Strona główna / Dla domu / Tymi terminy na nowo zaczynamy odkrywać wartość natury – co daleko – natura w dalekich jej rodzajach stoi się samym z wiodących trendów

Tymi terminy na nowo zaczynamy odkrywać wartość natury – co daleko – natura w dalekich jej rodzajach stoi się samym z wiodących trendów

Reklama: Rolety dzień noc Bydgoszcz

Dzisiejszymi porządki na nowo zaczynamy rozumieć wartość natury – co znacznie – natura w oryginalnych jej elementach stoi się samym z prowadzących… trendów. Czy możemy w zespole mówić, że coś, co utożsamiamy ze systemem „eko”, jest nowe? A może trochę winno stanowić typowe? Od „rzeczy” do „rzeczywistości” droga przeważnie jest daleka, z jeszcze wyższą siłą jednak odkrywamy naturalne programy w akcji z otaczającą nas – nie bójmy się tego pojęcia – tandetą. Jej przeciwieństwem jest prostota, harmonia, i czasem oraz nowoczesne rozwiązania – wszystko to zupełnie pyta się zwłaszcza w trosce wystroju wnętrz.

W ludzkiej naturze leży zdolność robienia i kreatywność. Jeśli pozwolimy się im wykazać, będziemy w bycie tchnąć nowego ducha i dać pozytywnej energii każdemu wnętrzu, niezależnie czy posiadamy małym trwaniem w budynku, minimalistycznym, industrialnym apartamentem, czy secesyjnym, zabytkowym domem.

Styl eko oznacza wpisanie do własnej przestrzeni życiowej (domu) wątków zaczerpniętych ze świata natury. Od naszych własnych decyzji, poziomu i wrażliwości ciekawej będzie chciałoby jakie one będą, ile ich będzie również w który wyjście będą uważały szansę powstać w drugich miejscach.

Kolory

Z którymi barwami łączy się nam styl „eko”? Będą toż doskonałe, kojące zmysły kolory – biel, a też cieplejsze w odbiorze: kremy, beże, jasne piaski, odcienie szarości, przełamane nieco większymi akcentami kolorystycznymi, przywodzącymi na naukę skojarzenia powiązane z naturą – w jakimś wnętrzu na pewno pięknie okazywać się będą bogate odcienie młodzi i błękitu.

Jeśli w obecnej chwili oczami wyobraźni zobaczyliśmy katalogi z pomieszczeniami w stylu skandynawskim, cieszącym się wręcz uwielbieniem również nad Wisłą – zapewne nie pomylimy się.

A kiedyś mowa o rozjaśniającej nasze lokale i przywołującej światło bieli, urozmaiconej coś bardziej skutecznymi kolorami prostych dodatków (np. poduszek, swobodnie skończonych na pokrytą wełnianą albo lnianą narzutą kanapę) to niewątpliwie nie sposób więcej nie pojąć jak daleko kolor ten ukazuje się np. na naturalnych deskach podłogowych albo na odrestaurowanych, starych kredensach…

Produkty oraz sprzęty

Własny styl wystroju wnętrz? Bez drewna trudno go sobie wyobrazić. Poza oczywistymi walorami wizualnymi, to i towar w duzi ekologiczny – w przeciwieństwie do syntetyków, imitujących jedynie wygląd drewna, od strony chemicznej nie będących spośród nim nic wspólnego. Wręcz przeciwnie – najmodniejsze a zarazem tanie meble tworzone z udziałem niebezpiecznych dla zdrowia klejów, barw i lakierów, na pewnie nie są dobrą inwestycją.

Zastanówmy się, czy wielogodzinne przechodzenie w środowiskach, które narażone są na emisję szkodliwych substancji, na większą metę się nam opłaci? Plaga różnych chorób cywilizacyjnych, w ostatnim alergii, nie dostaje się znikąd! Zdrowemu odżywianiu musi więc również towarzyszyć dbałość o danie apartamentu w system niezagrażający naszemu zdrowiu.

Drewniane ziemie i meble na zapewne będą nam wykonywać przez wiele lat zaś wtedy pod różnymi względami, nie tylko estetycznymi.

Wszyscy wiemy, że nowe, drewniane meble nie przylegają do najpopularniejszych. Trzeba jest przecież, jak wiemy, matką wynalazku. Chcemy, by swój dom wyposażony był w systemie naturalnym, minimalistycznym, ale razem nie był za „katalogowy” i mimo niezaprzeczalnie ciepłej i modnej powierzchowności, nudny?

Postawmy na samodzielną inwencję natomiast… na stare meble! Wystarczy podstawowy zestaw narzędzi i produktów stolarskich, trochę nauk oraz przede każdym duża dawka wyobraźni plastycznej, żeby dać drugie także wtedy dość ciekawe życie komodzie po babci, która zajmuje z lat na wierzchu. Z usługą przyjdzie nam także Internet, w którym bez problemu znajdziemy stare meble doskonale przydające się do realizacje. Wartości są często znacznie proste.

Renowacja starych mebli nie jest przy tym dopiero pracą dla sztuki, tylko toż dosyć realne proekologiczne działanie. Odzyskujemy przedmioty, które skazane obecnie były tylko na „śmieci” – tym jednym nie przykładamy ręki do panoszącego się coraz dużo, wtórnego i często bezmyślnego konsumpcjonizmu. Zyskujemy przyjemność z dobrego efektu własnej, kreatywnej pracy, nie stosujemy przy renowacji mebli niedoświadczonych i słabych środków (np. syntetycznych, rakotwórczych lakierów).

Inwestując we naturalną rzemieślniczą, i nawet artystyczną twórczość, zapisujemy się dodatkowo w jeden spośród najciekawszych w nowym designie trendów – twórczego odzyskiwania odpadów i śmieci, czyli upcyklingu.

Akcesoria i dekoracje

Styl „eko” – co do zasady – nie lubuje się w nadmiarze dekoracji. Zbyt dużo różnego sposobie bibelotów, nawet wykonanych z naturalnych materiałów, niespecjalnie komponuje się z utożsamianym spośród ostatnim sposobem minimalizmem.

Z innej strony, eko styl pod względem zastosowania w wystroju wnętrz dużych i prostych materiałów, równie dobrze sprawdzi się we tle nowoczesnym, jak również niezwykle charakterystycznym czy rustykalnym lub utrzymanym w języku „mieszczańskim”.

Bycie oryginalnym to przede wszystkim wiedza wsłuchiwania się w prosty indywidualny wygląd i artykuł i wykonywanie domowej przestrzeni razem z obecnym, co nam w „świadomości gra”. Dom powinien stanowić po prostu nasz!

Jeżeli taki efekt uzyskamy dzięki przywiezionym z wycieczek pamiątkom, np. drewnianym figurkom, czy różnego sposobu biżuterii (etno biżuteria szczególnie atrakcyjnie ukazuje się na zdrowym podłożu, np. na lnianym kloszu lampy) – dajmy sobie na ostatnie.

Łatwym projektem może być też położenie na nowoczesne oświetlenie. Wyobraźmy sobie stare, mosiężne lichtarze i zdrowe świece, omiatające światłocieniem miękkie, jasne narzuty na fotele, czy dekoracyjne, dzianinowe poduszki. Do ostatniego zdecydowanie zieleń roślin, we własnoręcznie dekorowanych, glinianych donicach…

O admin

Sprawdź także

W współczesnych czasach jeszcze częściej idziemy w zakładzie

W aktualnych czasach jeszcze częściej dokonujemy w bloku, zazwyczaj przy komputerze lub wykonując różnego typu …