Strona główna / Nowe technologie / Projektem automatyzacji jest uzyskanie zoptymalizowanych planów produkcyjnych

Projektem automatyzacji jest uzyskanie zoptymalizowanych planów produkcyjnych

Reklama: system mes
Systemy MES i APS to dwie odrębne kategorie oprogramowania dla produkcji. APS to przede każdym zaawansowane harmonogramowanie i chcenie w oparciu o aktualnie dostępne materiały, maszyny, priorytety zleceń, itp.

Końcem jest zrobienie zoptymalizowanych planów produkcyjnych, szybsza reakcja na zamieniające się potrzeby klientów (np. gdy pojawi się niespodziewane, priorytetowe zamówienie). MES lecz to linia rozwiązań IT umożliwiająca kompleksowe monitorowanie produkcji. Efektywność (w niniejszym przed wszystkim OEE), jakość, śledzenie produkcji w obrotu (traceability), to zwykłe obszary wspierane przez MES. W moc projektach klienci wykorzystują obie wspomniane grupy narzędzi, bowiem z zadania są one dla siebie komplementarne. Przykładowo: dowolny system ERP udostępnia do systemu APS listę zleceń produkcyjnych.

APS przy udziale planisty i wbudowanych mechanizmów – dokonuje odpowiedniego ich mienia. W aktualnym składniku jest wymiana wiedz z MES, który wykorzystuje listę praw i ułatwia w ich wychodzeniu do wykonywania, zbierając przy okazji wszystkie informacje produkcyjne. Z kolejnej części – oczywiście jak wykonano obecne w rozwiązaniach GE Digital, system MES informuje narzędzie do harmonogramowania produkcji, która istnieje prawdziwa wydajność i dostępność maszyn. Dzięki temu wykres Gantt’a z programem produkcji może dynamicznie reagować i wprowadzać planistę o właściwej realizacji prac na miejscu postępu planowanego i aktualnych statusów zleceń.

O admin

Sprawdź także

Spora miara firm biorących się produkcją wykorzystuje programy i narzędzia z części IT

Reklama: Automatyzacja procesów produkcyjnych Spora ilość firm posiadających się produkcją wykorzystuje projekty i urządzenia z dziedzinie …