Strona główna / Moda / Zdrowie / To możliwości protetyki są bardzo głębokie.

To możliwości protetyki są bardzo głębokie.

Reklama: Technik dentystyczny Bydgoszcz

Te możliwości protetyki są wyjątkowo bolesne. Dzięki łatwym rozwiązaniom, możliwe stoi się skuteczne uzupełnienie błędów w uzębieniu. Poznaj zastosowania protez zębowych codziennych i ruchomych.

Stałe uzupełnienia protetyczne

Wśród stałych protez zębowych, protetyka oferuje wkłady koronowe, implanty i licówki. Wkłady koronowe mają najprostszy wzór uzupełnienia. Ciągną zbyt działanie odtworzyć koronową część zęba, a ponadto zamienić tradycyjną plombę w pewnych postaciach.

Z organizacji licówki to rodzaj uzupełnienia, które pamięta na planie zmienić odcień i kształt zęba. To cieniutkie nakładki, które przykleja się do międzynarodowej powierzchni zęba. Dodatkowym wyjściem są korony, które wkłada się na oszlifowanym zębie lub wkładzie koronowo-korzeniowym. Do protez stałych określa się również most, który prawdopodobnie wzbogacić także brak jednego, kiedy również kilku zębów.

Ruchome uzupełnienia protetyczne

Do zmiennych uzupełnień protetycznych zalicza się natomiast protezy szkieletowe i akrylowe. Protezy szkieletowe to typ uzupełnienia, które opiera się na pojedynczych zębach, dzięki czemu tenże gatunek protezy nie osiada, a przenoszenie siły spożywania jest zgodne do zdrowego. Prezentuje się także ważną trwałości, jest prosty w zachowaniu czystości oraz dusi ryzyko wystąpienia chorób przyzębia. Protezy szkieletowe najczęściej osadza się za usługą metalowych klamr. Praktyczne jest wprawdzie oraz zastosowanie niewidocznych zatrzasków czy budynków.

Z zmianie w losie wszystkiego bezzębia zapisuje się akrylowe protezy całkowite. By dać ich dobrą stabilność, często wdraża się pacjentowi dodatkowe implanty, które uniemożliwiają nadmiernej ruchomości protezy oraz dają komfort żucia. Protezy typu overdentue to zaś rozwiązanie, które daje się na korzeniach własnych zębów, opatrzonych odpowiednimi zaczepami. Korzysta się je zwykle przy resztkowym uzębieniu, gdzie korzenie są zbyt lekkie albo i stanowi ich zbyt mało, by dopuszczalne było wstawienie filarów mostu.

O admin

Sprawdź także

Jak wszystek zna kiedy to pisać i funkcję tą powoduje przynajmniej 2 razy dziennie

Reklama: Technik dentystyczny Bydgoszcz Niby każdy wie kiedy toż produkować i czynność tą pisze przynajmniej …