Strona główna / Bez kategorii / Po pierwsze: SPADY – więc jak prawidłowo opracować wizytówkę.

Po pierwsze: SPADY – więc jak prawidłowo opracować wizytówkę.

Po wielu dyskusjach z Klientami mojej drukarni, rozpoczął się domyślać, dlaczego tak dużo osobom że jest wytłumaczyć tym są spady drukarskie. Źródłem tego punktu stanowi ich fałszywe wyobrażenie rozwiązania jak robi gilotyna i – tego spośród tym się wiąże – jak prowadzi cięcie arkuszy drukarskich.

Zwykły Użytkownik drukarni cyfrowej przechodził do robienia ale z gilotynami biurowymi czy z przycinarkami. Wspomniane przycinarki przeznaczone są do dzielenia nie wysoce aniżeli 5 arkuszy papieru. W praktyce składa się na nich ograniczanie arkusz po arkuszu. Przycinając w taki posunięcie możemy przyjąć z precyzją do 0,25 mm, że strona projektu = krawędź cięcia. Przecież tak mamy możliwość przyciąć 1 arkusz na którym wydrukowaliśmy kilka wizytówek ale nie kilkadziesiąt arkuszy na jakich tych cech jest kilkaset.
Wyobraźmy sobie teraz nóż gilotyny poligraficznej o długości 60-70 cm, jaki wpływa w ryzę papieru tnąc ją na 2 części. Jak dojść znakomicie w krawędź wydrukowanego projektu wydobywającego się na kilkudziesięciu arkuszach papieru złożonych w stos – to niewykonalne. Dlatego wzięło się za standard, iż profesjonalnie przygotowany do druku projekt musi zawierać spady.

Spady rozwiązanie ostatnia strona projektu, która jest „po tamtej stronie noża” w trakcie cięcia gilotyną – naturalnie to nie nie znaczy że wystarczy wspomnieć biały margines dookoła wyglądu również rozwiązanie urządzi sprawę. Idzie o to żebym wszystek nawet najdrobniejszy składnik projektu wizytówki uważający się wyszukać na jej stron wychodził także poza przewidywaną krawędź dzielenia.
Na załączonym obok pomyśle „na stok” wychodzi twarz kobiety obserwująca się na wizytówce. W prawdzie wizytówka obecna będzie nieco mniejsza.
W chwili obecnej, gdy gilotyny są coraz dużo precyzyjne każda drukarnia internetowa uznałam za standard spady o powierzchnie 2 mm.
Odpowiednie rozmiary projetu wizytówki zawierającego spady to 94×54 mm dla wizytówek 50×90 mm oraz 89×59 mm dla wizytówek o numerach karty bankomatowej czyli 85×55 mm (tzw karta biznesowa).
W trakcie wykonywania wizytówek do druku należy jeszcze dbać o bezpiecznej odległości budynków uważających się blisko krawędzi dzielenia (na przykład linie adresu). Jeśli dodamy je za mało (w przestrzenie niższej aniżeli 3 mm), końcowy skutek pewno się okazać mało ciekawy.
Reasumując:
jeden. zostawiamy 2 mm na spad,
2. obiekty dajemy nie bliżej niż trzy mm przy krawędzi cięcia (czyli 5 mm od granicy projektu),
zachowując się tych 2 zasad możemy być pewni, iż kupione przez nas wizytówki po wydrukowaniu bedą silnym i przyjaznym aspektem public relation swej działalności.

O admin

Sprawdź także

Witamina C lewoskrętna – obalamy niebezpieczny mit towar stanowi promowany

Poznaj najaktualniejsze rady dotyczące różne witaminy C lewoskrętnej. Efekt ostatni jest proponowany poprzez kilku nieuczciwych …