Strona główna / Dla domu / Udekorowanie salonu i strefy kominkowej na Ogromna Wielkanocne to jakiś z przyjemniejszych etapów wiosennych porządków.

Udekorowanie salonu i strefy kominkowej na Ogromna Wielkanocne to jakiś z przyjemniejszych etapów wiosennych porządków.

Udekorowanie salonu i okolice kominkowej na Święta Wielkanocne to jeden z przyjemniejszych etapów wiosennych porządków. Wykorzystanie uroku portalu kominkowego do wielkanocnej aranżacji nada pomieszczeniu zupełnie nowego wyglądu. Jak udekorować kominek na Wielkanoc?

Nic oczywiście nie jednoczy podczas świątecznych rodzinnych spotkań jak wspólne chwile spędzone przy wielkanocnym stole. Chcąc podkreślić niezwykłą atmosferę Świąt Całej Nocy i zaskoczyć najbliższych, warto przyozdobić na ostatnią możliwość salon i kominek, jaki istnieje jego centralnym punktem. Do danych rodzajów kominków pasują różne ludzie dekoracji. Jak dobrze udekorować portal kominkowy na Wielkanoc, żeby nie przesadzić z ozdobami i dodatkowo uzyskać spodziewany efekt?

Zanim kupimy dekoracje wielkanocne warto początkowo zastanowić się, jakie z nich możemy zastosować do przyozdobienia naszego kominka. Nowoczesne, wbudowane w granicę kominki wydają nam pod tym sensem znacznie mniejsze miejsce do popisu niż marmurowe kominki francuskie lub klasyczne, jakie zajmują dodatkową przestrzeń nad obudową. Wybierając ozdoby kominkowe warto początkowo zastanowić się nad kolorami, które skorzystamy w naszej wielkanocnej aranżacji. Postarajmy się zgrać kolory dominujące w powierzchni kominkowej z ostatnimi, które zagoszczą na naszych stołach oraz w oknach. Sprawdzą się tu pastelowe róże, mięta, soczysta zieleń i wszelakie żółte akcenty. Kiedy mamy już wybrany kolor przewodni możemy pomyśleć nad kształtem ozdób, które najlepiej będą podkreślały poziom i klimat naszego kominka. Dobrym projektem jest zawieszenie wzdłuż ekranu naturalnego sznurka, do którego możemy przypiąć spinaczami girlandy, kolorowe wydmuszki lub filcowe dekoracje z charakterystycznymi motywami wielkanocnymi. 

Kominki francuskie i klasyczne mają dodatkową półkę nad paleniskiem, na której możemy ustawić wazony z baziami lub wiosennymi kwiatami takimi jak narcyzy, tulipany, hiacynty lub jaskry. Ciekawie będzie charakteryzowała się również rzeżucha lub owies, jaki potrafimy zasadzić w słoiczku udekorowanym rafią oraz nowego typu figurki wielkanocnych zajączków, kurczaków lub baranków. Jeśli jesteśmy nowoczesny kominek wbudowany w granicę, do ozdobienia paleniska możemy użyć wieniec z bukszpanu lub zawiesić nad nim pracę z gałązek bazi. Taki bezpretensjonalny roślinny motyw doskonale zgra się ze ostatnim stylem nowoczesnego kominka.

Wybierając ozdoby kominkowe starajmy się napisać na poszczególny dominujący akcent, jaki będzie harmonizował z wypiekami na wielkanocnym stole. Właściwie dobrane ozdoby wielkanocne sprawią, że pomieszczenie stanie się bardziej jasne i nabierze świątecznego, wiosennego klimatu. Sposobów na udekorowanie kominka jest nieprzygotowanie morze i właśnie naprawdę wszystko zależy tutaj z naszej wyobraźni i zainteresowania. Pamiętajmy, że najlepsze ozdoby to takie, które sprawimy sami, zatem warto poświęcić nieco sporo klimatu i wykonać dekoracje, które będą wyjątkowe a jedno w bliskim rodzaju.

O admin

Sprawdź także

W współczesnych czasach jeszcze częściej idziemy w zakładzie

W aktualnych czasach jeszcze częściej dokonujemy w bloku, zazwyczaj przy komputerze lub wykonując różnego typu …