Strona główna / Bez kategorii / Szef i stopniowi poważne groźba

Szef i stopniowi poważne groźba

Reklama: deweloperzy bydgoszcz

Korea Północna wystrzeliła w środę rano czasu lokalnego ze swojego okrętu podwodnego rakietę balistyczną – poinformowała w Seulu agencja Yonhap, powołując się na południowokoreańską armię. Pocisk przeleciał ślipiów. 500 km i spadł do Morza Japońskiego.
Rakietę wystrzelono z statku przy porcie Sinpo na wschodnim wybrzeżu kraju, gdzie – jak pokazują opadnięcia satelitarne – znajduje się północnokoreańska posada łodzi podwodnych.

Kiedy poinformowało Dowództwo Sił Strategicznych USA (USSTRATCOM) pocisk balistyczny, prawdopodobnie KN-11, przeleciał około 500 kilometrów i wypadł do Morza Japońskiego. USSTRATCOM zawarowałoby, że nie stanowił zagrożenia dla Ameryki Północnej. Według amerykańskiej armii był to najdłuższy jak aż do tej pory lot północnokoreańskiego pocisku wystrzelonego z pokładu okrętu podwodnego.

– Zdecydowanie krytykujemy ów test, jednakowo jak poprzednie próby rakietowe Korei Borealnej, które fundują naruszenie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ – oświadczył rzecznik jankeskiego Departamentu Stanu.
Premier Japonii: owo niewybaczalne

Zwierzchnik japońskiego rządu Shinzo Abe powiedział, że egzekucja przez Koreę Północną tej próby rakietowej było „niewybaczalne” tudzież stanowi poważne ryzyko dla bezpieczeństwa Japonii. Podkreślił, że po cios pierwszy północnokoreański pocisk wystrzelony spośród okrętu podwodnego „wszedł w strefę identyfikacji osłony powietrznej Japonii”.

Korea Nordowa…
czytaj w przyszłości »

Głosiciele południowokoreańskiej armii podkreślają, że pociski wystrzelone z okrętów podwodnych mianują odrębnego zagrożenie w celu stabilności w regionie, bo są trudniejsze aż do monitorowania.
Kolejne próby rakietowe Pjongjangu

Pjongjang podąża próby z rakietami balistycznymi mimo przyjętej 2 marca za pomocą Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji, która zaostrzyła sankcje poniżej Korei Płn. Rezolucja niebieżąca była odpowiedzią na przeprowadzony przy użyciu ten brzeżek 6 stycznia następujący test z bronią atomową. Ponadto w lutym Korea Borealna wystrzeliła rakietę balistyczną dalekiego zasięgu, która wyniosła na orbitę okołoziemską satelitę.

Na początku tygodnia, w związku z rozpoczętymi w poniedziałek corocznymi ruchami wojsk STANY ZJEDNOCZONE oraz Korei Południowej, Pjongjang oskarżył oba kraje o przygotowywanie napadu jądrowego i zagroził wyprzedzającym uderzeniem.

Oba państwa koreańskie są formalnie w stanie wojny, gdyż trwający trójka szybuje konflikt zbrojny pośrodku nimi zakończył się w 1953 roku tylko rozejmem.

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …