Strona główna / Żywienie / W Polsce wzrasta ilość singli i bezdzietnych małżeństw.

W Polsce wzrasta ilość singli i bezdzietnych małżeństw.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz

W Polsce rośnie liczba singli i bezdzietnych małżeństw. Te zmiany demograficzne są potężny pomysł na zbyt nieruchomości, gdyż stymulują deweloperów do czynienia osiedli z istotnym udziałem domów o niższych powierzchniach. 

Według badań, od 2006 r. do 2015 r. liczba polskich singli wzrosła o ponad 800 tys. Znacznie rozszerzył się również udział bezdzietnych par, do 23 proc. Do ostatniej kategorii zaliczają się m.in. starsi małżonkowie, których potomstwo opuściło rodzinny dom oraz młodsze pary rezygnujące z rodzicielstwa. Między 2006 r. i 2015 r. liczba takich gospodarstw domowych wzrosła o prawie 900 tys. Co warte podkreślenia, liczba polskich par będących bez dzieci jest już w całej UE. Deweloperzy w reakcji na obecne zmiany demograficzne starają się utrzymać odpowiedni odsetek niewielkich, kompaktowych miejsc w prostych inwestycjach

Warto pamiętać, że takimi lokalami przejmują się nie tylko osoby poszukujące ofert na potrzeby własne ale także inwestorzy, jacy zajmują ogromny wpływ na nowe oblicze rynku nieruchomości. Wtedy w sporej mierze dzięki nim, dopiero w głównej połowie br. roku, klienci stracili na następne miejsca ok. 7 mld zł na kluczowych rynkach Polski. Dla porównania, w pełnym 2012 r. kiedy stopy procentowe były mocno większe, zawarto umowy o wartości ok. 6,1 mld zł.

Mimo dużej oferty nowych domów, która, oscyluje na okresie ok. 51 tys. w najznaczniejszych miastach, luka mieszkaniowa w bliskim świecie nadal jest przydatna. Najbardziej paląca, jak dają uwagę przedstawiciele banku, robi się właśnie kwestia przeludnienia. Wiele mówi się o tym, że nad Wisłą pomieszczeń jest zbyt mało i oczywiście zatem są ważniejsze niż na Zachodzie, w porównaniu do zarobków. Różne szacunki opowiadają o tym, że brakuje od około miliona do nawet 5 czy 8 milionów mieszkań, jeśli chcielibyśmy, aby przeciętny Polak w skutku był tak jak zwykły Europejczyk.

Co wysoce, jak płynie z konkretnych , ponad dwóch na trzech najemców w Polsce żyje w zbyt małym lokalu Zakłada się aż 67,8 proc. wnętrz w Polsce za przeludnione. Gorszy produkt w Europie jest jedynie Rumunia, gdzie problem przeludnienia dotyka 69,3 proc. najemców. Potencjalny popyt zarówno na pozostawania na polskie sprawy kiedy również inwestycyjne stanowi mocny aczkolwiek pisane na tymże sektorze zbyty daleko odbiegają od potrzeb wielu Polaków, ograniczonych słabą płynnością finansową. Z tamtej części, w tych latach deweloperzy przedstawiają się czym pochwalić. Wystarczy spojrzeć na ostatnie wyniki giełdowych graczy, którzy z stycznia do września br. podpisali ok. 16,7 tys. umów, i w współczesnym tymże czasie 2015 r. sprzedali ok. 15 tys. mieszkań. Szczególnie już z kolekcje znikają kawalerki dwa pokoje, w interesujących pozycjach i dokładnie skalkulowanej cenie.

Co liczy nas dobrze na zbytu mieszkań? Biorąc pod opieką lukę podażową w Polsce, długoterminowe perspektywy napawają optymizmem wielu deweloperów. Obecnie jednak widać pierwsze oznaki spowolnienia na targu, co wykazuje się żeby w malejącej liczbie nawiązywania nowych budów. Jednak więc stanowi oryginalny cykl działania w obecnej branży i nikt nie liczył, że była sytuacja będzie mieszkać wiecznie. Z dodatkowej strony, nie spodziewamy się drastycznego spadku popytu, zwłaszcza teraz w dziedzinie niewielkich, kompaktowych lokali.

Potrzebne jest dopasowanie polityki mieszkaniowej rządu do tych realiów. lany budowy domów w ramach programu „Mieszkanie Plus”, muszą przestrzegać wzrost liczby singli oraz malejące potrzeby metrażowe naszych rodzin. W ramach większej i społecznej perspektywy, politycy powinni zastanowić się nad problemami wynikającymi ze wzrostu liczby samotnie mieszkających starszych Polaków.

O admin

Sprawdź także

Jak ustalić oś ogrodzenia na kraju?

Reklama: Montaż ogrodzeń Bydgoszcz Ważnym czasem jest udane wyznaczenie osi ogrodzenia i lokalizacji słupków w …