Strona główna / Nowe technologie / Samą z naczelnych zasad ekonomii jest prawo, że potrzeby pracownika są nieograniczone.

Samą z naczelnych zasad ekonomii jest prawo, że potrzeby pracownika są nieograniczone.

Reklama: Serwis RTV Bydgoszcz

Samą z głównych zasad ekonomii jest prawo, że potrzeby gościa są nieograniczone. Nazywa to, że z elemencie, gdy potrzeba niższego rzędu zostanie zaspokojona, zaraz pojawi się kolejna, która będzie musiała naszej reakcji. Rodzi się, że idealnym obrazem tej form są nowe metody.

Czy dziś kupujemy nowy model telefonu dlatego, że byli się zepsuł czy dlatego, że po prostu wyszedł nowy? Trudno jednak winić kogokolwiek za podążanie za popularnością i stylami, bowiem istnieje wtedy szczególnie mocno wprowadzone w dobrą psychikę. A gdyby idziemy już tropem elektronicznym, to czy pojęliśmy jak znacznie wzrosły w tych latach wymagania dotyczące jakości filmu w monitorach i telewizorach? Teraz osobom szybko przyswajającym nowinki techniczne nie wystarcza już obraz full HD – oni muszą HDR TV! A czym faktycznie jest owa technologia a lub pamięta ona możliwość na większy rezultat niż 4K?

Używając dużego skrótu psychicznego i nieco spłaszczając temat, można powiedzieć, że technologia HDR została zdjęta z… systemów cyfrowych. To tam domorośli fotografowie mogli przełączać kolejne tryby fotograficzne, a wśród nich odnaleźć HDR, wyróżniający się bardzo praktycznymi zdjęciami o dobrych barwach oraz mocnym kontraście kolorów. Można stanowiło wówczas zarobić dzięki automatycznemu wprowadzaniu na siebie z 3 do 5 zdjęć o różnych nastawieniach ekspozycji. Żyć chyba że w obecne uwierzyć, ale ważny raz tej technologii użyto obecnie w 1857 roku, a na szersza skalę zaczęła być normalna w dobie ulepszania programów do obróbki graficznej oraz wspomnianych wyżej aparatów cyfrowych. Do dzisiaj fotografie spełnione tym stylem chodzą do pewnych z tak oddających otaczająca nas rzeczywistość.

Czym faktycznie jest HDR, który tak „barwnie” przedstawia wszystko wokół? High Dynamic Rage Obrazowi to strat, którego dzień jest podobna z ostatnim, co widzi ludzkie oko. Potrafi on wielki poziom kontrastu między jasnymi i podejrzanymi elementami, dzięki czemu każdy fragment filmu jest doskonale widoczny – nawet wtedy, gdy szuka się w zacienionym miejscu.

Co technologia HDR znaczy w przypadku telewizorów? By móc toż obrazowo wyjaśnić najpierw trzeba pochylić się nad jednostką jasności, jaką jak nit. Nit zna się jako sama kandela (jednostka światłości) na metr kwadratowy. W średnich telewizorach stanowimy w okresie osiągnąć obraz o jasności około 100 nitów. A jednocześnie w HDR TVotrzymamy nawet między 1500 a 4000 nitów! Odpowiedź jest zatem porażająca. Co to świadczy w pracy? Wiele bardziej prawdopodobny, oddający każdy, nawet najdrobniejszy szczegół obraz. Macie te całe horrory, w których większość akcji tworzy się nocą lub wieczorem i bardzo było zapisać pewne detale otrzymujące się w kształcie? Najwięcej problemów stwarzał duży kontrast – w okresie, gdy przedmiot wybierał się po znani w określonym świetle a częściowo w cienia, zupełnie ginęły szczegóły po tej trudniejszej stronie. A natomiast to tam zwykle działy się rzeczy najpopularniejsze i najważniejsze dla fabuły. Tak najlepsze wyniki daje połączenie technologii HDR z nowymi ekranami OLED, w jakich każdy piksel podświetla się niezależnie z drugich. Tego typu sprzęt oferują najbardziej prestiżowi producenci na zbytu, na dowód LG – pionier w charakterze HDR TV. 

Niestety – samo zakup urządzenia obsługującego technologię HDR nie zapewnia nam nieskazitelnego obrazu – potrzebne istnieje jednocześnie zakodowanie sygnału cyfrowego w dobrej technologii. Jednym słowem – filmy pragną istnieć „kręcone w HDR”. Między innymi ten przedmiot stanął u progu spowolnienia ekspansji filmu w kategorii 4K. Wyprodukować telewizor obsługujący ją nie jest kwestią trudną – sytuacja bierze się dużo gorzej z nagraniem artykułu w niniejszym standardzie zapisu, który znacznie dużo „waży”. Jednakże producenci z dobrze większym entuzjazmem dołączają do technologii HDR niż do 4K – głównie ze powodu na powyższa kwestię. Nic dziwnego – w tyle HDR wymaga przesyłu dodatkowych 2,5 MB/s, podczas gdy 4K aż 12 MB/s. Dlatego Amazon już podobno pracuje nad pierwszymi filmami w HDR, a Neflix udostępnił już nawet dwa seriale w tej metody oraz myśli kolejne. Jest więc szansa, że telewizory OLED z HDR podbiją zbyt dużo skuteczniej niż odbiorniki obsługujące zasobożerne 4K.

O admin

Sprawdź także

Projektem automatyzacji jest uzyskanie zoptymalizowanych planów produkcyjnych

Reklama: system mes Systemy MES i APS to dwie odrębne kategorie oprogramowania dla produkcji. APS to …