Strona główna / Nieruchomości / Trzynasty piątek przynoszący pecha to jakiś z najbardziej prestiżowych przesądów. Istnieje i wiele przesądów budowlanych.

Trzynasty piątek przynoszący pecha to jakiś z najbardziej prestiżowych przesądów. Istnieje i wiele przesądów budowlanych.

Reklama: Deweloper Bydgoszcz

Trzynasty piątek przynoszący pecha to sam spośród najbardziej atrakcyjnych przesądów. Możemy doliczyć do niego czarnego kota, przejście pod drabiną czy zbite lustro, które odbędzie, że inne siedem lat własnego bycia będzie prawdziwą udręką. Ludzie dzielą się na ostatnich, jacy nie myślą w przesądy i takich, którzy jak ognia unikają wszystkich pracy mogących w każdy sposób źle wpłynąć na ich żywot. Gdy ten temat kojarzy się do sieci? W kontaktu spośród nią powstało również całkiem sporo przesądów. Sprawdźcie jakie sytuacji mogą spowodować Wam szczęście podczas budowania nowego domu. 

Dobór dobrego miejsca na danie nieruchomości jest ogromnie istotną rzeczą. Kiedyś kupowano w niniejsze, że najlepiej doradzą nam w tej rzeczy zwierzęta. Pamiętajcie, żeby nie, tylko to zupełnie nie budować domu tam gdzie swoje legowisko miały koty – a najbardziej te czarne. Jeśli jakimś cudem w wskazanej przez Was stronie spotyka się stado owiec, pozwólcie im poznać się po części – miejsce, w którym zgromadzą się w rodzinę będzie tym najspokojniejszym, idealnym na sypialnię bądź pokój dla dziecka. 

Miejsca po dawnych pogorzeliskach, bitwach czy innych nieszczęściach winnym stanowić omijane szerokim łukiem. Wszystko to łączy się z tragedią, na jakiej chyba nikt z nas nie chciałby wykonywać naszego nowego życia. Znacznie lepiej przenieść się z postacią w następujące miejsce, nieskażone złą aurą.

Stary przesąd, który zdecydowanie może spodobać się męskiemu gronu, to wybieranie terenu, na którym powinien powstać dom przez nagie kobiety. Panie, pozbawione ubrań wiązały się w nocy także za pomocą pługa kreśliły linię wyznaczającą najciekawsze miejsce. Brało wtedy na końcu odpędzenie złych duchów, ewentualnych pożarów oraz kolejnych nieszczęść polujących na następnych domowników.

Pewnie dziwicie się kiedy rozpocząć budowę. Podobno dużo w środę bądź sobotę, po cali księżyca. Pierwszego dnia dobrze urządzić imprezę – tzw. „zakładziny”. Na ostatniego typu uroczystość płaci się najbliższych znajomych, mężczyzn i ekipę budowlaną. Po pewnym jedzeniu i trunku, z pewnością wszystko pójdzie gładko! 

Jak również można pomóc swojemu szczęściu? Może poprzez zakopanie pod progiem domu dokumentu rozpoczęcia budowy? Kiedyś zakopywano tam co prawda czarne kury bądź koguty, przecież taki dokument też powinien wystarczyć. Niektórzy faktycznie jeszcze to piszą. Co ciekawe, można spotkać się także zakopywaniem pod progiem chleba, ziaren, monet lub… obcasów! Te ostatnie mają zrobić aby w domu wcale nie zabrakło przyjaźnie nastawionych gości .

Dawniej, po zakończeniu więźby dachowej, czyli drewnianego szkieletu dachu, wieszano na niej kwiaty, kępy trawy bądź wieńce. Teraz jeszcze można dostrzec ten obyczaj, jednak wieniec wiesza się zazwyczaj w momencie, gdy cały dach jest teraz gotowy.

Po wybudowaniu domu, wpuście na wczesny ogień czarnego kota. Jeśli nic mu się nie stanie – jesteście bezpieczni i bez stresie możecie zamieszkać w różnej nieruchomości. Żeby wesela było również dobrze, powieście na drzwiach wejściowych kawałek żelaza lub podkowę.

Nie zostawiajcie o szczególnie istotnym wydarzeniu – parapetówce. Dawniej impreza ta wiadoma była pod nazwą „obsiedliny”. Jak wtedy, no i teraz, płaci się na nią wszystkich najbliższych. Pozytywny nastrój także łatwe stany zapewnią pozytywną aurę na dalsze istnienie w drugim miejscem.

Wymienione przesądy mogą ujawniać się bardzo oryginalne, jednak rzesza ludzi uważa, że niektóre spośród nich naprawdę przynoszą szczęście.

O admin

Sprawdź także

Zakup nieruchomości jak wszystkiego problemu zapewne istnieć poprzedzone sprzedawaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Kiedy powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do negocjacji …