Strona główna / Kulinaria / W Polsce kuchnia jest cechą tożsamości narodowej.

W Polsce kuchnia jest cechą tożsamości narodowej.

W Polsce kuchnia stanowi grupą tożsamości narodowej. Tradycyjnym naszym daniem spożywanym stosunkowo o dowolnej chwili dnia jest kotlet. Co jeszcze lubimy smakować? Mówimy, jakie są przyzwyczajenia kulinarne Polaków.

Kuchnia polska – element tożsamości narodowej

Jak podkreślają liczne badania, Polacy wykazują silne przyczepienie do indywidualnej kuchni. Uważają, że kuchnia jest dobrze zakorzeniona w tradycji narodu, a te swoje postępowania kulinarne stosują jako czynnik tożsamości narodowej. Nic to dziwnego, że potencjalny Polak zapytany o ulubioną potrawę dumnie wymieni danie według przepisów kuchni polskiej. Co to lubią jeść Polacy? Poznaj nasze zachowania kulinarne.

Jak patrzy codzienny jadłospis Polaków?

Codzienny jadłospis Polaków kreuje się z mało popularnych pozycji. Na krajowych stołach goszczą potrawy przyrządzane według starych sprawdzonych przepisów. Ciężko odnaleźć w doskonałym polskim menu jakieś ciekawe dania. Tak tak lista potraw jadanych na co dzień jest dosyć krótka oraz dziura w niej znaczenia na eksperymenty.

Tradycyjny nasz jadłospis otwierają kanapki, które Polacy łatwo jedzą na śniadanie, drugie śniadanie i kolację. Najbardziej powszechną zupą jest pomidorowa, jarzynowa lub rosół. Królem drugiego jedzenia jest mięso. Polacy wychodzą za kotletem mielonym, schabowym lub drobiem pieczonym. Jeżeli zabiega o załączniki do różnego dania, najczęściej rzucamy na marchewkę z groszkiem lub zasmażane buraczki. Pomimo iż doceniamy pierogi, dania rybne, nie informując o knedlach czy pyzach, to jednak większość Polaków rzadko sięga po ostatnie lokaty, przyznając je zbyt czasochłonne.

Choć tradycyjny jadłospis narodowy istnieje wąski i stosunkowo nieróżnorodny, uwidacznia się, iż nie wszyscy Polacy są przygotowani do nowości. Jesteśmy narodem ciekawskim, interesują nas różne apetyty i tradycje kulinarne. Jednak odwagę, by badać w kuchni, są przede ludziom zdrowi Polacy. Wtedy dziś oni przedstawiają upust swojej umiejętności w kuchni, przyrządzając potrawy inspirowane kuchniami świata.

O admin

Sprawdź także

Z obecną potrawą wiąże się wiele zabawnych, ludowych legend.

Z obecną potrawą łączy się wiele zabawnych, ludowych legend, którymi niektórzy czytelnicy dają nas niemal …