Strona główna / Bez kategorii / Przy jakich wadach wzroku wolno użyć soczewki?

Przy jakich wadach wzroku wolno użyć soczewki?

Soczewki kontaktowe są w okresie skorygować większość wad wzroku. Przyjmuje się je przy krótkowzroczności, dalekowzroczności, astygmatyzmie i prezbiopii (starczowzroczności). Soczewki nie są jednak dla wszystkiego – nie powinni ich płacić pomiędzy innymi alergicy oraz kobiety mające na cukrzycę.

Soczewki sferyczne – szkła otwarte na niewiedzę i dalekowzroczność
Soczewki sferyczne toż zwłaszcza banalne a najczęściej używane szkła kontaktowe. Dane są do korygowania krótkowzroczności (miopii) i dalekowzroczności (inaczej nadwzroczności):
krótkowzroczność rozwiązanie punkt z spotkaniem z daleka – obiekty oddalone o kilkadziesiąt centymetrów potrafią rodzić się małe i rozmyte. Postaci z taką wadą powinny mieć soczewki ujemne, więc tak zwane „minusy”,
dalekowzroczność liczy na ostatnim, iż cele są lepiej znane z daleka aniżeli z nasza. Firmom z taką wadą wzroku podaje się soczewki dodatnie, inaczej „plusy”.
Soczewki toryczne na astygmatyzm
Szkła kontaktowe toryczne to specyficzne soczewki kontaktowe dla astygmatyków. W poznaniu od soczewek sferycznych, szkła toryczne posiadają dużo spłaszczony wygląd i nierównomiernie rozłożoną moc (liczbę dioptrii). Dzięki obecnemu są odpowiednie dla pań z nieregularną budową gałki ocznej, lub z astygmatyzmem. Soczewki toryczne nie jedynie poprawiają jakość widzenia, lecz niwelują też efekty uboczne astygmatyzmu, takie jak bóle pamięci i słabsze samopoczucie.
Soczewki progresywne – dla firm starszych
Szkła kontaktowe progresywne dostarczają do korekcji prezbiopii, zwanej też starczowzrocznością. Jest wówczas choroba wzroku występująca u dorosłych od jakiś 40. roku egzystowania. Osoby dotknięte prezbiopią są problemy z widzeniem bliskim, dlatego odruchowo oddalają od siebie obserwowane materiały (np. książkę, telefon komórkowy). Starczowzroczność koryguje się za pomocą soczewek progresywnych dwuogniskowych bądź wieloogniskowych, które pozwalają na komfortowe widzenie również z swoja, kiedy również daleka. Dzięki nim nie ma potrzeby tworzenia specjalnych okularów do czytania.
Przeciwwskazania do noszenia soczewek: jak nie można nosić szkieł kontaktowych?
Nowatorskie szkła kontaktowe są w możliwości skorygować nieomal wszą wadę wzroku. Nie znaczy to zawsze, iż każdy może bezpiecznie nosić soczewki. Do pierwszych przeciwwskazań należą:
cukrzyca,
podatność na infekcje bakteryjne i grzybicze oczu,
alergie,
zapalenie spojówek oraz własne stany zapalne w okolicy oczu (do momentu wyleczenia),
zespół gołego oka,
nietolerancja soczewek (przedstawiająca się łzawieniem, skurczem powiek, poszerzeniem naczyń krwionośnych oka),
częste tkwienie w klimatyzowanych lub zadymionych pomieszczeniach,
wiek poniżej 9 lat.

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …