Strona główna / Bez kategorii / Prawidłowa pielęgnacja twarzy w zależności od rodzaju cery

Prawidłowa pielęgnacja twarzy w zależności od rodzaju cery

salon-urodyCera wrażliwa daje się kilkoma istotnymi cechami, tj. podrażnienia i zaczerwienienie, wyraźna odpowiedź na pomysł czynników zewnętrznych, uczucie napięcia, szorstkość i zaburzenia rogowacenia. Mówi to pełnych obszarów skóry: naczyń krwionośnych i limfatycznych, nerwów skórnych i gruczołów. Cera wrażliwa przedstawia się cienka skórą, z chęcią do podrażnień i pękających naczynek. Może mówić w dowolnym wieku, produkuje znacznie mało tłuszczu, przez co liczy zachwiany płaszcz ochronny. Coraz częściej napotyka się ten styl cery, (ogranicza się to przede każdym z obciążeniem środowiska naturalnego toksynami a z złą pielęgnacją, stosowaniem kremów o dużym poziomie aktywności, często niewłaściwych do konkretnego rodzaju skóry i wieku). Spośród czynników środowiska naturalnego, nie tylko toksyny mają szkodliwy nacisk na skórę. Stanowią zatem ponad zanieczyszczenie kurzem i pyłem, oddziaływanie włókien sztucznych na skórę, nieprawidłowe odżywianie się i brak ruchu. Bardzo rzadko sprowadzają się wypryski, często odwiedza zaczerwieniona i zła, łatwo ulega uczuleniom i prosi szczególnie łatwej pielęgnacji. Skóra wrażliwa bardzo źle odpowiada na chlor wprowadzony w wodzie z kranu także w wacie w basenach, mróz oraz wysokie słońce są dla niej zabójcze.
Najważniejsze kosmetyki:
– żel lub płyn do czyszczenia twarzy, tzw. mydło bez mydła
– mleczko kosmetyczne lub płyn micelarny
– kosmetyk do skóry wrażliwej (bezalkoholowy)
– krem pod oczy
– krem na dobę do skóry wrażliwej z filtrami UV
– krem na noc do skóry wrażliwej
– płyn do demakijażu oczu
– peeling enzymatyczny
– maseczka nawilżająca
– maseczka na zwiększone naczynka
Zabiegi specjalne:
Dwa razy w tygodniu, najlepiej wieczorem, nałożyć maseczkę intensywnie nawilżającą. Poprawi ona stan wilgotności w naskórku a i wzmocni jego powłokę ochronną. Jaki peeling najlepiej używać tylko kosmetyku enzymatycznego, oddanego do skóry wrażliwej.
Leczące i ochronne kremy:
Nawilżenie – tego delikatna skóra potrzebuje przede całym (im bowiem bardziej sucha, tymże dużo zdolna do podrażnień). Krem jest jeszcze ukoić zaczerwienienia i odbudować uszkodzoną warstwę ochronną. Najbardziej pomocne składniki takiego kosmetyku to nawilżający kwas hialuronowy czy uszczelniające naskórek ceramidy. Zaczerwienienia złagodzą roślinne ekstrakty z melisy, lipy, rumianku i woda termalna. Niewskazane są za to szybko działające środki z retinolem, kwasami owocowymi także wysoką liczbą witaminy C, bo podrażniają naskórek. Najbezpieczniejsze będą kosmetyki specjalnie dane do cery wrażliwej..
Oczyszczanie:
Do przemywania twarzy wybierz specyfik o kwaśnym odczynie, podobnym do pH skóry. Należy bowiem pomagać jej nieznaczną i wrażliwą na uszkodzenia zewnętrzną powłokę tłuszczową. Należy zwolnić z starego, zasadowego mydła i wody z kranu.
Kremy na noc:
Na noc rzuca się kosmetyki o gęstszej konsystencji, które „wyciszą” nadwrażliwość skóry oraz naprawią jej formę. Powinny te uszczelniać jej barierę ochronną.

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …