Strona główna / Wesele / Ślub pod samym niebem

Ślub pod samym niebem

Reklama: Zespół weselny kujawsko-pomorskie

Szczęścia w plenerze, mimo czasami niestabilnej pogody w Polsce, stoją się coraz popularniejsze. Muszę przyznać, że kiedy pewien etap temu, wybierałam naszą salę weselną, bardzo mocno dziwiłam się właśnie nad tym, czyli nie zorganizować szczęścia w plenerze. W spokoju pokonały mnie koszty wynajęcia namiotu weselnego (nie spodziewałam się, iż są aż tak ogromne zanim nie otrzymałam wyceny:), a dodatkowo obawa przed szkodliwą pogodą. Nadal jednak mam, że gdyby ktoś planuje na to pieniądze jest obecne świetnej alternatywa dla starej sali. 

No dobrze, a o czym powinniśmy wiedzieć krok po kroku, organizując szczęście w plenerze?

Organizując szczęście w plenerze można stwierdzić, że nie posiadamy żadnych ograniczeń. Możemy zorganizować spożywa w domowym ogrodzie, nad jeziorem, czy na łące, dosłownie czego dusza zapragnie:) Jedynym ograniczeniem potrafi być kraj ze za dużym spadkiem. Absolutnie nie jest i przeszkód, aby zorganizować uroczystość przy sali weselnej np. obok zabytkowego dworku, który nie ma dość mieszkania w środku, jednak za to jest dobry ogród. Generalnie jestem zwolenniczką organizowania wesel plenerowych przy obiektach, gdyż dzięki temu otrzymujemy zaplecze gastronomiczne i medyczne zaś nie musimy wynajmować przenośnych toalet, czy cateringu. Jeżeli decydujemy się na przyjęcie pod odkrytym niebem, miejmy o systemie B w razie złej pogody, w perspektyw hali namiotowej lub przeniesienia wesela do sali weselnej. Jako, że „robię” na placu Warszawy, z tych ziem na szczęście plenerowe polecam wam Pałac Zdunowo, Jaworowy Dwór, Ville Foksal, Pałac Zegrzyński, i w ogromniejszej odległości z Warszawy – Pałac Żelechów i Dom Domaniowski. Dobrą propozycją istnieje także połączenie ślubu plenerowego z weselem w plenerze. 

Oczywiście możemy wynająć meble, ustawić je na trawie również w taki podejście zorganizować wesele. A ze względu na niestabilną pogodę w Polsce, kiedy i komfort gości, upierała żeby się ale przy wynajęciu namiotu. A właśnie określając się na namiot, powinniśmy skorzystać z specjalnej firmy, która dostarczy odpowiedniej ilości, bezpieczny namiot z atestami. Hale namiotowe mogą stanowić wypełnione z tematu PCV lub pleksi, z oknami lub całkowicie przezroczyste. Co więcej, oprócz hali należy wynająć parkiet taneczny, stoły i krzesła cateringowe, podłogę pokrytą wykładziną oraz klimatyzację lub promiennik grzewczy. Jako dodatkowe wyposażenie możemy zamówić przystrojenie dachu namiotu wysłoną ozdobną tzw galą, a jeszcze wynająć żyrandole. Nie ważna jeszcze zapomnieć o podeście dla systemu lub DJ, oświetleniu, czy nagłośnieniu. Cena wynajmu hali namiotowej z urządzeniem na jakiś 110 świadomości to koszt 20.000-25.000 zł w relacji od firmy a akcesorium dodatkowego. Pamiętajmy, że jest to cena za samą halę bez dekoracji i cateringu. 

Organizując wesele plenerowe, nie stanowimy w pakiecie z halą namiotową cateringu. Musimy wynająć go z firmy zewnętrznej albo skorzystać z cateringu sali weselnej, jeżeli organizujemy wesele plenerowe poza niej. 

Hale namiotową wolno nazywać białym płótnem, jakie można wykorzystać wedle zainteresowań i problemu przewodniego. W namiocie ze powodu na jego neutralność, istnieje możliwość zaaranżowania dosłownie każdego elementu przewodniego i każdego pomysłu, jaki przyjedzie do góry Młodej Parze. Niestety jest obecne już możliwe we wszelkich salach weselnych, ponieważ z normy trzymają one dany wystrój lub rozmiar, który uniemożliwia niektóre rozwiązania. Doskonałym pomysłem jest dodatkowo wykorzystanie dekoracji światłem. 

Zmorą wesela w plenerze, mogą stanowić owady, a uściślając komary i meszki. Nie obchodzimy przecież, aby goście zamiast świetnie się bawić cały czas odganiali komary. Stąd także można zdecydować się na odkomarzanie terenu na dwa – trzy dni wcześniej, a oraz na miejsce świec przeciw komarom przed halą namiotową (wiadomo nie w hali, gdyż noszą one ukrywający zapach). 

Wesele plenerowe wtedy na pewno o moc trudniejsza operacja logistyczna niż szczęście w starej sali weselnej. Wtedy jeszcze z listy wesele wysokobudżetowe, dlatego jeszcze dobrym programem będzie zatrudnienie kogoś, kto pomoże nam racjonalnie wydać pieniądze. Wesele w namiocie wymaga jeszcze dobrej koordynacji, która podnosi się na 3-4 dni przed dniem ślubu. Konsultant musi pogodzić ze sobą kilkunastu podwykonawców, a przede każdym nadzorować rozstawienie namiotu. Nie przedstawiam sobie Panny Młodej, która w dniu ślubu biega po namiocie i kontroluje, czy wszystko jest na bliskim stanowisku. Jednak dla chcącego nic trudnego! Nie stanowiąc się na konsultanta ślubnego, musimy wybrać praktyków w następujących dziedzinach, przede wszystkim firma, od której wynajmujemy namiot weselny, musi stanąć na wysokości zadania.

O admin

Sprawdź także

Toż od nich w niespotykanym poziomie zależy, gdy będą się bawili Twoi pracowniki podczas wesela.

Reklama: Zespół weselny Włocławek Obecne od nich w sporym stopniu zależy, jak będą się bawili Twoi …