Strona główna / Bezpieczeństwo / Projekt systemu ogrodzeniowego portu lotniczego musi przestrzegać wszystkie określone warunki określone przepisami Prawa Lotniczego.

Projekt systemu ogrodzeniowego portu lotniczego musi przestrzegać wszystkie określone warunki określone przepisami Prawa Lotniczego.

Reklama: Konsport Bydgoszcz

Projekt systemu ogrodzeniowego portu lotniczego musi przestrzegać wszystkie określone warunki określone przepisami Prawa Lotniczego.

Wymagania techniczne, które powinno spełniać ogrodzenie portu lotniczego są następujące:

Ogrodzenie winno stanowić przygotowane z metalowych paneli drucianych, siatkowych lub rozciągniętych metalowych siatek drucianych.

Całkowita wysokość ogrodzenia, liczona z powierzchni gruntu, nie prawdopodobnie istnieć delikatniejsza niż 2,44 m, włącznie ze zwyżkami z drutu kolczastego lub drutu ostrzowego.

Wysokość ogrodzenia – nie włączając zwyżki – nie potrafi istnieć młodsza niż 1,80 m.

Zwyżka nad ogrodzeniem powinna stanowić wypełniona z minimum trzech rzędów drutu kolczastego lub drutu ostrzowego, zamocowanego na stelażach w cieniu litery V lub zbudowanego w walec zbudowany z przynajmniej jednego drutu kolczastego lub drutu ostrzowego.

Grubość drutu nie prawdopodobnie być słabsza niż 2,5 mm.

Elementy ogrodzenia mogą stanowić też przygotowane z nowego niż metalowe tworzywa, pod warunkiem, że jego oporność na przecinanie, zginanie, rozrywanie i łamanie jest co kilka taka taż niczym ich metalowych odpowiedników.

Odległość pomiędzy górną krawędzią panelu lub grupy oraz dolną krawędzią zwyżki powinna mieć maksymalnie 20 cm.

Dolna krawędź panelu lub siatki powinna być ciągle zamocowana w tle, poprzez jej zabetonowanie lub inne trwałe osadzenie w sensie, bądź skazana w podmurówce.

W przypadku osadzenia ogrodzenia nad podmurówką całkowita wysokość prześwitu pomiędzy gruntem lub podmurówką i dolną krawędzią panelu lub siatki wynosić może maksymalnie 20 cm.

Całkowita wielkość i budowa bram wjazdowych i furtek osobowych powinna spełniać powyższe wymagania, z uwzględnieniem zapewnienia ich funkcjonalności.

Ogrodzenie winno stanowić wytyczone w liczbę możliwości po liniach prostych.

Wokół ogrodzenia powinna stanowić podana całkowicie wolna przestrzeń o szerokości minimum 3 m po jego obu stronach – w punkcie dania ofercie jego skutecznego obserwowania i kontrolowania.

Wokół ogrodzenia winnym stanowić zamontowane w odstępach 30 m prostokątne tablice informacyjne, o wymiarach 300 na 600 mm, koloru białego z czerwoną obwolutą, wykonane z ciała sztucznego lub aluminium, zawierające wpis o tematyki: „TEREN LOTNISKA – WSTĘP SUROWO WZBRONIONY!”; grubość liter, wysokość i odstępy pomiędzy wierszami powinny zawierać odpowiednio: 8 mm, 60 mm i 40 mm.

Wokół ogrodzenia, po jego lewej stronie, powinna być poprowadzona droga patrolowa, zezwalająca na systematyczne wykonywanie jego oglądu z pojazdu samochodowego.

Kompletny system ogrodzeniowy Fortinet Medium (na zdjęciu), spełniający wszystkie wymogi Prawa Lotniczego, oferuje firma Betafence. System produkuje się ze sztywnej zgrzewanej siatki w rolkach, słupów Bekaclip i kompatybilnych z systemem bram przesuwnych Egidia HD lub Robusta. Doskonałej wartości siatka z prawdziwego drutu ocynkowanego (o średnicy 2,95 mm) jest zgrzewana na dowolnym łączeniu, a wtedy pokryta PCV, dzięki czemu oznacza się wysoką sztywnością i trwałością. Prawdopodobnie istnieć mocowana na słupach Bekaclip zakończonych profilami w stanie litery Y, wyposażonych w trzy rzędy drutu kolczastego. System Fortinet Medium na słupach o kształcie litery Y dostępny stanowi w trzech wysokościach – wybierając ogrodzenie o wszystkiej wysokości 2935 mm, zyskasz zgodność z wymogami Prawa Lotniczego.

Siatka Fortinet jest zbudowana z drutu ocynkowanego. Zastosowany proces przygotowania powierzchni drutu zapewnia wysoką przyczepność powłoki PVC do podłoża. Klipsy montażowe zrobione są ze określeni nierdzewnej. Słupy są ocynkowane za i na zewnątrz warstwą o małej grubości 275 g/m2 (z obu stron), razem z racją EN 10326. Następnie pokryte warstwą PVC o min.j grubości 60 mikrometrów.

O admin

Sprawdź także

Samą z najczęściej wybieranych siatek jest siatka cięto-ciągniona, która odróżnia się lekkością i efektywnością.

Reklama: Siatka ogrodzeniowa Bydgoszcz Nie poddaje wątpliwości iż ten przemysł i budownictwo w bardziej rozsądny możliwość …