Strona główna / Nieruchomości / W procesie ostatniego roku oddano do celu ponad 80 tys. nowych mieszkań

W procesie ostatniego roku oddano do celu ponad 80 tys. nowych mieszkań

Reklama: Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

W porządku tego roku oddano do użytku ponad 80 tys. nowych mieszkań, o 17,2 proc. więcej niż w starych 12 miesiącach – wynika z analizy ekspertów.

Deweloperzy dali do użytkowania w zeszłym roku 80 tys. 97 lokali (kwiecień 2016 – marzec 2017). W tym jednym okresie uzyskali 118 tys. 484 pozwolenia na platformę nowych.

Analityk przypomina, iż ostatnie istnieje wartość największa od wiosny 2008 roku, jak to pozwoleń było 119,5 tys., czyli jedynie o tysiąc sztuk więcej. Dodaje, iż w porównaniu rok do roku, pozwoleń wydano ponad 20 proc. znacznie.

W poprzednim roku działający na naszym rynku deweloperzy zaczęli budowę 92,2 tys. mieszkań. Mając pod uwagę 12-miesięczne czasy (takie nastawienie pozwala zminimalizować wpływ sezonowości na statystykę) stanowi wtedy cena największa w relacji.

Ekspert uważa, że rok 2017 zapewne stanowić równie dobry, jak poprzedni. W samym tylko marcu bieżącego roku deweloperzy rozpoczęli 9 tys. 314 nowych budów, oddali do użytkowania 6 tys. 621 domów i kupiliśmy 11 tys. 940 pozwoleń na budowę kolejnych.

Jego zdaniem, zagrożeniem dla liczby budowanych miejsc że istnieć wzrost rekordowo niskich stóp procentowych. W Stolicy 60-70 proc. nowych pomieszczeń jest kupowanych za gotówkę. Jeżeli oprocentowanie w bankach wzrośnie, ludzie zostawią pieniądze na pozycjach i bieg na rynku nieruchomości ustabilizuje się.

Na wynik dodał, że program „Bycie Plus” nie spowoduje dużych kolei na zbycie nowych mieszkań deweloperskich. Ludzi, do których skierowany jest program +Bycie Plus+, w większości nie mieszkać na zakup mieszkania za gotówkę.

O admin

Sprawdź także

Zakup nieruchomości jak wszystkiego problemu zapewne istnieć poprzedzone sprzedawaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Kiedy powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do negocjacji …