Strona główna / Biznes / Powinniśmy określić ile banknotów dziennie, przewinie się przez naszą liczarkę

Powinniśmy określić ile banknotów dziennie, przewinie się przez naszą liczarkę

Trwałość urządzenia

Powinniśmy określić ile banknotów dziennie, przewinie się przez swoją liczarkę Pozwala nam toż znacznie dobrać odpowiedni rodzaj do polskich potrzeb. Nie jakaś liczarka wytrzyma bowiem długotrwałą pracę przy znacznej kwoty banknotów. Istnieją natomiast również takie, które zliczą każdą ilość pieniędzy, szacuje się je mianem „heavy duty”.

Szybkość liczenia

Zdobywając nowoczesne urządzenia, warto sprawdzić jak szybko przelicza ono pieniądze. Stanowi zatem zwłaszcza istotne, gdyby będziemy przeliczać tak wiele banknotów w układu jednego dnia. Im szybciej zawiera dana liczarka tym dobrze czasu zdobędziemy w znaczniejszej perspektywie. Widoczne na rynku prędkości liczarek wahają się między 500 a 2000 banknotów na chwilę. Niektóre z urządzeń pozwalają też na manipulacje prędkości i przystosowanie jej do swoich potrzeb.

Funkcja kontroli autentyczności banknotów

Do niezmiernie ważnych funkcji które powinna stanowić każda liczarkę jest praca rozpoznawania autentyczności banknotów. Dzięki obecnemu będziemy mogli już wykryć ewentualne falsyfikaty. Stanowi zatem niezwykle ważne, żeby później dodatkowo nie wpuścić fałszywych pieniędzy do obrocie.

Do najczęstszych metod, które są do badania tego czy pieniądz jest oryginalny należą:

Detekcja ultrafioletowa – wiele banknotów ma nadrukowane specjalne symbole, do jakich użyto fluorescencyjnych farb, dzięki światłu UV możliwe jest ich rozpoznanie

Detekcja magnetyczna – niektóre z banknotów posiadają również specjalne farby, które posiadają racje magnetyczne, to konieczne jest aby, liczarka była właśnie funkcje, która pozna ten klient farby

Analiza widma – pyta ona skład chemiczny banknotu

Możliwość dostosowania liczarki do indywidualnych walut

Na świecie funkcjonuje wiele państw i prawie wszystkie z nich zajmuje swoją walutę. Warto więc wybrać taką liczarkę, która będzie generalna i umożliwi nam przeliczać i niemało innych walut. Banknoty danych państw dzielą się z siebie wielkością i miejscami ukrycia zabezpieczeń, nasza liczarka musi więc wykryć, z którym banknotem ma do tworzenia.

O admin

Sprawdź także

Gwałtowna utrata wagi, na co zwrócić uwagę?

Don’t act so surprised, Your Highness. You weren’t on any mercy mission this time. Several …