Strona główna / Nieruchomości / W który styl kupować mieszkanie, by na nim uzyskać?

W który styl kupować mieszkanie, by na nim uzyskać?

Reklama: Deweloper Bydgoszcz

Czynność to istnienie przez chwila lat, jak nowi typy nie potrafią, po to, by spędzić resztę bycia tak, jak drudzy nie mogą. Tymi pojęciami Jarosław Tuczko rozpoczyna swoją pracę „Zrozumieć finanse”, którą posiadam przyjemność obecnie studiować. Tak, studiować to klasyczne słowo.

Takie wydawnictwa wymagają bowiem czasu oraz porady a przede wszystkim większej analizy i myśli. Każdy inne podrozdziały i przytoczone przykłady, co ważne napisane przystępnym językiem, dostarczają do myślenia, a raczej zmuszają do wymiany myślenia! Jeden z wyjątków, który mnie zaintrygował i którym raczył się z Państwem podzielić, zahacza o moją profesję. Traktuje bo o inwestowaniu w nieruchomości.

Pan Jarosław przedstawia pogląd, który wielu może wydać się w pierwszym momencie niezrozumiały, a przynajmniej oryginalny i mało znany. Osobom, które czytały wcześniej książki m.in. Roberta Kiyosaki nie da się on niczym nadzwyczajnym. Ale mając codziennie związek z głowami szukającymi nieruchomości, mogę powiedzieć, że zdecydowana większość z nich stanowi dość nowe danie i robi wbrew zasadom autora.

Użytkownicy w przeważającej części postrzegają zakup mieszkania dla własnej rodziny jako inwestycję. Biorą kredyt, żebym żyć na bliskim plus dodają, że w piękniejszych momentach będą mogli sprzedać bycie po wyższej wartości. Zdaniem Jarosława Tuczko mieszkanie kupowane dla siebie nie jest żadną inwestycją. To inne aktywa niedochodowe, które powodują jedynie wydatki w sytuacje czynszu, opłat, remontów. Takie występowanie nie przynosi dochodów. Nie dysponujemy jeszcze pewności czy ceny w perspektyw wzrosną. Nawet jeżeli no także na aukcji zyskamy, to dodatkowo właśnie za uzyskaną kwotę kupimy to tyle samo metrów nieruchomości. Nie istnieje wiec to żadna inwestycja. Zarobek pojawiłby się wtedy, jak za wzięte ze sprzedaży pieniądze moglibyśmy uzyskać więcej metrów kw. Zdaniem autora miejsce jest inwestycją dopiero w wypadku wynajmu! Zakup nieruchomości dla człowieka oznacza bowiem wydatek pieniędzy na dodatek co daje pieniądz. Natomiast zatem istnieje inwestycja! Tak inwestycję rozumieją ludzie bogaci. Dlatego Jarosław Tuczko twierdz: „Bogaci najpierw kupią mieszkania dla nowych, i potem- dla siebie. Ludzie biedni najpierw kupują miejsca dla siebie”.

Sam autor dokładnie tak postąpił. Pierwsze miejsce zakupił wspomagając się kredytem. Dług spłacały osoby wynajmujące. Na następne mieszkanie otrzymałeś kredyt pod zastaw pierwszego i jeszcze wynajął. Obecnie ma duże zaplecze nieruchomości, dzięki którym osiąga dochody pasywne (nie pochodzących wprost z działalności), które idąca mu wolno działań oraz doświadczeń na emeryturę. A zatem „jest bycie tak, jak kolejni nie mogą”.

Wiem, że dla wielu zakup pierwszego miejsca dla człowieka może dawać się nieracjonalne. Traktuje to często osób, jakie nie mają gotówki, a spłata kredytu zajęłaby im wiele lat także osób, które sami wynajmują nieruchomość. Osobiście jeden do brzegu nie wiem, gdy w takich przypadkach niepewne jest zainwestowanie w nieruchomość pod wynajem. Musiałby mi ktoś to wszystko wskazać na liczbach. Sam chociaż nie posiadam na to ani czasu, ani ochoty. Postąpiłem bowiem wbrew zasadzie autora i już muszę gdzie indziej szukać dochodów pasywnych. Jeśli jednak ktoś pozostaje jeszcze przed zakupem pierwszego miejsca, pewno warto byłoby dziś usiąść i zsumować całkowite koszta? Wziąć do siebie słowa z przodzie pozycji oraz po jakimś etapie istnieć na znacznie lepszym poziomie niż pozostali. Skoro autorowi toż się udało, dlaczego żeby nie spróbować?

PS: Oraz na może warto sięgnąć po książkę Jarosława Tuczko. Pierwszy rozdział polecam każdemu. Autor w nieskomplikowany sposób, używając prostego języka (nie jest tutaj pożądanych przez naszych naukowców kosmicznych ruchów i definicji wymagających nieustannego sięgania do słownika wyrazów obcych) wyjaśnia czym drudzy się postępowanie ludzi możnych z ludzi biednych. Co ważne, w żaden pomoc nie krytykuje tych innych. Pokazuje jedynie co zmienić w prywatnym myśleniu oraz utrzymaniu, aby żyć łatwiej. Dalsza część książki to już obowiązkowa praca dla właścicieli firm bądź osób pragnących otworzyć swój biznes.

O admin

Sprawdź także

Zakup nieruchomości jak wszystkiego problemu zapewne istnieć poprzedzone sprzedawaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Kiedy powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do negocjacji …