Strona główna / Bez kategorii / Sposób alarmowy bez czujek i fałszywych alarmów?

Sposób alarmowy bez czujek i fałszywych alarmów?

http://mamcisnienie.pl/

Konwencjonalny sposób alarmowy zrobiony istnieje w oparciu o system pajęczyny. Położona w miastu takiego systemu centralka alarmowa zbiera i robi sygnały wynikające z budowy czujników umieszczonych w chronionej przestrzeni, np. w zakładzie.

Komunikacja między centralką, a czujnikami odbywa się poprzez przewody instalacji alarmowej bądź drogą radiową w sukcesie instalacji bezprzewodowej.
Tego typu wyjście często określa się trudnościami w doborze odpowiednich czujników, ich części i emocje razem z realiami panującymi w obiekcie. Trudności pojawiają się więcej w budowie przesyłającej sygnały do centralki.

Powietrze

Wyobraźmy sobie teraz, iż zamiast budować pajęczynę czujek w wszystkim obiektu wykorzystamy coś tego obecnie w nim gra. Oraz to trochę charakteryzuje się przyjmującymi się zmierzyć parametrami, jakie w razie zmiany, wolno przetworzyć na sygnały alarmowe. Prawidłowo byłoby, gdyby zmiana mierzonych wielkości stworzona w głębokim miejscu zdarzała się obecnie w centralce.

Tym pięknie jest powietrze wypełniające całą właściwie przestrzeń zamieszkałą poprzez znajomych. Na wczesny rzut oka, to nic nowego. Każdy nieomal system alarmowy korzysta z faktu, że powietrze przewodzi fale optyczne, dźwiękowe, temperaturę, wilgotnoość, alkohole oraz zagraniczne media, które wolno zmierzyć i porównać.

Problem a w ostatnim, że w tradycyjnych systemach alarmowych każde te role są mierzone miejscowo przez różnorodne czujki. Sygnały kierowane są do centralki alarmowej, co potrzebuje wielu, niejednokrotnie zawodnych zabiegów technicznych.

Ciśnienie

Wszystkie wewnętrzne instalacje alarmowe uznają za zadanie świadczyć o wstąpieniu do produktu nieuprawnionej do tegoż osoby. Należy zauważyć, iż aby taka niezapowiedziana wizyta mogła trafić do końca, jednak musi nastąpić otwarcie zamkniętych dotąd przegród.
Wyłamanie bądź wyważenie drzwi bądź okna, przekucie nowego luku w granicy, dachu/ suficie bądź podłodze to pracy powodujące także zmiany ciśnienia powietrza w zabezpieczonego pomieszczenia/ budynku. Dla odpowiednio czułych narzędzi pomiarowych taka wymiana jest odczuwalna prawie natychmiast w pełnej objętości chronionego obiektu bez potrzeby instalowania jakichkolwiek przewodów. Wystarczy zaledwie jeden wrażliwy na ciśnienie przyrząd zlokalizowany w jakimś miejscu w domu.

Infradźwięki

Zauważono, że każda zamknięta przestrzeń posiada charakterystyczne tło dźwiękowe. Wszystek pewno toż stwierdzić na samodzielne uszy odsłuchując pustą muszlę przywiezioną z wakacji. Postaci z dobrze przyjemnym narządem słuchu będą umiały nawet zauważyć różnicę w tonacji szumu zależnie od wielkości muszli. Im prawdziwsza powierzchnię, tym potężniejszy ton dźwięku.
Zbliżone działanie jest miejsce we wszystkich budynkach, lecz przyłożenie domu do ucha i odsłuchanie jego tła akustycznego, było dość kłopotliwe. Poza czym z warunku rozmiarów przestrzeni, tonacja tego szumu mieściła żeby się już poza zasięgiem ucha ludzkiego.
Zjawiskiem fizycznym, jakie może pomóc do zmierzenia ruchu w apartamencie są infradźwięki, czyli fale audio o niezmiernie szerokiej długości także daleko delikatnej częstotliwości. Tego modelu fale nie ulegają właściwie jakimkolwiek zakłóceniom na dużo istotnych dystansach. Wiedzą o tym słonie, jakie porozumiewają się używając infradźwięków.
Tego ważne, aby wykorzystywać infradźwięki w instalacjach alarmowych, nie ma konieczności ich nadawania i zaśmiecania nimi otoczenia. Wystarczy mieć te fale, jakie właśnie, czy inaczej błądzą w budynku, są częścią jego miejsca naturalnego.

Tajemniczy sensor

Opisane wyżej zjawiska – ciśnienie powietrza i infradźwięki – zastosowane oddzielnie, nie gwarantują niestety powtarzalności i niezawodności rezultatów. Objawia się jednakże, iż dobra ich kombinacja przynosi rewelacyjne rezultaty. W okresie pojawienia się nowego połączenia powietrznego z dziedziną zewnętrzną niezawodnie ukazuje się sygnał alarmowy.
Co równie ważne łatwo nie są fałszywe alarmy wywołane, np. pracującym wentylatorem albo przeciągiem przy uchylonym oknie.

Jak część wartościowych wynalazków, ten również jest efektem wielu przeprowadzonych jakości i doświadczeń. Lecz w ten droga realne było stworzenie sensora mierzącego jednocześnie parametry fal infradźwiękowych i ciśnienie powietrza wewnątrz zamkniętego obiektu.
Sensor, jakiego struktura jest szybko strzeżona, zazwyczaj w sezonie uzbrojenia alarmu bada i zapamiętuje parametry chronionego obiektu, co zwraca około. 2 minut. Następnie następuje ciągłe porównywanie aktualnych pomiarów z zapamiętanym typem.
Rozwiązanie jest szybko strzeżone. Pomimo licznych prób, od 20 lat centralka alarmowa Bublitz®, bo o niej tutaj mowa, oddaje się niemożliwa do skopiowania i podrobienia. Istotne miejsce jest przy obecnym na pewno fakt, iż sensor jest zatopiony w tworzywie oryginalnym i nie wolno go zdemontować bez uszkodzenia.

Instalacja alarmowa

Teraz cały sposób alarmowy wolno sprowadzić do centralki alarmowej i narzędzi sygnalilzacyjnych, takich jak: syrena dźwiękowa, sygnalizator optyczny, moduł powiadomienia telefonicznego.
Montaż centralki Bublitz® i osprzętu do niej gra dziecinnie prosty. W ostatnim podkreślaniu nie powinniśmy nawet mówić o instalacji.

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …