Strona główna / Hobby / Porada na płaskie loty balonem

Porada na płaskie loty balonem

Ci co mieli rację gdziekolwiek podróżować i stosować aktywnie z bycia, wiedzą że pewny koszt wszystkiego co tak estetyczne i niezrozumiałe jest głównie wyższy niż proponują to hasła reklamowe w kolekcjach tanich operatorów turystycznych. Trzeba np. opłacić jakieś dodatkowe ubezpieczenie, transport lub przewodnika czy instruktora. Często rzeczywista oferta znacznie odchodzi od tej wymaganej i zapewnianej, bo usługodawca wynika z założenia, iż ci co płacą mało po prostu nie mają prawa wymagać zbyt wiele. W zysku że się okazać, że standard „tanich” usług jest źle niski, bo niskie ceny nie kupią na każde sensowne inwestycje brane we rozsądnym czasie. Tam gdzie od typu usług zależy nie tylko komfort, ale przede każdym swoje bezpieczeństwo, właściwie nie oszczędzać za dużo. Szczególnie wszelkie imprezy w powietrzu są drogie, bo aby były pewne wymagają profesjonalnego i sprawdzonego sprzętu i wykwalifikowanego i prawego personelu.

Ten gatunek lotnictwa ze powodu na domowe otoczenia techniczne oraz typowo rekreacyjno-sportowy cel nie jest możliwości stawać się usługą na naprawdę ogromna skalę, aby możliwe było ograniczenie cen tak gdy w dużym transporcie. Ta impreza na znacznie długo, albo choćby na zawsze pozostanie rozrywką dosyć elitarną, coś dużo przystępną jedynie w cieplejszych krajach lub tam gdzie branża turystyczna jest podstawą gospodarki.

Chociażby w tureckiej Kapadocji, gdzie jedną z głównych grze są właśnie loty widokowe balonami nad niesamowitymi formacjami skalnymi, bilety na lot balonem nie są tanie. Mimo, że pasażerowie dostarczani są tam ogromnymi, nawet 21 osobowymi balonami, koszt startu w takiej wycieczce wynosi (w zależności od opcji) nie tanio niż 160 – 230 euro. W zachodniej Europie gdzie lata się wiele niższymi balonami (a wtedy i bardzo mniej ekonomicznymi), wartości są jeszcze piękniejsze i nawet mimo momentu nie spadają poniżej 1.200 euro za prywatny lot dla czteroosobowej grupy.

Baloniarstwo toż po prostu bardzo przyjemny sport. Niestety naprawdę jednak ważny jak sporty motorowe i profesjonalne żeglarstwo morskie, ale ważniejszy niż szybownictwo i właściwie jakiekolwiek nowe rodzaje sportów lotniczych. Pod względem kosztów porównywalne stanowi w zasadzie jedynie z biegami śmigłowcowymi. Wszyscy baloniarze na świecie zaopatrują się w sprzęt w mało renomowanych wytwórniach. Konkurencja więc wśród producentów jest, ale że wartości są bardzo zbliżone. Chcąc osiągnąć coraz większe w Europie normy bezpieczeństwa musimy płacić nasz mebel w ostatnich tychże wartościach co bogatsi sąsiedzi. Koszty jego obsług i ubezpieczeń posiadamy obecnie w Polsce identyczne kiedy w całej Unii Europejskiej, ale że mamy mniej klientów, których przebywać na taką dość drogą labę jak loty balonem. Spośród ostatniego sensu baloniarstwo w polskim świata utrzymuje się na razie dużo mizernie, a sukcesy są minimalne czy nawet żadne. Czemu się zatem w zespole jeszcze kręci? No cóż, po pierwsze jesteśmy pasjonatami, po drugie chodzimy w obecnym biznesie już tyle lat, że wyrobiliśmy sobie odpowiednią metodę działania, a po trzecie często pomagają nas sponsorzy. Bez ich wsparcia taka robotę jest trudno też w bliskim regionu deficytowa…

W wyjątkowości lotów balonowych istnieje jednak właśnie między drugimi ich wpływ. Biletu na lot widokowy balonem nie przyjmuje się ot tak sobie, jak biletu na pociąg czy podniebny autobus do Wielkiej Brytanii. Z przeciwnej strony koszt lotu zwykle różni się na 2, 4, 6, a choćby i dużo osób. Wtedy w przeliczeniu na głowę okazuje się, iż nie jest aż tak drogo (ok 450-600 zł od osoby) także polskie hasło reklamowe „Loty balonem dla wszystkiego!” zaczyna być zamiar…

O admin