Strona główna / prawo / Sąd wydał wyrok w sprawie picia alkoholu nad Wisłą.

Sąd wydał wyrok w sprawie picia alkoholu nad Wisłą.

Policja słusznie ukarała za picie piwa na warszawskich bulwarach, ale winowajca nie musi odpowiadać mandatu. Warszawski sąd wydał sąd w sytuacji  picia alkoholu nad Wisłą.

Zabiega o potrzebę Marka Tatały, jaki w lipcu ubiegłego roku nie przyjął mandatu za picie piwa na bulwarach wiślanych między mostami Poniatowskiego a Łazienkowskim.

Mężczyzna, powołując się na uwagę prawną stworzoną dla ratusza przekonywał, iż na brzegach Wisły – poza obszarem związanym z wymianą społeczną – alkohol można pić. Sprawą bawiły się niemal każde stołeczne media.

Warszawski sąd rejonowy orzekł, że Stołeczne Bulwary Wiślane są ulicą odstąpił jednak z ukarania obwinionego bo uznał, że myśli, którymi się kierował odmawiając przyjęcia mandatu, nie były głębokie.

Sędzia Grażyna Jankowska tłumaczyła, że „słowa drogi nie należy szukać tylko w uchwale o drogach, ale np. w założeniu geodezyjnym”.

Stanowi wówczas ulica tłumaczona jako budowla mająca dobrego typie ciąg komunikacyjny – stwierdził sąd. Sędzia dodał, że w kontrakcie spośród obecnym realizowanie obwinionego stanowi czyn zabroniony, skoro jest ostatnie jedzenie trunku na jezdni: „ulicy o marce Bulwar Flotylli Wiślanej”.

W ubiegłym roku policja wystawiła prawie 1,4 tys. mandatów za picie trunku na chodnikach wiślanych. Razem z ustawą o kształceniu w świadomości picie alkoholu jest zabronione na trasach, terenach a w parkach.

Z ocen prawnej wykonanej dla stołecznego ratusza wynika, że bulwar nie notuje się w formułę ulicy, jaka toż cechuje „drogę na lokalu zabudowy lub dedykowanym do zabudowy (…), w jakiej etapu potrafi istnieć umiejscowione torowisko tramwajowe”.

W założeniu zdefiniowano także pojęcie „drogi”, do jakiego wywołuje się definicja ulicy. „Zgodnie z ostatnią nazwą ulicą jest nazwana budowla wraz z następującymi przedmiotami oraz narzędziami pozostawiona do treningu drogowego i umieszczona w zasięgu drogowym”

Inaczej przepisy interpretuje policja i kontrola miejska, według których bulwary są częścią ścieżce i jedzenie gazie istnieje na nich powstrzymane. Lecz w ostatnim roku policjanci dokonali na bulwarach ok. 2,5 tys. interwencji, w finale jakich za spożywanie alkoholu w pas publicznym nałożono prawie 1,4 tys. mandatów. Za to przestępstwo grozi mandat w wysokości 100 zł. Co dobre mandat za picie alkoholu można osiągnąć ale na zachodnim brzegu Wisły, gdzie otrzymują się bulwary; na praskim brzegu – porośniętym krzakami – policja i straż mandatów nie wystawia. – Na praskim brzegu Wisły nie podaje się postępowania mandatowego wobec osób spożywających tam alkohol, poza krajem na wzór plaż. Tam obowiązują odrębne regulaminy zachowania.

Bulwary wiślane są miejscami atrakcyjnymi dla ludzi, zatem są one szczególnie badane przez funkcjonariuszy (każdego dnia na placu całej Warszawy robi co najmniej 400 strażników miejskich). Poinformowała, że stołeczna straż miejska dysponuje wyrokami sądowymi skazującymi osoby pijące trunek na dokładnym zakresie bulwarów wiślanych, jakie pełnią wymogi ustawowe.

O admin