Strona główna / Nowe technologie / Słychać obecnie jeszcze bardzo informacji na materiał kolejnej wersji urządzenia.

Słychać obecnie jeszcze bardzo informacji na materiał kolejnej wersji urządzenia.

Słychać już jeszcze więcej wiadomości na materiał kolejnej wersji urządzenia. Istniejemy efektywni, że Apple kilka podstawowych zmianie i usprawnień zamknie w tajemnicy aż do premiery, ale warto rzucić okiem na ostatnie, co teraz wiemy o różnym wydaniu kultowego iPhone’a.

Technicznie rzecz ujmując kolejny iPhone powinien się nazywać 7s. Wymienia się jednak, że proponowane koleje są tak popularne, że Apple będzie wymagało zaktualizować nazwę o wszystek numer. Są także pogłoski, że nowy smartfon będzie się nazywał po prostu „iPhone” (bez numeru) lub więcej „iPhone Pro”. Na razie pozostaniemy a przy nazywaniu iPhone’a z 2017 roku: iPhone 8.

Jest niemało za wcześnie, by mówić o dacie premiery iPhone’a 8. Jeśli tradycja zostanie podtrzymana wtedy pewnie zatem być wrzesień 2017 r. Data premiery nie istnieje choć tak oczywista do przewidzenia jak powszechnie. 2017 rok to 10 urodziny pierwszego iPhone’a, więc nie zdziwimy się, jeśli Apple przedstawi w tym sensie jakieś zmiany. Urozmaiceń i informacje układa się zresztą sporo.

Jak donosi Wall Street Journal: „Apple planuje istotniejsze zmiany w designie w 2017 roku, czyli 10. rocznicę oryginalnego iPhone’a. Wśród zmian pewno żyć zawarcie ekranu OLED na wszelkim przednim panelu i wyeliminowanie przycisku Home, i w jego znaczenie wbudowanie w ekran czujnika odcisków palców.” Miały o tym dotyczyć osoby związane z programem.

„Na zebraniu z władzami firmy Apple, sam spośród jej chińskich inżynierów zapytał, dlaczego tegoroczny model [iPhone 7] nie miał sporych zmian designu razem z naturalnym cyklem dwuletnim Apple. Sama z kobiet tych na spotkaniu pamięta, że odpowiedź brzmiała, że nowoczesna technika potrzebuje nieco momentu na wdrożenie. Osoby zaznajomione z problemem twierdzą, że dobre technologie, które Apple ma okazję zastosować w iPhone’ie, takie jak zakrzywiony ekran, nie były przekonane do tegorocznych modeli” – dodaje Wall Street Journal.

Jeśli cykl wydawniczy Apple zostałby zachowany, dany w bieżącym roku iPhone 7 doczekałby się następcy w sytuacji iPhone’a 7S w 2017 r. Dziesiąte urodziny sugerują jednak, że Apple będzie wybierało zrobić coś specjalnego z tej przyczynie, a model „S”, który zwykle wprowadza drobne poprawki, pewno nie wystarczyć.

Artykuł Nikkei zasugerował ostatnio, iż w 2017 roku będą trzy nowe standardy iPhone’a. Brzmiało toż właściwie, jakbyśmy byliśmy otrzymać tradycyjne 4,7- i 5,5-calowe modele (coś jak iPhone 7 i 7 Plus), oraz trzeci nowy projekt „Pro” z 5,5-calowym lub wyższym wyświetlaczem oraz zakrzywionym ekranem. Informatorzy Nikkei donosili, że ekran będzie „wygięty po obu stronach”, co przypomina nam Samsunga Galaxy Note 7. Oczywiście metodzie tejże nie bierze w iPhone’ie 7, ale nie świadczy to, że nie będzie takiego ekranu w iPhone’ie 8.

Jeśli Apple rzeczywiście ma coś specjalnego na 10. urodziny iPhone’a, to iPhone 8 będzie bez wątpienia urządzeniem, którego zapragną wszyscy klienci iPhone’ów w dniu jego premiery. Czy zobaczymy największe kolei w relacji?

Połączenie designu i zmian sprzętowych zrobi z iPhone’a 8 najbardziej radykalnie zmieniony nowy iPhone do ostatniej pory – jeśli tak wierzyć informacjom i przeciekom.

Jony Ive, główny projektant Apple, już z dawna chciał wprowadzić iPhone’a, który przypominałby pojedynczą taflę szkła. Rocznica w 2017 pewno żyć ciekawą okazją. Po sieci krąży pogłoska, że co kilka jeden iPhone w 2017 roku będzie wykorzystywał ze szklanej obudowy. Informacja taż pamięta pochodzić z dostawcy Apple, firmy Catcher Technology. Szkło z początku a z tyłu zrobiło go daleko unowocześnioną wersją iPhone’a 4S.

W wymieszaniu z informacją, że iPhone 8 będzie posiadał ekran OLED obejmujący cały przedni panel, reklama ta stoi się coraz popularniejsza. Nie znaczymy jedynie o likwidacji bocznych ramek. Apple może nawet pójść tak dobrze, by pozbyć się wysokiej i niskiej ramki ekranu. Przycisk fizyczny Home zostanie usunięty, a skaner linii papilarnych TouchID skojarzony z ekranem.

Patent trudny w marcu 2015 stwierdza: „Interfejs człowiek-maszyna umieszcza się z elektronicznego urządzenia wyświetlającego, które stanowi w kształcie przedstawić tekst, grafiki, obrazy, ikony i pozostałe dane zwykle wskazane na ekranie, a zarazem zawiera przejrzysty obszar czujnika dotykowego, umieszczony powyżej urządzenia wyświetlającego.”

Film koncepcyjny poniżej płynie z DeepMind i pokazuje, jak iPhone robiłeś z wyświetlaczem na wszelkiej powierzchni panel przedniego. Trzeba przyznać, że spełnia to wystarczająco dobre wrażenie.

Inna koncepcja iPhone’a z wyświetlaczem bez ramek pojawiła się na starcie 2016 roku w iPhone-Tricks.com. To właśnie koncepcja, ale pokazuje, jak potrafi robić iOS 10 – w obecnym dziwny pomysł, że pewne z ikon mogą istnieć niewyobrażalnie w charakteru widgetów z Androida lub „kafelków” Windows Phone.

Elastyczny ekran OLED sprawi, że iPhone 8 prawdopodobnie stanowić suchszy oraz zajmować zakrzywione krawędzie ekranu gdy w wypadku Samsung Galaxy S7. Może jeszcze zużywać mniej energii, oferując również lepszy kontrast i odwzorowanie kolorów. Apple już wykorzystuje wyświetlacz OLED w prostych smartwatchach Apple Watch.

Pojawiają się informacje, że dział Samsung Display pracuje już nad innym elastycznym OLED-em dla iPhone’a również stanowi gotowy zainwestować miliardy w obecną fabrykę, by nadążyć za popytem i potrafić zamówieniu Apple do 45 000 paneli miesięcznie.

Jak podkreślono w Patently Apple, firma złożyła wniosek i przyznano jej patenty, które także mogą być wykorzystane w iPhone’ie w 2017 roku. Występują one wyświetlacz z zakrzywionym ekranem, które umożliwią na używanie jego końców jako aktywnych wirtualnych przycisków. Na przykład, mogą uaktywniać się, jeśli będziemy uzyskiwać z systemu. Jeśli więc zasada, to iPhone będzie rywalizować z funkcjami ekranu krawędziowego Samsunga.

Słyszeliśmy też wzmianki o ekranie iPhone’a 7, które nie nie dołączyły do wniosku. Możliwe, że sprawdzimy je w iPhonie 8.

Economic Daily News spekulowało, że iPhone 7 mógłby stanowić urządzony w wyświetlacz 3D, niewymagający mienia z szkieł 3D. Serwis twierdził wówczas, że firma TPK współpracująca z Apple pracuje nad projektem wyświetlacza 3D bez okularów. Biorąc zawsze pod opiekę, że inni już próbowali (pamiętacie LG Optimus 3D?) i wcale za właściwie wtedy nie wyszło, nie czekamy na tę lokatę z niecierpliwością.

Istniały jeszcze plotki sugerujące, że iPhone 7 że być wyświetlacz ściany bocznej, odpowiedni do stron Galaxy S7 edge i Note 7. Tę plotkę zainspirował patent firmy Apple, jaki stał wydany w 2015 roku. Pokazywał on na możliwość pojawienia się w przyszłości iPhone’a z wyświetlaczem na brzegach urządzenia, który potrafił skróty do różnych funkcji urządzenia.

Według pogłosek obudowa następnego iPhone’a że stanowić ceramiczny tył, tak jak One Plus X. Potrafi więc pomóc wdrożenie bezprzewodowego ładowania. Plotka pochodzi z Business Korea, natomiast nie ma pewnych przykładów na poparcie twierdzenia.

Kilka miesięcy później, Wall Street Journal poinformował, że Jony Ive chce by iPhone wyglądał jak „sama tafla szkła”. Podobne pogłoski mówią, że inny iPhone będzie korzystał szklany tył obudowy zbliżony do rywali, takich jak Xperia Z5.

Allen Horng, stary oraz dyrektor wykonawczy Catcher Technology, kluczowego dostawcy Apple powiedział: „O ile mi wiadomo, tylko drink z przyszłorocznych model [iPhone’a] będzie uznawał szklaną obudowę. Nie przyjmuję, żebym ten kierunek był wpływ na dochody Catcher Technology, gdyż szklana obudowa wciąż potrzebuje wytrzymałej metalowej ramki, wymagającej zaawansowanej technice produkcyjnej natomiast nie byłaby tańsza od obecnych modeli”.

Przed wprowadzeniem iPhone’a 7 słyszeliśmy pogłoski, iż jego sprzęt nie będzie stał z ponad powierzchni tylnego panelu, gdy to jest dziś w iPhonie 6s i 6s Plus. Tak się nie stało, a ta zmiana designu może zobaczyć światło dzienne w iPhone’ie 8.

Pamiętamy też więcej wiadomości na problem możliwego designu iPhone’a 8 od Ming-Chi Kuo z KGI Securities, który powiedział, że istnieje możliwe, iż telefon będzie miał szklany przód i tył też jak iPhone 4. Kuo dodał, że Apple może korzystać ze stali nierdzewnej w projektach premium.

Uważa się, iż w kolejnym iPhone’ie z 2017 roku po raz pierwszy pozwoli na mienie z bezprzewodowego ładowania.

W styczniu 2016 Apple było pracować nad bezprzewodowym ładowaniem za kulisami. Wiedzieliśmy jednak, iż nie należy spodziewać się ładowania bezprzewodowego bez końce ładującej przed 2017 r.

Samym z względów braku bezprzewodowego ładowania indukcyjnego w iPhone’ie było wówczas, że technologia nie wcześniej nie działała przez aluminium. Qualcomm ujawnił jednak, że dokonał w niniejszej dziedzinie przełomu, a istnieje to dzisiaj możliwe dla Apple.

Więcej wagi poświęcono danych o bezprzewodowym ładowaniu gdy pojawiły się dowody, że Apple zaczęło współpracować z Energous. Według VentureBeat jeden z dokumentów firmy Energous uważa na ostatnie, że Apple przeprowadzi testy zgodności technologii WhatUp tej nazwy ze prostymi urządzeniami, oraz co za tym chodzi technologia zasilania bezprzewodowego tej marki zostanie użyta przez Apple w samym z pozostałych narzędzi.

Ciekawe w ostatniej konkretnej metod stanowi toż, że ładowanie nie wymaga bezprzewodowej maty ładującej, czy stacji dokującej, lecz sygnał może poznać do 4,5 m i ładować do 12 urządzeń na raz.

IPhone 8 nie będzie tworzył podobno przycisku Home. Albo przynajmniej nie będzie on fizycznym przyciskiem. Artykuł Bloomberga wspomina, iż w ramach zmiany designu telefonu, który zgromadzi się na ekranie, Apple pozbędzie się fizycznego przycisku Home. Czynnik jest otwarty, ale efektem będzie modny, gładki design.

Jeśli Apple usunie przycisk Home, więc z potrzeb funkcja Touch ID będzie musiała zostać uregulowana w własnym miejscu. Plotka wywołana nowym patentem Apple mówi, że czytnik linii papilarnych Touch ID będzie dokonywał na całkowitej powierzchni ekranu oraz nie właśnie na przycisku Home. W skutku, przycisk tenże zapewne stać zabity i sprawić znaczenie dla większego wyświetlacza bez powiększenia ogólnej wielkości smartfona.

Te informacji ujawniały się dość daleko idące, ale chyba no właśnie będzie. Sonavation niedawno ogłosiło, że znalazło sposób, aby wstawić tego rodzaju czujniki biometryczne pod wyświetlaczem pokryte szkłem Gorilla Glass, tak by istniały w kształcie odczytać odciski palców użytkowników.

Nowo opracowana technika „doskonale przydaje się do czytania odcisków palców przez szkło, a skonstruowano ją specjalnie by zapewnić zaawansowane zabezpieczenia potrafiące być bezpośrednio skojarzone z narzędziami mobilnymi i urządzeniami IoT” – powiedział Rainer Schmitt z Sonavation.

Firma twierdzi, iż jej technika jest delikatniejsza z ID Touch (i większości innych skanerów linii papilarnych na zbycie), dzięki możliwości skanowania odcisków palców na mokrych, brudnych lub tłustych palcach. Choć nie wiadomo, jakie danie pierwsze będzie wyposażone w tąż nowoczesną technikę, zakładamy jednak, że to ostatni iPhone lub flagowy smartfon z Androidem.

iPhone 8 pewno żyć urządzony w technologie biometryczne takie jak rozpoznawanie twarzy czy skanowanie tęczówki. Jeżeli więc nowe jest prawdą, skaner siatkówki może poszerzyć lub zastąpić technologię Touch ID. Choć zmienienie jej istniałoby daleko wspólne z oczekiwanym usunięciem przycisku Home.

iPhone 8 mógłby rejestrować odciski palców także żyć może zdjęcia złodzieja, jaki go wziął. AppleInsider poinformowało o patencie zgłoszonym w kwietniu, który mówi sposób gromadzenia danych biometrycznych w wypadku wykrycia nieautoryzowanego użytkownika. Potrafi więc być zastosowane do poznania złodzieja oraz z zmianie wysyłać do odzyskania skradzionego urządzenia. Nie wiadomo dokładnie, jak Apple może zarabiać z metody, ale patent mówi też na fakt pokazywania się urządzenia, aby istniałoby na końcu światłe i znało jak np. twoje dziecko próbuje odblokować telefon i wykonywać w walki.

Nową metodą, jaką potrafimy odszukać w najróżniejszym iPhone’ie jest e-SIM. Ostatnie doniesienia sugerują, że widać zatem być kraj dni dla starej karty SIM. E-SIM to elektroniczna karta SIM, jaka tworzy zastąpić fizyczne karty SIM stosowane dziś. Istnieje zatem wbudowany odpowiednik karty SIM, jakiego nie zawiera się fizycznie, a jedynie obraca się numer w ustawieniach telefonu w razie potrzeby. Plotki sugerują, że Apple i Samsung rozmawiają z GSMA (organizacja, która reprezentuje interesy operatorów telefonii komórkowej), aby używać znormalizowane e-SIM-y w przyszłych telefonach.

Jakie są korzyści z bycia e-SIM? Powinno toż pozwalać na lepsze zmienianie operatorów. Ze znormalizowanym e-SIM-em będzie silna dzwonić i zmieniać operatorów bez potrzeb wkładania karty SIM danego operatora. Jeśli chcesz spędzić długi okres momentu w danym regionu, toż będziesz podobnie mógł szybko zmienić operatora na lokalnego.

Możesz szybko pożegnać się z kartami SIM! Jeśli kiedykolwiek musieliście doświadczeń z narzędzia z nano-SIM do dania z micro-SIM, to wiecie, dlaczego więc istotna wiadomość.

Kolejna plotka krążąca w internecie mówi, iż w przyszłości iPhone będzie był ładowarkę ze złączem Lightning na pewnym spokoju i odwracalnym USB na nowym końcu.

Do premiery nowego iPhone’a Apple jeszcze daleka droga, więcej zaglądajcie do nas po więcej reklam na materiał.

O admin

Sprawdź także

Projektem automatyzacji jest uzyskanie zoptymalizowanych planów produkcyjnych

Reklama: system mes Systemy MES i APS to dwie odrębne kategorie oprogramowania dla produkcji. APS to …