Strona główna / Bez kategorii / Takich jak wiek pojazdu namawia na ceny OC

Takich jak wiek pojazdu namawia na ceny OC

W jakim stopniu wiek pojazdu przybywa na sumy ubezpieczeń OC? Właściciele kilkuletnich samochodów płacą za taką polisę średnio nawet o 300 złotych tanio niż kierowcy starszych pojazdów. A po Polsce jeździ najwięcej ponad dziesięcioletnich aut!

Polska stanowi którykolwiek spośród najdalszych parków samochodowych na otoczeniu innych państw Europy. Średni wiek auta w wspaniałym obrębie to koło 14 lat, i aż 16 mln pojazdów posiada 10 bądź bardzo lat. Dla porównania, zgodnie z oddanymi Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów, średnia dla wszelkiego kontynentu wynosi poniżej 10 lat.
Co więcej, nic nie utrzymuje na ostatnie, żebym w najbliższych latach sytuacja uległa zmianie. Lecz w 2016 roku do Polski sprowadzono aż 500 tysięcy pojazdów, które posiadały minimum 10 lat. Samym spośród początków sporej popularności starych aut z drugiej dłoni istnieje ich mała opłata. Ale 15 letnie pojazdy nie zawsze znaczą oszczędności.
Jak wypływa ze statystyk, właściciele nowszych aut mogą czekać na wysoce tańsze ubezpieczenie OC. Spośród aut uzyskanych po 1990 roku, najmniej za to zabezpieczenie zapłacą posiadacze samochodów z roczników 2007-2015. W sukcesie takich samochodów, przystępne stawki OC wahają się od 748 do 872 przyjemnych.
Z kolei właściciele samochodów zrobionych w latach 1992-2000 kupują za OC średnio ponad 1000 złotych. Składa się więc, iż kupując polisę OC, w kas właściciela auta z 2014 roku staje średnio o 321 złotych więcej, niż właściciela 22-letniego pojazdu. Również znacznie najwięcej zapłatą za OC kierowcy najnowszych aut z lat 2016 również 2017. Z czego występują te moce?
– Ubezpieczyciele zawsze kalkulują ryzyko – wyjaśnia specjalista ds. ubezpieczeń. – Czy nie jest naturalnie, iż wyjeżdżając nowym autem dalej z salonu jesteśmy spróbować jego faktyczną moc? Zatem odczuwa znaczenie. Wtedy same niejednokrotnie pojazdy z istotniejszymi, mocniejszymi silnikami, natomiast toż są parametry, które wpływają ceny. Z zmian atrakcyjniejsze wartości dla dalszych aut wynikają po znani spośród ich stanu technicznego. Zwykle są one w gorszej sytuacji, co zwiększa ryzyko awarii na jezdni, w bieżącym również wypadku.

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …