Strona główna / Psychoterapia / Podstawowym narzędziem psychoterapii jest specjalista jak ktoś, czyli wszystkie jego zalet, kompetencje, cechy osobowości, umiejętności, motywacje, które wpływają go do podjęcia się tej osoby zawodowej.

Podstawowym narzędziem psychoterapii jest specjalista jak ktoś, czyli wszystkie jego zalet, kompetencje, cechy osobowości, umiejętności, motywacje, które wpływają go do podjęcia się tej osoby zawodowej.

Reklama: Psycholog Toruń

Podstawowym narzędziem psychoterapii jest terapeuta jak człowiek, czyli wszelkie jego zalet, kompetencje, cechy osobowości, umiejętności, motywacje, które przyciągają go do rozpoczęcia się tej wartości zawodowej.

Doceniając ważność nauce oraz sztuk czyli tzw. profesjonalizmu, nie wystarczy choć być specjalistą czy profesjonalistą. Powtarzam się, że pracą równie ważną jak poziom zawodowstwa jest owo jaką osobą jest terapeuta, czyli poziom jego dojrzałości, zdrowia psychicznego, doświadczenia życiowe, raz zatem jaki jest w dotyku z własnymi czyli szeroko rozumiane kompetencje interpersonalne, w niniejszym na liczbom miejscu należałoby postawić energia do konkretnej empatii również do poważnego kochania wszystkich.

W układzie z powyższym podstawowym wymogiem etycznym, z jakiego uznają się wszelkie szczegółowe zasady i ilości jest awansowanie do ostatniego żebym stać się osobą odpowiedzialną emocjonalnie i mocną psychicznie. Musi to od nas wszystkich bardzo posuniętej autorefleksji oraz pracy nad sobą, w tym polskiej psychoterapii – niekoniecznie ale w momencie kierowania do dokumentu.

Bycie terapeutą wymaga relatywnie wysokiego poziomu samoświadomości. Większość terapii proponowanych przez nas naszym pacjentom stawia przed nimi wysoko poprzeczkę. Dochodzą do trudnych emocji, ciężko pracują nad sobą, myślą siebie itp. Skoro nie będziemy tegoż jednego chcieć z indywidualnych siebie, to ryzykujemy, iż nie będziemy dobrze w składu a także skuteczność wysyłanej przez nas terapii będzie prawdopodobnie mniejsza. Znamy jak ważne jest stosowanie informacji przeciwprzeniesieniowych w terapii, i bez samoświadomości nie będziemy potrafili często poznać tego co stanowi znanym indywidualnym przeniesieniem od tego co pochodzi od pacjenta.

Samym z zwykłych wymogów etycznych znaczonych w moc kodeksach psychoterapeutów jest nadrzędność dobra pacjenta. Stanowi ostatnie piękno bardzo precyzyjnego i na okresie świadomych deklaracji pewnie żaden z nas nie stwierdziłby czegoś nowego. Większość jednak nadużyć ze części terapeutów nie ma charakteru świadomego tworzenia z premedytacją tylko wynika tak z małej znajomości siebie samego. Nie istnieje rzeczywiście realne ani potrzebne aby terapeuta próbował być się kimś idealnym. Powinien przecież mieć wystarczająco dużą świadomość własnych słabych, albo nawet ciemnych stron, własnych ograniczeń, tego, że robi błędy także bezpieczne pojęcie gdy jego ograniczenia wchodzą na pacjenta w sytuacji terapeutycznej. 

Jakie właściwości powinien przejawiać dobry psychoterapeuta?

Wg. Geralda Coreya są to inne cechy:

– własna tożsamość

– szacunek do siebie samego (docenia to kim jest, korzysta z doświadczenia swej cen i wartości)

– potrafi poznać i zaakceptować swoją siłę (czuje się na mieszkaniu wśród oryginalnych i powoduje by inni czuli się przy nim prawdziwi)

– Jest otwarty na zmiany

– dokonuje wyborów, które piszą jego mieszkanie

– czuje się cały życia oraz jego asortymenty są zorientowane na działanie (jest pełnią życia natomiast nie tylko egzystuje)

– jest oryginalny, oryginalny i prawy

– ma wrażenie humoru

– popełnia błędy i umie się do nich przyjąć

– najogólniej rzecz biorąc mieszka w terminie tym

– docenia wpływ kręgów kulturowych

– angażuje się szczerze dobrobytem innych

– jest zupełnie zatrudniony w sztukę i czerpie spośród niej cenę – potrafi przyjąć nagrodę, która powstaje z działalności, jednakże nie stanowi jej niewolnikiem.

– jest wstanie utrzymywać zdrowe granice (istnieje w duzi ważny w współczesnej dziedziny co pacjent, lecz nie wynosi rzeczy do domu)

( Gerald Corey „Myśl oraz praca poradnictwa i psychoterapii”)

Czyli w psychoterapii możemy abstrahować z systemu cenie?

Na ile ujawniamy własne uznania a sposób wartości?

Co z sytuacjami jeśli własny system wartości stanowi w podstawowym stopniu sprzeczny z cenami pacjenta?

O admin