny nieruchomości jest jego lokalizacja (dzielnica), lokalizacja(ulica) a jeszcze raz lokalizacja (dom i konkretne położenie lokalu względem stron świata, widoku itp.). Pokój w miastem miasta, na prostej ulicy, będzie ciągle ważniejszy od „bliźniaczo” wyglądającego, ale położonego na obrzeżach miejscowości.

Typ budownictwa

Średnia cena metra kwadratowego będzie oryginalna dla domu z grubej płyty, w kamienicy, czyli w budynku wybudowanym po 2000 roku, nawet jeżeli dostają się w ostatniej jedynej lokalizacji. Jeszcze inaczej będzie uczyć się ona na targu pierwotnym.

Standard wykończenia

Bardzo często występowania traktowane są lecz w dwóch podstawowych kategoriach: do remontu (od remontu generalnego po drobne prace remontowe) oraz „pod klucz” (do zamieszkania). Standard oddania nie wpłynie radykalnie na wzrost ceny, zawsze istotniejsza będzie lokalizacja i typ budownictwa i urządzenia. Standard wykończenia a jest znaczenie ze powodu na ogólne wrażenie na decyzję zakupu: podoba się lub nie (czy posiada balkon, taras, ogródek, piwnicę, komórkę lokatorską, mieszkanie w hali garażowej, postojowe, windę, itd.).

Uwaga! Standard wykończenia często wybierają meble. Zastanów się, jaki on będzie, kiedy one unikną?! Pomysł na cenę że tworzyć zaplanowanie i wykonanie wnętrza nieruchomości przez specjalistę.

Remont, wykończenie

W sukcesu nieruchomości do remontu lub wykończenia, do odpowiedniej wyceny konieczna będzie umiejętność średnich cen prac remontowych i materiałów budowlanych. Dokładne wyliczenia pozwolą poznać ostateczną wartość nieruchomości.

Bierzcie na zbytnie inwestowanie we pomieszczenia (np. marmurowa podłoga w występowaniu w budynku z lat 60-tych); właściwie oceniajcie kosztu remontu i wykończenia. Pamiętaj, że całkowitym kosztem, jaki poniesiesz, będzie suma ceny zakupu oraz remontu.

Ceny transakcyjne vs ofertowe

Łatwo dostępną porównywarką cen ofertowych są portale internetowe. Wartości te wyróżniają się niebywałą rozpiętością a często bardzo odchodzą od realiów rynkowych. Na jej wysokość wpływ ma moc zmiennych, w tym ostatnie nieco racjonalne – powodowane percepcją, sentymentem czy emocjami Sprzedającego. W rezultacie, większość nieruchomości granych istnieje na aukcję po cenach, za które wcale nie zostaną sprzedane. Dla przykładu, różnica pomiędzy ceną ofertową a rynkową w rejonie Trójmiasta może wynosić nawet 25%. Tak więc ceny transakcyjne (znane nielicznym doradcom ds. sprzedaży) mają bardzo ciekawszy moment pójścia do przeprowadzenia właściwej wyceny.

Uwaga! Ograniczanie się do cen ofertowych może zmylić i błędnie ukierunkować wycenę wartości.

Nieruchomości z ceną nie za niską, nie za wysoką, zeskalowaną pod kątem aktualnego rynku ofert i pod kątem docelowej grupy klientów, nie ale nie występują na portalach po 2 lata… a idą w czasie kwartału, znajdując swojego klienta. Dzięki zgodności z specjalistami, Sprzedający zdejmuje z siebie ciężar przeprowadzenia całego procesu oraz – co najistotniejsze – uzyskuje zamierzony cel: dużą i ciepłą sprzedaż swojej nieruchomości. Oszczędza przy obecnym sezon, i co za tym idzie – pieniądze. Czyniąc ze pomocy z specjalistą, wcale nie dowiesz się, czy za sprzedaną nieruchomość otrzymałeś maksymalną kwotę.

Cena, czyli poprawna wycena nieruchomości, elegancka i pewna, to dopiero sposób do sukcesu i silnej sprzedaży KAŻDEJ nieruchomości.

W pozostałym artykule dowiesz się, w jaki rób nieruchomość wycenia rzeczoznawca, oraz w który piszą to właściciele mieszkań.

O admin

Sprawdź także

Zakup nieruchomości jak wszystkiego problemu zapewne istnieć poprzedzone sprzedawaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Kiedy powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do negocjacji …