Strona główna / psychologia / Przez masa lat uczony przysłuchiwał się mruczeniu kotów. Zauważył, że inaczej koty mruczą, gdyby są zestresowane, a inaczej, gdy domagają się jedzenia.

Przez masa lat uczony przysłuchiwał się mruczeniu kotów. Zauważył, że inaczej koty mruczą, gdyby są zestresowane, a inaczej, gdy domagają się jedzenia.

Reklama: Poradnia psychologiczna Toruń

Przez masa lat uczony przysłuchiwał się mruczeniu kotów. Zauważył, że inaczej koty mruczą, gdy są zestresowane, a inaczej, gdy domagają się jedzenia. – Mruczenie że być symbolem dla kociej mamy, żeby się zatrzymała i nakarmiła swoje małe – twierdzi uczony. Dlaczego jednak koty mruczą także na obraz swojego właściciela? – Powód jest ten jedyny. Koty też domagają się jedzenia. Najwyraźniej koty traktują swoich opiekunów jak matkę. Są bowiem przez nich rozpieszczane i utrzymywane. Są więc wartę zbliżoną do tej, jaką zapewnia matka swoim małym. Dlatego te koty rosnące w domach nie do kraju nie dorośleją. Oraz na pewno zwierzętom tym właściwie z mężczyzną. Szkoleni z dwóch uniwersytetów, tokijskiego i University of South Florida College of Medicine, których praca pokazała się w ubiegłym roku w czasopiśmie naukowym „Animal Cognition”, wykazali, że koty cieszą się, gdy ich właściciel wraca do domu, i kochają go zauważać. Są chociaż w obecnym sporo dużo sympatyczne także nie tak dynamiczne jak psy.

Naukowcy nagrali głosy właścicieli kotów i zagranicznych osób, a po dźwięki te odtwarzali zwierzętom. Koty nie widziały ludzi, ale odwracały głowę w toku, z jakiego dochodziły głosy. Gdy rozpoznały mowę swojego gościa, były wyraźnie zainteresowane i podekscytowane. Wydawało się, że go szukają. – To ćwiczy, że koty nie są ani ospałe, ani flegmatyczne, kiedy się powszechnie sądzi. Są bardzo bogatych emocji, tyle tylko, że wolą żyć je w równowadze i samotności. Niestety są więc szczególnie towarzyskie. Często tak jedno kiedy ich właściciele.

Dlaczego więc koty zaskarbiły sobie względy tylko niektórych ludzi? – Koty to istotni indywidualiści. By je polubić i ocenić ich piękny, choć silny charakter, trzeba zrozumieć specyficzny język kotów. Przytacza badania z Laboratorium Zachowań Zwierząt w Lokal Harbor, który zdecydował, że zwierzęta te rozróżniają i reagują na domowe imiona. Rozumieją również i pamiętają znaczenie ponad 160 słów.

Wiele lat wcześniej w sztuce „O charakterze uczuć u samca i zwierząt” opisał siedem różnych dźwięków pozwalających kotom wyrażać doświadczenia i wymagania. Próbował też rozszyfrować mowę ich ciała. Ustalił, że emocję i związanie oznacza wyciągnięty ku przodowi łeb i wyprostowany w głowę ogon. Z zmian kot zły, jednakże nie przestraszony, wywija lub uderza z końca na brzeg wyciągniętym ogonem. Natomiast przestraszony stawia się jak bardzo i wygina kraj w cień odwróconej litery U, a przy tym syczy i fuka. – To miły język, który właśnie zapoznajemy się rozszyfrowywać.

O admin

Sprawdź także

Są bogate techniki manipulacji. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z obecnego, jak często im słuchamy.

Reklama: Poradnia psychologiczna Toruń Są przeróżne techniki manipulacji. Nawet nie zdajemy sobie przygody z ostatniego, …