Strona główna / motoryzacja / To, jakie opony przyjmować na zimę to artykuł na doktorat także niczym zazwyczaj w takich wypadkach jest grupy są przynajmniej dwie.

To, jakie opony przyjmować na zimę to artykuł na doktorat także niczym zazwyczaj w takich wypadkach jest grupy są przynajmniej dwie.

Reklama: Szkoła jazdy Bydgoszcz

To, jakie opony korzystać na zimę to wyrób na doktorat zaś jak zwykle w takich przypadkach chodzi nauki są ponad dwie. Ale tworząc z przodu, szerokość opon w mm mierzy w rozmiarze jej doskonała kategoria.

Zalety szerokich opon

Szkoła pierwsza, do której zaliczają się producenci opon tacy jak np. Continental, na zimę polecają opony szersze. Opona szersza wtedy popularniejsza powierzchnia kontaktu opony z założeniem, co powinno przewracać się na ich czystszą przyczepność (na może w oponach letnich właśnie stanowi). Szersze opony, dzięki silniejszej wartości lameli i rowków dodają się do zwiększenia tarcia, oraz to dodatkowo lepsza przyczepność, przyspieszenie, sterowalność i hamowanie. Też na śniegu szersze opony radzą sobie doskonale, a zwłaszcza, jeśli szuka o zarządzanie pojazdu w zakrętach (służy temu niesamowicie cienka mieszanka gumowa).

Dopasuj opony do wymogów

Szerokie opony zimowe uważają przecież i wady. Pewną z nich jest przyczepność w mocnym, świeżym śniegu. Opona węższa jest tu ułatwione zadanie. Specjaliści stowarzyszenia ADAC zatem zalecają stosowanie opon mniejszych na zimę bo testy, które wykonali pokazały, że jazda po podróży z błotem pośniegowym a wodą nie jest wygodna na wielkich oponach.

Dlatego też zamierzając się na opony powinien brać przede wszystkim osoba, w jakich powodach będą one wykorzystywane gdyż nie ma uniwersalnej opony, która będzie znakomita na jakieś warunki drogowe.

O admin

Sprawdź także

Jeszcze mało lat temu więcej wartościowych danej o czasie i byłej historii samochodu dostarczało nam wnętrze.

Reklama: Prawo jazdy Bydgoszcz Jeszcze parę lat temu dobrze cennych danych o kursu i starej historii …