Strona główna / Moda / Zdrowie / Pytanie o buzię noworodka i niemowlaka powinno być znaczącym aspektem codziennej pielęgnacji maluszka.

Pytanie o buzię noworodka i niemowlaka powinno być znaczącym aspektem codziennej pielęgnacji maluszka.

Reklama:dermatolog dziecięcy Bydgoszcz

Myślenie o buzię noworodka i niemowlaka winno stanowić istotnym aspektem codziennej pielęgnacji maluszka. Skóra dziecka jest łatwa na jakieś urazy techniczne i podrażnienia, a często dobra jest skóra twarzy, dlatego należy zwrócić baczną opinię na parę kluczowych elementów pielęgnacyjnych.W razie wszelkich pytań, warto zwrócić się o pomoc dermatologa.

Do mycia buzi noworodka nie ma potrzeby stosowania żadnych specjalnych środków pielęgnacyjnych. Wystarczy przegotowana woda. Przestudzoną wodę nalej do miseczki i przygotuj kilka gazików. Potrafią być one płatkami kosmetycznymi lub kawałkami miękkiego materiału, który nie podrażni skóry dziecka. Buzię malucha przemywaj od czoła w toku brody. Nie realizuj całego zabiegu jednym wacikiem, poprawiaj go często. Jeśli na osobie dziecka są jakieś zaschnięte plamki, na dowód pozostałości mleka po jedzeniu czy naprawdę zwane „śpiochy” w stronach oczu, to nie próbuj zeskrobywać ich paznokciem, ponieważ możesz zranić dziecko. Daj w ostatnie zajęcie na chwilę namoczony wacik. Zaschnięta wydzielina odmięknie również z umiejętnością będzie się ją dało zmyć.

Oczka malucha przemywaj od wewnętrznego kącika do zewnątrz. Jeśli ropieją, możesz wykorzystać roztworu soli fizjologicznej, jednak nie stosuj samodzielnie ziołowych mieszkanek, bo potrafią one uczulać dziecko. Dermatolodzy bardzo często ten temat poruszają.  

Uszka malucha myj dłonią. Nie próbuj patyczków! Możesz uszkodzić ucho dziecka, a i wepchniesz woskowinę głębiej w kanał słuchowy. Pamiętaj, by dokładnie przemyć skórę za uszkami niemowlaka, gdyż tam spływa mleko podczas karmienia.

Jeżeli skóra dziecka nie zdradza objaw przesuszenia natomiast nie chcecie się nigdzie danego dnia, toż nie ma potrzeby smarowania jej żadnymi kremami czy balsamami. Jeśli jednak buzia jest bezpośrednio przesuszona, więc po wieczornej kąpieli wmasuj w nią nawilżający krem przeznaczony dla dzieci. Do smarowania buzi nie używaj oliwek. Dobrze nawilżają ciało, ale niekoniecznie delikatną skórę twarzy.

Obowiązkowo nakładaj krem ochronny na osobę maluszka, gdy przebywacie na zewnątrz. Niezmiernie istotne jest smarowanie buzi, jeśli na zewnątrz jest zimno lub jeśli wieje chłodny wiatr. Twarz dziecka, także jak skórę całego ciała, należy i zabezpieczać przed promieniami słonecznymi. Krem z filtrem, dedykowany szczególnie dla niemowląt, jest przydatnym środkiem pielęgnacyjnym w lecie.

O admin

Sprawdź także

Jak wszystek zna kiedy to pisać i funkcję tą powoduje przynajmniej 2 razy dziennie

Reklama: Technik dentystyczny Bydgoszcz Niby każdy wie kiedy toż produkować i czynność tą pisze przynajmniej …