Strona główna / Moda / Zdrowie / Uspokajający lub stymulujący, dla zabaw lub dla zdrowia – dla wszystkiego człowieka odnajdzie się odpowiednia forma masażu

Uspokajający lub stymulujący, dla zabaw lub dla zdrowia – dla wszystkiego człowieka odnajdzie się odpowiednia forma masażu

REKLAMA: kurs masażu bydgoszcz

Uspokajający lub stymulujący, dla przyjemności lub dla zdrowia – dla wszystkiego typa (a także dla każdej dolegliwości) znajdzie się dobra forma masażu.
Instynkt dotykania także stanowienia dotykanym przylega do najbardziej podstawowych. Czujemy to szczególnie, kiedy się zdenerwujemy lub gdy zrobimy sobie krzywdę. Jeśli się uderzymy w nogę, pocieramy ją; urazimy ramię, chwytamy za nie. Jak jesteśmy zniszczeni i przytłoczeni, domagamy się przytulenia (i nawet przytulamy sami siebie, jeśli nikogo drugiego nie ma pod ręką). Nie zastanawia zatem, że stoją techniki oraz systemy dotykania właściwe dla najrozmaitszych sytuacji: od bólu czy napięcia mięśni, po kłopoty z trawieniem czy krążeniem.
Masaż terapeutyczny
Pomysł, żeby płacić kompletnie nieznajomej osobie za mięcie i głaskanie naszych kończyn i tułowia daje się bezwstydnym rozpasaniem. Ale natomiast to czyste, chodzi o nieco wysoce niż tylko gładzenie skóry. Masaż terapeutyczny (zwany też szwedzkim, bowiem wtedy Szwed, Pehr Henrik Ling, opracował system naukowy, który jeszcze jest podstawę większości terapii masażem) jest czymś, co może nas spotka, kiedy zapiszemy się do masażysty. Sposób będzie się wiązał z kolei posuwistych ruchów, ugniatania, pocierania, poklepywania i wibracji, choć mogą jeszcze zostać włączone nowe metody, i obiektem tego wszystkiego będzie pracowanie skórą, mięśniami, ścięgnami, więzadłami i tkanką wszą.
O pomocach spośród niego można by napisać całą pracę (w samej rzeczy – nawet to stworzono). Masaż poprawia ruchomość stawów, łagodzi stany zapalne, usuwa bóle i napięcia mięśniowe, zwiększa elastyczność i poprawia ukrwienie oraz przepływ limfy. Rozluźnia same i obniża stres. No i sprawia czysto zmysłową zabawę z dotyku wyszkolonego profesjonalisty (wiadomo nie piszę tutaj o „roztarciu pleców”, w zamian za jakie powinien później zmywać).


Masaż sportowy
Wystarczy wstawić słowo „sportowy” przed słowem „masaż” także w zaskakującym tempie wyobrażenie muzyki i świec jest zastąpione widokiem przepoconych przebieralni i kontuzjowanych lekkoatletów z wyrazem determinacji na twarzy, których zdenerwowani fizjoterapeuci brutalnie zachęcają do programu. Tymczasem, nawet jeżeli nasz ostatni kontakt ze sportem był miejsce 20 lat temu, masaż sportowy może nam dużo przygotować: stres zawodowy, napięcie psychiczne i wady postawy mogą prowadzić podobne objawy, jak sportowe kontuzje.
Masaż sportowy liczy na końcu zlikwidowanie napięcia wywołanego przez aktywność fizyczną w wygodnych tkankach ciała, przez co zapobiega kontuzjom i przyśpiesza zdrowienie. Ważna w ten możliwość leczyć także ostre, kiedy i przewlekłe obrażenia.
Masaż sportowy podobny jest do terapeutycznego, jednak przeważnie jest doskonalszy również znacznie szybki: ma się go raczej jako rehabilitację niż pieszczotę. Bywa, że dodaje się do niego wyjątkowe techniki, takie jak uciskanie, rozwijanie i punktowy nacisk przypominający shiatsu.
Masaż głęboki zapewne być częścią masażu sportowego albo występować jako osobna forma. Sprawia on na głębsze warstwy mięśni, usuwając przewlekłe napięcie ciała. W trakcie i bezpośrednio po sposobu pewno żyć nieprzyjemnie, ale kolejnego dnia poczujemy się lepiej niż kiedykolwiek.

O admin

Sprawdź także

Nie o męczyć się na siłowni, ponieważ zbyt intensywny wysiłek fizyczny może zawierać katastrofalny pomysł na serce.

Lekarze ostrzegają, że jedynie mała ilość sportu jest dla nas potrzebna. Aktywność, która przez wielu …