Strona główna / Moda / Uroda / W preparatach do prostowania włosów zastosowany jest aldehyd mrówkowy (formaldehyd)

W preparatach do prostowania włosów zastosowany jest aldehyd mrówkowy (formaldehyd)

Najczęściej cytowany opis: „zabieg polega na „wprasowaniu” we włosy odpowiedniej dawce preparatu keratynowego za pomocą rozgrzanego do 230 stopni Celsjusza ceramicznego żelazka fryzjerskiego. Pod wpływem ciepła, łuski włosa rozwijają się, a keratynowy budulec wnika w ich budowę i tak wypełnia wszelkie ubytki. Następnie łuski włosa są zamknięte, zaś ich budowa zostaje zrekonstruowana. Dany w taki zabieg preparat keratynowy jest przechowywany na włosach przez ok. 30 minut. Ostatnim etapem sposobu jest suszenie włosów za pomocą suszarki nastawionej na małą temperaturę nawiewu, do ich pełnego wyschnięcia”.

Panie poddające nasze włosy zabiegowi najczęściej zarzucały się na wielki zapach mu towarzyszący, gryzący smród z którego łzawią oczy i sztuki z oddychaniem. Fryzjerzy zrzucali zatem na karb keratyny. Jednak, kiedy się okazało, stanowiło ostatnie co innego. Po zabiegu prostowania, aby włosy były idealnie proste, trzeba również przez dwie, trzy dzienie po zabiegu zadbać o to, by włosy zachowały nasz drugi model. Przez dwie dzienie nie wolno włosów niczym, nawet lekko, związywać. Należy unikać zmoczenia włosów, powinien też zadbać o to, żeby się nie spocić, nie wolno włosów farbować przez dwa tygodnie, oraz do pielęgnacji nie wolno stosować kosmetyków,

i odżywek zawierających sylikony oraz kosmetyków utrwalanych parabenami.

Należy od razu dodać, że kosmetyków do włosów (szamponów czy odżywek), jakie nie zawierają któregoś z wymienionych składników istnieje na zbycie dużo chwila i powinien ich szukać w specjalistycznych sklepach, z czym wiąże się także wyższa cena. Wymienione składniki powodują, że keratyna o znacznie szybciej jest wypłukiwana z włosów i poprzez to linie włosy wcześniej rozpoczynają się kręcić. Zazwyczaj w salonie, gdzie wystawia się zabieg prostowania włosów, można nabyć specjalne pudry do pielęgnacji włosów z tej jedynej linii, przecież nie zawsze, a będziemy wymagały zaopatrzyć się w nie same.

W preparatach do prostowania włosów zastosowany jest aldehyd mrówkowy (formaldehyd), jaki jest dać głębokie wniknięcie białka w strukturę włosa i rozwinąć je niczym druty. Wodny roztwór formaldehydu jest zwykle wykorzystywany do prac materiałów budowlanych także jako sposób do balsamowania zwłok. Jak oferuje „The Sun” z września 2011 roku: „W 1999 roku władze Kanady potwierdziły tę substancję za toksyczną. W Europie niektóre jej wykonania zostały zakazane, a Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem ogłosiła, że treść taż istnieje znaczna ze bliskich wadzie kancerogennych (wywołujących raka).”

We wczesnych latach 2000 w Europie zabieg ten kosztował krocie a stanowił jasny tylko dla gwiazd i celebrytów. Z czasem bronił się popularniejszy i pojawił się w moc salonach fryzjerskich, zarówno w ostatnich z „górnej półki”, jak a w tych sieciowych. Dziś jego cena znacznie spadła. Producenci środków do keratynowego prostowania włosów ostrzegają, że należy go powtarzać po paru miesiącach, gdyż efekt nie jest mieszkały. Chwali się i przed zabiegiem sprawdzenie „jakiej keratyny dany salon używa”. Spowodować toż mocna w niektórym salonie fryzjerskim, bezpośrednio u producenta danego preparatu albo jego dystrybutora, albo – najlepiej – na forach internetowych, choć tam głosów rozczarowania sposobem nie brakuje.

Zapewne producent tego materiału sam go nie stosuje. Jestem popularna czy poleciłby go swej żonie czy córce, ale że po prostu woli u kobiet włosy kręcone. Jednak jak wiemy – kręcone czy proste – wszystko jest jedynie kwestią gustu.

Mając pod opiekę fakt, że prostowanie za pomocą tego środka składa się kilka razy do roku, gdyż jego moc to mało około 3-4 miesiące – ostatnie niewiele lat zajmowania się gładkimi pasmami wychodzącymi na plecy że taką klientkę te sporo kosztować – a wtedy nie dopiero w celu materialnym, bo i zdrowotnym. No cóż – taka jest cena piękna. Coś za coś.

O admin

Sprawdź także

Na jakość skóry działamy wszystek rok.

Reklama: Dermatolog w Bydgoszczy Na kondycję skóry funkcjonujemy cały rok. Stanowią ale takie poziomy, jak …