Strona główna / Bez kategorii / Przemierza wolne krzesła w Polsce. Przejrzyj zdjęcia. artykuł stanowi wystawiany

Przemierza wolne krzesła w Polsce. Przejrzyj zdjęcia. artykuł stanowi wystawiany

Urban Exploration (pol. miejska eksploracja) to dość młode zajęcie, które a już zyskało bardzo silne grono fanów na wszystkim świecie. W samych znaczeniach jest coś magicznego, tajemniczego i szybko przerażającego – wszystko to składa się w jedno: przygoda, której jeszcze nie znałeś.

Link sponsorowany: Fotograf ślubny Łódź

Opuszczone szpitale, stare fabryki, puste kościoły, ruiny zamków, dawne pałace.. Miejsca niegdyś całe życia, teraz ziejące nienaturalną pustką. Niestety w współczesne uwieżyć, a czym wysoce zagłebiamy się w coś, co nazwano Urban Exploration (pol. miejska eksploracja), tymże silniejszy smutek ogarnia nasze serca. Możemy bowiem dostrzec, ile polskiego coś się marnuje, ile fascynujących domów czy domów mieliśmy. Historia płacze, oraz na jej pochylonych ścianach coraz mocniej odstaje farba.

Urban Exploration to przejście miejsc, które zazwyczaj są ważne dla zwykłych ludzi. Należy nie tylko o wolne miejsca (choć na nich obchodził się tutaj skupić), ale także kanały, czynne fabryki także dużo, wiele bardzo. Z listy wszystko, gdzie że się dostać. Jednak co stanowi w tymże naprawdę pociągającego? Teraz w czasie, kiedy ze zwykłej ulicy wchodzimy do takiego opuszczonego budynku dochodzimy do całkiem nowego świata.. Do mieszkania, gdzie zatrzymał się czas.
Jest tutaj nienaturalnie cicho. Każdy krok słychać, oddawało się, na dużo kilometrów. Każdy szmer, szum, cieknąca woda – zaliczają się zagrożeniem. Czasem zresztą tak się dzieje: w pustych miejscach bardzo często mieszkają bezdomni lub przeróżne zwierzęta. Można dojść na złomiarzy lub tzw. „kwiat młodzieży” spożywający alkohol. W domu jeszcze potrafi stanowić prąd, dlatego lepiej unikać większych połaci wody. W fabrykach istnieje wiele łatwopalnych lub trujących materiałów, może pod nami zawalić się podłoga czy na głowę spaść sufit. Istnieje wiele powodów (pełna lista tutaj: Urban Exploration – zagrożenia), aby jednych miejsc unikać. Jednak wiele istnieje jeszcze takich, które bez względu na ogół do nich prowadzą.
Chodzi tutaj oczywiście o unikalność takich zapomnianych obiektów: zdarza się, że jesteśmy ważną osobą od nastoma lat, która następuje po danym korytarzu. Która znajduje miejsce, porzucone przzez poprzedniego właściciela. Możemy dzięki temu, natomiast na chwilę, przywrócić dla takiego jednego miejsca życie.

Osobiście uwielbiam wyobrażać sobie, gdy dane pomieszczenie wyglądało, gdy te naturalne korytarze wciąż jeszcze przemierzały czyjeś stopy. Czy po znalezionej maszynie do wykonywania stukały palce: co więc pisały? Przeglądam dokumenty, listy, często bardzo przyjazne, które nie nie przyszły do odbiorców. Ile takich jest?

Wszystko fotografuję. Czasem przed podróżą do wolnego miejsca, a czasem po, wyszukuję wiadomości o jego treści. Pytam pobliskich mieszkańców. Przechowuję dane, aby później dać to wszystko w internecie. Może chociaż tym małym gestem miejsce odżyje w myśli ludzi, którzy, zdawałoby się, były już o nim zapomnieli.

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …