przygoda

Przy okazji pobytu w Johannesburgu w RPA polecam odwiedzenie Parku Lwów. Można tam obejrzeć dużo rzadko występujęce na wolności białe lwy. Bycie białych lwów było historią do 1975 roku.

wycieczki

Reklama: wycieczki Łańcut
Tradycyjna legenda afrykańska powtarzana z pokolenia na pokolenie mówi biały lew jest dzieckiem Boga Ciepła także zostawił zesłany na Posadzkę w doli dla ochrony całej rasy ludzkiej. Budzi się pytanie, skoro był nadawany żeby stać ludzi, dlaczego typy je tracą? Legenda przez duży sezon stanowiła jedynie legendą, nikt nie widział białego lwa do 1975 roku, jak to strażnik parku Timbavati natknął się na trzy białe lwiątka. Znalezisko to cierpiało osiągało tymże trudniejsze znaczenie iż lwiątka odnaleziono w Timbavati co w zbiorze Shangaan znaczy „miejsce gdzie gwiezdne lwy przybyły na Ziemię”. W sezonie mojego dwudniowego pobytu w Johannesburgu, pierwszą atrakcją którą chciałbyś zobaczyć był Park Lwów słynący z pięknej grupy białych lwów. Tym głęboko że gdyby miejsce to odwiedzili także starzy zadowoleni Chris Daughtry, Shakira, Timbaland, Paul Walker i Natalie Portman, mnie i powinno się spodobać. Owo nie ważne iż Born Free również Powszechne Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt (WSPA) odradzają odwiedzania Lion Parku. Są złożenia, iż przyzwyczajanie lwów do pracowników potrafi zmniejszyć ich tkwienie oraz zarządza do konfliktu pomiędzy lwem również mieszkańcem. Właściciele Parku Lwów tłumaczą, iż pieniądze, które pokrywa się za bilety wstępu przechodzą na pomoc naturalnego środowiska, jednak negatywny zarobek na rehabilitację lwów znacznie przewyższa szkody. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, Johannesburg to chętnie różnorodne centrum, transport publiczny praktycznie tu nie funkcjonuje. Nie ustalił się na wypożyczenie samochodu iż motywu na lewostronny klub również szerokie opłaty w wypożyczalniach samochodów. Na dobro w internecie znalazłem polskie biuro dróg wysyłane poprzez Polaka. Oni odzyskali mnie z lotniska, zawieźli do obiekcie, po kąpieli również niewielkim śnie byliśmy skłonni na oglądanie Lion Park. Jeżeli chcesz pojechać tam wynajętym samochodem, podaję współrzędne GPS S25.59.663 E027, 55.847
Informatory turystyczne znaczą iż Park Lwów zaprojektowany został listopadzie 1966 roku przez cyrk Chipperfields. Z tegoż początku inwestycja zaprezentowała się to ciężkim zyskiem, głównie dzięki postawieniu w skupieniem prowincji Gauteng, w otoczeniu Johannesburga również Pretorii. Wszystkie lwy przypuszczają się tam jak obok siebie w budynku, jest tutaj przecież czas w którym żyją na wolności. Dlatego Park Lwów nie możemy wskazywać za zoo, rezerwatem te pewno nie jest. Rozbity na dwie strony, kluczowa to roślinożercy z zebrami, żyrafami również część gatunków antylop niegdyś spędzających na obecnych rejonach. Druga jednostka ostatnie chwila ogrodzonych wysokim płotem miejsc z lwami, likaonami i gepardami. W istotnej części, zaraz przy otoczenia gdzie gromadzone są zdjęcia z młodymi lwami można zwiedzić sympatyczne surykatki.
Nasze safari po Lion Park zaczęło się zwiedzaniem najważniejszej partie z trwającymi ta antylopami, żyrafami również strusiami. Nie woleli tracić tutaj czasu, przyjechaliśmy tutaj żeby podziwiać białe lwy. Pomimo iż lwy były wykształcone przez przedstawicieli, tworzono spośród nimi ściągnięcia, jedzono z ręki, cały godzina mają wrodzony instynkt drapieżnika. Przedmiotem jest iż nie rozumieją strategii polowania, na wolności zginęły aby z głodu. Mogą istnieć niekorzystne dla odwiedzających, dlatego niemożliwe jest budowanie okien w samochodach dla prawdziwszych zdjęć. Przewodnik podpowiedział nam że biały lew więc nie albinos. Przedstawiają one gen recesywny, czyli ukryty element informacji wrodzonej bądź genotypu. Jasny kolor lwów przeniesiony będzie do pokolenia kolejnego a w tym przyszłym pokoleniu wykaże się, jeżeli jego dostawcą będzie jednakowy gen recesywny. Recesywny gen nie okaże się jeśli jego towarzyszem będzie gen dominujący. Nie do uwierzenia że rozumiany czarownik Zuluski Credo Mutwa nie tylko zaplanował w latach 60 tych że mityczne białe lwy pojawią się na Gospodarce, ale wskazał więcej mieszkanie gdzie to nastąpi. Gdy w 1975 roku strażnik parku natknął się na lwiątka, istniałoby ostatnie w tras tylko 47m od przewidzianego miejsca.
W Hollywood krążą wzmianki o zarządzania filmu o Lindzie Tucker, słynnej działaczce na kwestia ochrony białych lwów. W porządku jej pobytu w Ogrodzie Narodowym Krugera wydarzyło się nieco niemożliwego do wytłumaczenia. Podczas nocnego safari, samochody zostały okrążone poprzez stado rozwścieczonych lwów. Uczestnicy safari stanowili uzasadnieni że będą wykluczeni, szybko w buszu pojawiła się stara osoba niosąca na plecach dziecko. Podeszła długo i pokonała na drink z pojazdów. Jej wizytę uspokoiła lwy. Linda Tucker dowiedziała się później że była ostatnie Maria Khosa, znana polska szamanka uważana za obrońcę lwów.
Zanim ujawni się wspomniany film, polecam obejrzenie filmu White Lion nakręconego w Republice Południowej Afryki. Zdobywały w nim udział właśnie lwy z Lion Parku.

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …