Strona główna / budownictwo / Polska gospodarka ma potencjał, aby być się regionalnym liderem pod względem innowacyjności. Postęp technologiczny, który dosłownie dzieje się na lokalnych oczach, dotyka wielu gałęzi gospodarki, w ostatnim budownictwa.

Polska gospodarka ma potencjał, aby być się regionalnym liderem pod względem innowacyjności. Postęp technologiczny, który dosłownie dzieje się na lokalnych oczach, dotyka wielu gałęzi gospodarki, w ostatnim budownictwa.

Reklama: nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

Według raportu CEED (Central and Eastern Europe Development Institute) Polska gospodarka ma potencjał, aby zostać się regionalnym liderem pod względem innowacyjności. Postęp technologiczny, który dosłownie dzieje się na polskich oczach, dotyka wielu dziedzin gospodarki, w ostatnim budownictwa. Nowe trendy, popularności i zaufania klientów zmuszają producentów materiałów budowlanych, architektów i konstruktorów do szukania nowych rozwiązań.


Polska może złapać się w czołówce

Z ponad dwóch dekad samą z najszerszych trudności marek w Polsce był zły poziom innowacyjności. Składa się, że przedsiębiorstwa powoli wykonują tę szkołę i jeszcze chętniej szukają innowacyjnych rozwiązań. Raport Instytutu CEED wykonany we jedności z naszym MSZ wskazuje, że Polska wśród państw Grupy Wyszehradzkiej jest najogromniejszy potencjał, aby stawać się liderem nowoczesnych rozwiązań. Wśród największych ośrodków skupiających innowacyjne firmy spotyka się Warszawa.


Ekologia motorem postępu w budownictwie


Obecnie dwa czynniki odgrywają niebagatelną działalność w ciągu branży budowlanej – energooszczędność oraz idąca za nią ekologia. Inwestorzy z roku na rok przychylniejszym okiem wyglądają na zakończenia, które niegdyś mogły wpływać za kilka egzotyczne. 

O ile branża budowlana oswoiła się już z rozwiązaniami bazującymi na sile słonecznej, jak np. kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne, o tyle coraz częściej można napotkać się z pojęciami domu pasywnego, czy inteligentnego.


Pasywny, czy jaki?

Nowoczesne rozwiązania, takie jak systemy izolacji, aerożele także własne nowinki technologiczne wprowadzane w budownictwie zezwalają na minimalizowanie utraty ciepła. Zbiór takich marek cierpiących na punktu minimalizowanie utraty energii ważny jest dla domów określanych mianem pasywnych. Zmniejszenie użycia energii składa się w droga prosty z trendem eko.


Najważniejsza świadomość

Utrata ciepła to jedyne, przenikanie oraz wysokiej temperatury z zewnątrz do w budynku to drugie. Aby uczynić poddasze użytkowym przy jednoczesnym nierujnowaniu budżetu domowego rachunkami za klimatyzację wystarczy świadomie podejmować uchwałę o materiale, jakim chcemy pokryć dach domu. Dachówki nagrzewają się wolniej niż blachodachówka, dzięki czemu klimatyzacja latem nie musi grać na pełnych obrotach. Ponadto innowacyjne metody, takie jak Protegon – dawana w dachówce Tegalit marki BRAAS, potrafią dodatkowo sprawić, że temperatura na dole dachówki jest o 10 stopni Celsjusza niższa.


Nowe stare rozwiązania


Nowoczesna architektura pisze na beton – materiał znany już od starożytności, i dodatkowo były, o znacznie opłacalnych stronach akustycznych. Połączenie betonu z innowacyjnymi rozwiązaniami może dać doskonały efekt. Modelem są dachówki Bałtycka i Romańska BRAAS budowane w technologii CISAR. Trójwarstwowa budowa zapewnia trzy najważniejsze zalety dachówki: trwałość, gładkość powierzchni i nienaganny wygląd.


O admin

Sprawdź także

Opalanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe zatem co raz dużo rozpowszechniony forma ogrzewania domu. Istnieje zatem ostatnie taki podejście …