Strona główna / Dom i ogród / W którym znaczeniu umieszczać ogrodzenie?

W którym znaczeniu umieszczać ogrodzenie?

Reklama: Bramy garażowe Bydgoszcz

Od strony sąsiada. Najciekawszym rozwiązaniem jest napisanie płotu dokładnie w istot granicy działek. Jeżeli choć nie trafimy do porozumienia z znajomym w sprawie budowy ogrodzenia natomiast nie będzie ostatnie inwestycja wspólna, to należy je naprawdę usytuować, żeby nie przekraczało granicy nieruchomości chodzącej do inwestora. Unikniemy wtedy konfliktów i oskarżeń o naruszenie granic działki.

Od ulicy. Ogrodzenie nie może występować linii rozgraniczających ulicy. Jeżeli plan miejscowy przewiduje poszerzenie drogi, trzeba będzie odsunąć ogrodzenie w głąb działki i zostać poza nim stany gruntu przewidziany na jazdę.

W przypadku nieruchomości położonych wzdłuż skrzyżowania dróg pewno się okazać, że ogrodzenie pragnie mieć ścięty narożnik. Jeśli bo po otrzymaniu zgłoszenia o zamiarze budowy ogrodzenia starosta dojdzie do wniosku, że jego działanie w miarach działki ograniczy widoczność użytkownikom dróg, oraz tymże samym spowoduje zagrożenie bezpieczeństwa, że w odległości decyzji wyrazić sprzeciw i zobowiązać inwestora do zdobycia dania na platformę ogrodzenia z uwzględnieniem wymogów bezpieczeństwa.

W razie wątpliwości co do obrocie granic działki należy zlecić geodecie wznowienie znaków granicznych (czyli odnalezienie i zaznaczenie ich w rejonie), i jeżeli toż się okaże niemożliwe – należy wykonać administracyjne postępowanie rozgraniczeniowe. Jeżeli mamy wątpliwości co do wzrostu linii rozgraniczającej będącej lub planowanej ulicy (może się ona nie pokrywać z normą własności), to zarówno powinniśmy zatrudnić geodetę do jej wytyczenia. Nie pamięta co prawda takiego obowiązku, ale umożliwi to zapobiec ewentualnych kosztów w przypadku konieczności przestawienia ogrodzenia.

O admin