Strona główna / Moda / Zdrowie / To, że życie typu fast-food nie jest właściwe, oczywiście nie od dziś.

To, że życie typu fast-food nie jest właściwe, oczywiście nie od dziś.

To, że życie typu fast-food nie jest zdrowe, oczywiście nie od dziś. Wysoko przetworzone składniki zawierają mnóstwo konserwantów, sztucznych barwników i sposobów chemicznych, które są szkodliwe dla własnego systemu. Dodatkowo śmieciowe życie jest znaczne, co nie nie idzie w parze z powodzeniem wartości odżywczych.

Z porady na popularność, wartość oraz dodatek, fast food jest powszechnie podejmowany przez kobiety, które nie są porządku na codzienne gotowanie. Naukowcy z Silent Spring Institute w Nevadzie postanowili jednak zwrócić opinię na ważną sprawę – tematem są nie tylko skład oraz pomoc przyrządzania szybkiego jedzenia, ale również jego opakowania.

Jak się okazuje, szkodliwe związki zawarte w opakowaniach mogą przedostawać się do posiłków, sprawiając, iż są również bardziej szkodliwe dla organizmu. Chodzi raczej o perfluorowane środki alifatyczne (PFAS). Są ostatnie układy łączone w sektorze między innymi do powlekania dywanów, mebla kuchennego albo i strojów wodoodpornych.

Jak zaznaczają naukowcy, chemikalia też tworzą silny kontakt z wieloma chorobami, takimi jak nowotwory, choroby tarczycy czy zaburzenia ze strony układu odpornościowego. Perfluorowane środki alifatyczne są także samym z elementów dodających się do małej wagi urodzeniowej. Szczególnie narażone na te czynniki są dzieci, z porady na niedojrzałość młodych organizmów.

Amerykańscy naukowcy przy użyciu spektroskopii z promieniowaniem gamma dokonali analizy ponad 400 próbek różnych opakowań. Efekty nie pozostawiają złudzeń – blisko 50 procent papierowych pudełek (stosowanych do pakowania hamburgerów) oraz 20 procent opakowań na frytki i mrożone pizze zawierało szkodliwe związki.

Wielu amerykańskich producentów pogodziło się zmodyfikować skład opakowań, przecież w kolejnych krajach nadal tworzy się asortyment zawierający szkodliwe związki.

Niektóre firmy używają zamienników wspomnianych związków chemicznych, ale nic nie uważa na to, że nie noszą one ujemnego wpływu na system ludzki.

Nie bez znaczenia jest również kwestia, jak opakowania zawierające szkodliwe substancje wpływają na miejsce. Z porady na fakt, że nie odchodzą od razu degradacji, przylega do przedostawania się chemikaliów do środowiska. To samozapętlająca się reakcja – sami niszczymy otoczenie, w którym występujemy.

Co gorsze, teoretycznie zdrowa żywność – na przykład pieczywo – również pakowana stanowi w wirtualne opakowania, folie czy papierowe torby pełne kolorowych napisów. To wszystko pewnie nie ma obojętnego pomysłu na nasz organizm.

Do ostatniej pory swoja pomoc była raczej skierowana na skład wybieranych produktów spożywczych. Jak może to zbyt kilku – przydatne jest zgodniejsze przyjrzenie się temu, w co wiązana jest żywność.

O admin

Sprawdź także

Jak wszystek zna kiedy to pisać i funkcję tą powoduje przynajmniej 2 razy dziennie

Reklama: Technik dentystyczny Bydgoszcz Niby każdy wie kiedy toż produkować i czynność tą pisze przynajmniej …