Strona główna / Drogi / Progi zwalniające, potocznie nazywane śpiącymi policjantami, absolutnie nie przestaną irytować kierowców.

Progi zwalniające, potocznie nazywane śpiącymi policjantami, absolutnie nie przestaną irytować kierowców.

Reklama: Zapory drogowe Bydgoszcz

Progi zwalniające, potocznie nazywane śpiącymi policjantami, nigdy nie przestaną irytować kierowców. Mogą jednak stawać się dla nich coś dużo przyjaznymi.

Naukowcy opracowali próg zwalniający, który nazwali „bezpiecznym garbem”. Na ważny rzut oka wygląda jak zwykły „śpiący policjant”, który zmusza prowadzących do wysokiego zmniejszenia prędkości i który w nocy bywa niewidoczny, a przez ostatnie zły m.in. dla zawieszenia samochodu i dla kierowców jednośladów. Ta forma pamięta jednak dwie pewne cechy, które sprawiają ją wyjątkową. 

Po pierwsze, wbudowany układ amortyzatorów sprawia, że przejazd przez taki próg zwalniający będzie mocno łagodniejszy, na czym skorzysta zawieszenie samochodu. Po drugie, garb ten wykonywa i przechowuje energię elektryczną, jaka wynika podczas przejazdu samochodu. 

Prąd z serii służy do zasilania świecącej diodowej listwy, która pomóc liczy w dostrzeżeniu progu z ogromniejszej odległości. Jest zatem szczególnie zauważalne w sukcesie motocyklistów i rowerzystów, którzy często nie odkrywszy w porę „śpiącego policjanta” odpowiadali to wywrotką.

Liczby tego typu dania są już testowane. Nie wiadomo a kiedy po takim „bezpiecznym garbie” będziemy uważali okazję osobiście przejechać, odczuwając jedynie łagodny wstrząs również zawierając przyjemność z prac energii elektrycznej do zasilenia świecącej listwy…

O admin