Strona główna / psychologia / Puzzle pobudzają kreatywność dziecka.

Puzzle pobudzają kreatywność dziecka.

Układanie puzzli, pobudza wyobraźnię dziecka, uczy koncentracji, planowania naszych żyć i umiejętności projektowania. Jak powstaje z amerykańskich badań, wydanych przez pismo „Developmental Science”, dzieci między 2, a 4 rokiem bycia, które są się w projektowanie puzzli, mają później lepsze zdolności przestrzenne. Puzzle zbliżają się głównie wyłącznie z grą, ale gdyż mogą bardzo bardzo niż zająć uwagę własnego dziecka, warto się im około przyjrzeć.

Układanie puzzli a rozwój dziecka

Zabawa puzzlami naturalnie stymuluje rozwój mózgu. To niezwykły trening pamięci, uczy rozpoznawania kształtów oraz logicznego myślenia. Co daleko, próbując dopasować ważny element do większości obrazka, dziecko ćwiczy chwytność palców i precyzję ruchów. Łączenie rozmaitych elementów wychowuje dzieci uwag i zwiększa widzenie przestrzenne. Wyobraźnia duża jest znacząca dla rozwoju przyszłych umiejętności matematycznych i technicznych. Zabawa puzzlami przygotowuje oraz do szkoły czytania i budowania. Jak wynika z badań, dzieci, które wcześnie zaczęły naszą przygodę z układankami, ćwiczą płacenie się i cierpliwość, które obdarzają się wtedy w szkole. Układanie puzzli jest dokładnie połączone z działami odpowiedzialnymi za spostrzegawczość oraz zdolności różnicowania figur. Ponadto, gra ta zwiększa w dziecku wiarę we inne ofert i umacnia myślenie przyczynowo-skutkowe. Dziecko widzi siebie jako sprawcę zmian, które wchodzą w wyniku jego przemyślanych działań. Puzzle wymagają od dziecka kontroli błędów, dzięki której dziecko samo osądza, co spowodowało niedobrze i poprawia tak, aby zadanie zostało przeprowadzone prawidłowo. Poprzez zabawę, puzzlami dziecko wlicza się kontrolować swoje style zgodnie z naturalną wolą, koncentrować, planować, ćwiczyć umysł, szukać rozwiązań i wydawać, co naprawdę jest podstawę kreatywności.

Które puzzle dla dziecka?

Radość z użyciem prostych układanek o istotnych elementach możemy zacząć już z 18-miesięcznym dzieckiem, kiedy powoli zaczyna odkrywać otoczenie, rozróżniać kształty oraz barwy.. W takim wieku dobrze jest podsunąć dziecku układankę robiącą się z wysokich elementów, tak żebym nie mogło ich wziąć. Rozpocznijmy z kilku elementów, i kiedy zauważymy, że dziecko się nudzi, powoli zacznijmy podnosić ich ilość. Pamiętajmy, żebym nie przesadzać, bo zamiast radości i bogatej nauki możemy zafundować swojej pociesze niepotrzebny stres.

Przygodę dziecka z puzzlami o konkretnych elementach możemy zacząć około 3-go roku bycia. Wybierając puzzle dla trzylatka, warto zacząć od młodych obrazków. Winien być on wyraźny, jego kolory zdecydowane, a przedstawione elementy rozdzielone widocznymi konturami. Warto wybrać puzzle z bliskim bajkowym bohaterem własnego dziecka. Jeśli uwielbia Kubusia Puchatka, z pewnością większą frajdę stworzy mu ułożenie puzzli ze bliskim ulubieńcem.

Puzzle również dla młodzieży

Układanie puzzli to dziwny gotuj na mieszkanie czasu przez młodzież. Gra z puzzlami pobudza wyboraźnię, rozwijazdolności publiczne i kreatywność. To jeszcze doskonałe miejsce wyciszające, które uczy uwagi i chce działania zorientowanego na plan. Puzzle przeznaczone dla młodzieży różnią się od tych, którymi interesują się dzieci. Poszczególne elementy są niższy rozmiar, a układany obraz bardziej złożony – może np. przedstawiać krajobrazy lub konstrukcje budynków.

Układaj puzzle razem z dziećmi

Dzieci potrzebują troski i bliskości rodziców, a wspólna zabawa jest świetnym momentem, aby wzajemnie się poznawać, zacieśniać więzi prywatne i dobrze wpłynąć na kształtowanie relacji na wszystkie życie. Co więcej, podejmując się razem z dzieckiem, rodzic jest szansę być się przykładem do naśladowania i wesprzeć swój autorytet. Jedną z opcji wspólnej gry jest tworzenie puzzli. Rodzinne układanie puzzli nie tylko uczy dzieci współpracy, a również integruje członków rodziny i służy lepszemu poznaniu bliskich.

O admin

Sprawdź także

Są bogate techniki manipulacji. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z obecnego, jak często im słuchamy.

Reklama: Poradnia psychologiczna Toruń Są przeróżne techniki manipulacji. Nawet nie zdajemy sobie przygody z ostatniego, …