Strona główna / Ciekawostki / Razem z informacjami, trawy są obecnie w szczycie pylenia

Razem z informacjami, trawy są obecnie w szczycie pylenia

Zgodnie z zapowiedziami, trawy są akurat w szczycie pylenia, oraz więc charakteryzuje duży koszmar dla setek tysięcy Polaków, którzy potrzebują stawić czoła bolącym ich dolegliwościom uczuleniowym. A problem działają nie tylko trawy, o czym dokładnie poniżej.

Przez nadchodzące dwa tygodnie stężenie pyłków trać na zakresie wszystkiego kraju będzie niesamowicie szerokie. Należy uważać parków, obszarów leśnych oraz łąk, często kosić swoje przydomowe trawniki, by jednak odrobina złagodzić objawy uczuleniowe. Ulgę alergikom mogą spowodować jedynie opady – po ich spełnieniu warto wyjść na zewnątrz, zaczerpnąć gorącego powietrza oraz przewietrzyć swoje życia, gdzie również wznosi się dużo alergenów. Stężenie pyłków traw zacznie się obniżać tylko pod koniec maja, najpierw na zachodzie, i na początku lipca oraz w odmiennych krajach Polski.

Zaczynają pylić i rośliny zielone. Właśnie na przeważającym obszarze dominuje czyste i bardzo duże stężenie pyłków pokrzywy, tylko do połowy tygodnia na wschodzie oraz północy będą nadzorować się na stanie średnim. Na dobro pokrzywa rzadko powoduje objawy uczuleniowe u alergików, choć pyli stosunkowo długo. Koncentracja ziaren pyłku szczawiu i pokrzywy osiągnie wartości średnie, a babki lancetowatej – niskie.

Wilgotna i słoneczna aura, która przed nami, będzie sprzyjać zarodnikom grzybów pleśniowych z typie Alternaria i Cladosporium.

O admin

Sprawdź także

Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niebawiący się cukiernictwem określa się na rozpoczęcie wyzwania

Reklama: Alejki ślubne Bydgoszcz Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niebawiący się cukiernictwem decyduje się …