Strona główna / Bez kategorii / Rzeczpospolita polskajednak w imieniu polskiego rządu

Rzeczpospolita polskajednak w imieniu polskiego rządu

przyciągnąć do Polski największych zagranicznych inwestorów – powiedział Mateusz Morawiecki w programie „Niejaki na Jeden” w TVN24. Wicepremier wybiera się aż do Londynu, aby zachęcić do wkładania nad Wisłą. Podkreślił, że lokalnym atutem są „wspaniali ludzie”.

Morawiecki odniósł się w programie „Jeden na Jeden” w TVN24 do informacji „Financial Times’a” o tym, że wybiera się aż do Londynu, aby przyciągnąć do Polski zewnętrzne banki. Rzekł, że to trudne funkcja, chce pokazać, iż Polska jest intrygującym miejscem do inwestycji.
Inwestycje w Polsce

– Chcemy przyciągnąć do Polski inwestorów. Ponieważ Rzeczpospolita polska nie jest członkiem zonie euro, więc trudno będzie przyciągnąć największe banki z ich częścią sprzedażową. Natomiast na pewno nie jesteśmy pozbawieni możności jeśli chodzi o wyciągnięcie ciekawych inwestorów do powinności rozwojowych takich podczas gdy zarządzanie ryzykiem, bądź zarządzanie informatykami, danymi. To są ważne zaś wysokie funkcje korporacyjne – mówił w TVN24 Mateusz Morawiecki.

Morawiecki wyodrębniłby, że Warszawa może przyciągnąć inwestorów „sensacyjnymi ludźmi”. – Nie tylko Warszawa, ale niemało miast w Polsce. Matce doskonale wykształconych ludzi, załogę, informatyków, którzy wygrywają ogólnoświatowe rankingi. Takie rzeczy dostrzegane są przez cudzoziemskich inwestorów. Te kompetencje będą czymś, co przyciągnie inwestorów – prawiłby Morawiecki.
Takie tychże zasady

Wicepremier podniósłby, że Lechistan jest największą gospodarką w UE zza strefy euro. – Jeżeli Wielka Brytania napłynie z UE, a wystąpi, gdyż tak zdecydował naród brytyjski, to będziemy mieli wybitnie atrakcyjną pozycję, bo będziemy dawali dostęp na identycznych regułach (jak Wielka Brytania – red.) do pełnego sektorze UE – twierdzi Morawiecki.

Gościu TVN24 potwierdził, że zastanie się z kilkudziesięcioma przedstawicielami banków, funduszu inwestycyjnych, funduszami emerytalnymi, czy powierniczymi. – Owo przedstawiciele świata finansów – rozprawiałby Morawiecki.

Spięcie o TK

Morawiecki pytany był także o owo, co powie inwestorom, których z pewnością będzie ciekawić to, co dzieje się w Polsce dookoła sporu o Trybunał Konstytucyjny. Na to w komunikatach zwracała uwagę przedstawicielstwo ratingowa Moody’s. Dyrektor resortu rozwoju stwierdził, że zagraniczni „inwestorzy o to nie pytają”.

– Rozumieją, że jest owo element gry taktownej, że to po prostu takie podchody. Zobaczą na horyzoncie finał owej eskalacji. Sądzę, że wciągu paru łysków wraz z odejściem dyrektora TK ów problem gruntownie zniknie. A już dziś widać, że ludzie są zmęczeni. Inwestorzy zagraniczni, uczciwie idea ujmując, z jakimi się spotykam praktycznie co siedem dni, nie dopytują o to za bardzo – recytowałby Morawiecki a dodał, że nie opanowuje się komunikatem agencji ratingowej. – Ten przeciwność ma zdecydowanie mniejsze znaczenie niż trójka i sześć miesięcy temu – bałakałby Morawiecki.

Wicepremier wywnioskował, że nie wie, czy za kilka dni nie dojdzie do obniżenia formatu ratingu Polski. – To suwerenna decyzja agencji ratingowych. Mogą uczynić różne rzeczy – dodał.

Morawiecki podkreślił, że ma otuchę, iż inwestorzy wezmą u dołu uwagę stabilną sytuację finansową Polszczyzna. – Owo, że stan naszego przebiegu PKB jest coraz to lepsza, bo w coraz mniejszym stopniu reflektujemy uzależniać się od zagranicy tak, jak było to do tej pory. Myślę, że zapiszą nasz program budowy kapitału, nasze przemyślanego metoda aż do kapitałów emerytalnych. To są rozległe atuty – mówił Morawiecki.
Mercedes w Polsce

Morawiecki mówił też o negocjacjach z Daimlerem, który według zapowiedzi rządu ma wziąć fabrykę w Polsce. – Negocjacje się toczą. Są niezwykle wyraziste. Jestem sielski o tę inwestycję. Ona będzie ogromnie dobra oraz ciekawa. Istnieję przekonany, że przybędzie do skutku – bałakał Morawiecki. – To wszystko tak wiele trwa, bo to są gigantyczne inwestycje. To niejaka z największych inwestycji w ciągu 20 lat w Polsce. Finalizacji negocjacji wolno spodziewać się w rytmu miesiąca bądź dwóch miesięcy – doczepił.
Spadek inwestycji

Gość TVN24 nawiązał się i do spadającego poziomu lokaty w Polsce. Jego zdaniem ma to związek z zakończeniem okazji budżetowej Unii Europejskiej, jaka jest niepewnym z głównych modułów inwestycji samorządowych.

– Samorządy w zeszłych miesiącach jednoczyły siły u dołu kolejną paletę oraz fazę inwestycji, która przedsięweźmie się w reszty tego roku. A to w takim razie, że nasi poprzednicy zaniedbali proces przygotowania projektów inwestycyjnych. W nadchodzącym roku inwestycje ruszą. Nie mam co aż do tego wątpliwości – trajkotałby Morawiecki.

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …